Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az az embereknek ha...

Miért baj az az embereknek ha valaki nem akar önálló családot és inkább szüleivel éli le életét?

Figyelt kérdés

Amikor egy idősebb ember szüleivel él pl. 30 40 éves férfi vagy nő, akkor úgy lenézi a társadalom hogy... uh még mindig velük él... és jönnek a lenéző szavak mint anyuka pici fia, mamahotel stb.

Miért baj ha valaki az élet könnyebb oldalát választja? És ha jóban van a szüleivel és nem akar családot valami miatt.. (tudom kormányunk ellen megy ezzel)


2021. febr. 10. 07:59
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
77%

Pont ott élek. Elég fura népség is. Valóban otthon élnek sokan 40 éves korukig majd nagy nehezen szülnek/csinálnak egy gyereket akit a nagymama nevelhet.

Nem emelném az életmódjukat piedesztálra, nem követendő példa. Inkább kényszer szülte. Lusták, kényelmesek, a mamma kiszolgálja őket. Elhiszem hogy neked ez tetszik.


Ha megházasodnak legfeljebb olyan távolságra mennek ahova a Mamma mindennap át tud ugrani takarítani. A szennyest viszik hozzá mosatni-vasalni.

2021. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy valaki a szülőkkel lakik, még nem biztos, hogy kiszolgálják.
2021. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
95%

Éltem Olaszországban, amit 23-as írt, az tényleg igaz. Mondjuk nagy városokban nem, de vidéken nagyon tipikus.

Több helyen voltam, ahol nem volt mosógép és nem helyhiány, vagy anyagiak miatt. Mikor szóba jött, megdöbbenve kérdezték, hogy minek az, hisz anyuhoz hordják ruhát.

Sokan eleve el sem költöznek, de nem arról híresek, hogy mennyit segítenek a háztartásban.

2021. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudom, azzal, hogy nem akar családot valaki nincs semmi baj, én sem vágyom erre annyira. A szülő kérdése meg körülményektől függ. Ha egy több szobás több fürdős nagy vidéki házról van szó az nem számolnám mamahotelnek, sok rokonom együtt van nagycsaládos tobbszintes házakban ez hagyomány vidéken.

De az, hogy én életem végéig kerülgessem anyámat egy másfél szobás panelba kizart dolog.

Inkább lakok egyedül albérletben

2021. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
92%
Mert egyrészt, a szülőknek is megjár egy kis nyugalom, miután a gyerek kirepül. Azon felül elég sokszor nem sül el jól, ha több generáció együtt él. Plusz azért 30as évekre a legtöbben már a saját útjukat szeretnék élni. Hogy igen dolgozok, és itt a házam, amiért én tettem meg mindent, én tartom fenn magam. Szerintem ez egy egészséges vágy, hogy önnállóak akarunk lenni. Ez a normális, nem az, hogy képtelenek vagyunk tovább lépni, és fejlődni. Én például nem akarnék kapcsolatot ilyen férfival. Erre a korra már kinövi az ember, hogy szülői házba kelljen feljárni, hogy állandóan ott a szülő. Egyszerűen kellemetlen, és indokolatlan. A saját közös életünket nem lehet úgy építeni, ha a másik nem tesz hozzá. Arról nem is beszélve, hogy ha családot terveznék, így biztos nem vállalnám. Azt saját alapokra lehet csak. Természetesen erre nem vágyik mindnenki. Kinek mi, mindenki döntse el magának, hogy a jó neki.
2021. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj az együtt élés ha a gyerek tényleg felnőttként tud ott élni. Ellátja magát, eltartja magát és jól kijönnek. Szerintem ez a kevesebb. Az a baj ha a szülei tartják el, ha életében nem rakott arrébb semmit vagy csak ha épp kedve van. Szeretem a szüleim de sokkal jobb külön a férjemmel. A szüleimnél mindig csak gyerek státuszban lennék. Csak megszólnák ha valamit nem azonnal teszek arrébb. Jó hogy senkitől nem függök anyagilag, sehogy, nem mondhatják azt hogy el lehet menni ha nem tetszik. Az a baj aki otthon lakik és mama hoteles az soha nem ismeri be hogy ő az. Lehet te is az vagy kérdező és csak hiszed hogy eleget segítesz, mert nem tudod milyen külön. Amikor nem segítened kell hanem mindent neked kell megcsinálnod, megoldanod egyedül. Na ezt te nem tudod mert nem éltél külön. De nagyon jó érzés külön élni egyfajta szabadság .
2021. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
92%

A többgenerációs együttélésre, régen sokkal jobb voltra egy példa:

Nagymamám ezelőtt 66 évvel beköltözött a nagyapámék családjába. Hát nem volt szerintem semmivel sem jobb. A dédszüleim hiába voltak rendes, jó dédszülők azért anyósnak meg apósnak hagytak maguk után kívánni valót. Ott sem volt fenékig tejfel az élet. Nagymamám mesélt pár dolgot. Semmi szitkozódást csak pár együtt élési nehézséget. Ugyan azok a gondok megvoltak mint most. Csak most természetes ha elköltözök, több a lehetőség stb. Szóval nem hiszem hogy annyival jobb lett volna. Örülök hogy nem akkor kellett élnem.

2021. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
28. nyilván nehezebb lenne külön önállóan mindent megcsinálni de szüleimnek is nehezebb lenne, így pl. megosztjuk a munkát, anyum apum nem szeret főzni, én főzök rájuk, takarítani sem tudnak idősek én csinálom ezt is.. pl vasalni nem tudok azt anyum megcsinálja
2021. febr. 10. 10:04
 29/52 A kérdező kommentje:

27 nek akartam bocsi


"nyilván nehezebb lenne külön önállóan mindent megcsinálni de szüleimnek is nehezebb lenne, így pl. megosztjuk a munkát, anyum apum nem szeret főzni, én főzök rájuk, takarítani sem tudnak idősek én csinálom ezt is.. pl vasalni nem tudok azt anyum megcsinálja"

2021. febr. 10. 10:07
 30/52 anonim ***** válasza:
90%
Ez attól függ a szülők igazából mit szólnak hozzá. Nyilvan senki nem rakna ki a gyerekeit,de jó ez így nekik? Vagy vágynának a külön életre plusz egy fő nélkül. Mi a helyzet ha a gyereknek párja lesz? Az is odamegy es állandóan kerülgetni kell?
2021. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!