Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért én vagyok az utolsó?

Miért én vagyok az utolsó?

Figyelt kérdés
3man vagyunk testvérek. Én vagyok a legidősebb. Apám egy nagyon fukar irigy ember. Tavaly nyáron a barátomék elvittek nyaralni egyhétre és most is elakarnak vinni szállást fizetik meg a kaját. . Meg folyton visznek engem is Pécsre, Budapestre ha mennek. És apa ki van akadva mindenen. Meg hogy én a pénzükön éllek. Mikor mindent magamnak veszek meg, barátom szülei nem költenek rám úgy ahogy apa gondolja. Nem vesznek meg nekem mindent. Ha akarok valamit akkor én spórolok érte. Miért ennyire bunkó velem apa? Miért hisz ennyire anyagiasnak? Mikor engem nem érdekel a barátom szülei tárcája. Nem a tárcával járok, hanem a barátommal.
2021. febr. 14. 20:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

Mert elviteted magad mindenhová. Fizetik a szállást meg a kaját, mégis mi kell még egy nyaraláson? Mindent ők fizetnek, és apádnak nem tetszik hogy ingyenélő lettél, mert nem akart belőled aranyásót nevelni. Ő szégyenli magát helyetted.

Én soha nem fogadtam el egy barátomtól sem, sem a szüleitől hogy fizessék a nyaralásom. Ha együtt nyaraltunk, akkor természetesen én fizettem a saját részem, és ebből soha nem engedtem.

2021. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
Ráadásul gondolom nemcsak a szállást meg a kaját fizetik, de még a benzinköltségbe sem szoktál beszállni. Tehát tényleg mindent ők fizetnek neked.
2021. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
1es akkor esetleg apuka adhatna némi pénz..
2021. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
22%
3, vagy esetleg az ember elmehet dolgozni, az miért nem opció? Leesik a karikagyűrű az ujjáról? Miért rögtön valaki lehúzása a cél? Vagy fizessenek a párja szülei, vagy fizessen apuka? Szerintem meg dolgozzon mint minden normális, egészséges, munkaképes ember.
2021. febr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Lehet iskolás még. Nem írta hány éves.

Egyébként ha valaki kökyköt vállal, pláne 3at az jár néhány dologgal.

Nem csak etetni, ruházni szokás jobb helyeken.

2021. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kérdező nem tart kést a barátja szüleinek nyakához, hogy elvigyék, hanem a szülők önként kedveskednek neki, meg a saját gyereküknek. Miért baj az, ha elfogadja a meghívást? Nyilván, ha pénzéhesen követelőzne nem hívnák meg. Nem tudsz mit csinálni, bármit mondasz apukádnak, nem hinném, hogy meg tudod győzni. Te tudod a saját igazadat, engedd el a negatív megjegyzéseket.
2021. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Az oldalon 16 éven felüliek lehetnek jelen, tehát ha a kérdező iskolás is, 16 évesen már lehet diákmunkázni suli mellett.

Ahogy én is tettem. Lesült volna a bőr a képemről ha mással vitetem magam ide-oda.

Tény hogy volt olyan év amikor nem vállaltam diákmelót, de akkor nem is mentem sehová és nem shoppingoltam. Ez akkoriban normális volt, pedig nem volt olyan régen. Kétezres évek közepe.

Szomorú hogy a mai világban alap hogy a lányoknak kötelező aranyásónak lenni, mert ha valaki nem az, arra rossz szemmel néznek. (Ez látszik a százalékokból is.)

A férfiak meg azt a pár normálisat is egy kalap alá veszik a többséggel, aki dolgozik magára és képes állni a saját költségeit.

2021. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
#6 azért mert apuka valszeg csóró, és b@ssza a csőrét hogy más nem az
2021. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Jól van 7es jár a keksz, de nem mindenkit prolik nevelnek. Fura de vannak olyan emberek akiknél a gyerekvállalás nem annyi, hogy megcsinálták, aztán örüljön ha nem a kutyaházban kell aludnia.
2021. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Hát itt valakiknek nagyon savanyú a szőlő úgy látom. Az én szüleim a barátomat fizették be nyaralni és nem ingyenélőnek tartották. Te nagyon szar helyről származhatsz, ha te ezt élősködésnek veszed, elég szánalmas ember vagy. Ha valaki tehetős, meg szívesen elvisz, akkor hülye lenne bárki nemet mondani. Nem mondta a kérdező, hogy nem kérdezte, hogy adjon-e bele. Az én barátom is megkérdezte a szüleimet, de azt mondták nem kell, mert most már ő is családtag és szívesen elhozzák. Pedig ő már akkor réges régen kereső ember volt. De amit felajánlanak azt el kell fogadni. Nyilván nem ajánlanák fel, ha problémának gondolnák.

Szóval kedves kérdező nincs miért szégyellned magad, meg ingyenélőnek sem számítasz. Szerencsés vagy, hogy ilyen rendes barátod van és, hogy a családja ennyire szeret. A sok hülyével meg ne foglalkozz, hiszen látszik még az értő olvasás sem megy soknak, mivel egyértelműen leírtad, ha valamit pluszban venni akarsz azt magadnak kell megvenned, ergó nyilván valamit csinálsz is, mivel a semmiből nem lesz pénzed. Apádnak meg azért fáj, mert egy tipikus megkeseredett szar alak, aki mindig mást hibáztat a maga rossz sorsa végett, és mivel ő nem tud elvinni nyaralni, szúrja a szemét, hogy te meg egy ilyen jó helyre kerültél, akik meg elvisznek minden zokszó nélkül, szíves pusztan szeretetből.

Te ugyanaz vagy, mint az én barátom, csak fordított helyzetben. Ne érezd magad rosszul emiatt egy percig sem. Akik meg beszólnak, azokra szarjál rá. Nálunk itt a környéken ez tök normális dolog, hogy a család elviszi a gyerek aktuális párját nyaralni és senki nem tekinti ingyenélőnek az adott illetőt.

2021. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!