Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az az embereknek ha...

Miért baj az az embereknek ha valaki nem akar önálló családot és inkább szüleivel éli le életét?

Figyelt kérdés

Amikor egy idősebb ember szüleivel él pl. 30 40 éves férfi vagy nő, akkor úgy lenézi a társadalom hogy... uh még mindig velük él... és jönnek a lenéző szavak mint anyuka pici fia, mamahotel stb.

Miért baj ha valaki az élet könnyebb oldalát választja? És ha jóban van a szüleivel és nem akar családot valami miatt.. (tudom kormányunk ellen megy ezzel)


2021. febr. 10. 07:59
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy eladjuk a lakást és veszünk neki is egyet külön tőlünk."


Hát igen, így lényegesen könnyebb, ha tudnak venni egy lakást, és nem kell a fiatalnak bérleti díjat nyögni. Sokaknál sajnos ez is egy akadályozó tényező, bármennyire is önállósodna.

2021. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez mindkét félnek jó, akkor igazából nincs vele baj. Mármint nekem furcsa, hogy valaki ennyire nem szeretne önálló külön életet, de nem vagyunk egyformák.

Nekem a szüleim tuti nem hagyták volna, hogy felnőttként is rajtuk lógjak. Az ajtó mindig nyitva, de anyám mondja nekem mindig, hogy mennyire élvezik, hogy már csak ketten vannak, kb a második fiatalságukat élik. Azt is mindig hozzá teszi, hogy ezzel nem azt mondja, hogy én zavartam őket vagy ilyesmi, csak ez az élet rendje. A gyerek kirepül, a szülők meg pihenhetnek és kényeztethetik az unokákat, a nevelés árnyoldali nélkül.

2021. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!