Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az az embereknek ha...

Miért baj az az embereknek ha valaki nem akar önálló családot és inkább szüleivel éli le életét?

Figyelt kérdés

Amikor egy idősebb ember szüleivel él pl. 30 40 éves férfi vagy nő, akkor úgy lenézi a társadalom hogy... uh még mindig velük él... és jönnek a lenéző szavak mint anyuka pici fia, mamahotel stb.

Miért baj ha valaki az élet könnyebb oldalát választja? És ha jóban van a szüleivel és nem akar családot valami miatt.. (tudom kormányunk ellen megy ezzel)


2021. febr. 10. 07:59
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Mondjuk először ott lehet kezdeni hogy mi közük hozzá...
2021. febr. 10. 08:01
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki úgy él, ahogy akar és tud. A 40-es mamahoteles emberek inkább azért ellenszenvesek, mert a legtöbben nem saját akaratukból döntöttek így, hanem egyszerűen így alakult az életük. Ettől frusztráltak és fröcsögnek mindenkire, aki önálló, közben pedig izzadságszagú önigazolásokkal próbálják nyugtatni a lelküket. De ez nem azoknak fáj, akik másképp élnek, hanem leginkább a mamahotelesnek.
2021. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
38%
Ez az ország kb. 5 millió ember eltartására képes, azért van ilyen iszonyú sok munkanélküli.
2021. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nem baj. Az ő dolga. Annyi csupan, hogy normális emberi igény a saját család és a szülőktől külön , önálló élet megteremtése. Ha erre valakinek nincs igénye, ott valami hiba van
2021. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
4. Milyen hiba? Miért lenne hiba? Szerintem az emberek 90 százalékában van valami hiba..
2021. febr. 10. 08:08
 6/52 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem azokkal van a baj, akik saját elhatározásból így döntenek. Hanem azokkal, akik akaratukon kívül kerülnek ilyen helyzetbe, és aztán fröcsögnek az egész világra, és természetesen mindenki hibás rajtuk kívül.
2021. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
61%
Hiányzik az önállóságra törekvés. Az minimum az egyik hiba. Melle lehet több másik is.
2021. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
62%
Az azer vicces kérdező hogy szerinted az emberekn90 százalékaban van a hiba es a maradék 10 a normális🙄Az hogy beletartozol abba a 10szazalekba(akik a szülőkkel maradnak)nem azt jelenti hogy ez a normális,csakis szamodra.
2021. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
74%

Hát nézd. Három gyerkőcöm van. Szeretem, imádom őket, legjobb tudomásom szerint gondoskodom róluk. Nem raknám ki őket, ill bármikor haza költözhetnek majd, ha beüt valami baj, DE azért valahol várom, hogy önállósodjanak, kirepüljenek.

Olyan 55 éves leszek mire a legkisebb is 20 lesz és a két nagyobb vélhetően már külön él majd addigra.

Én szeretnék idős koromra úgy élni, hogy nem kell azon agyalnom, hogy van e mindenkinek elég kaja otthon, hogy nem vagyok szakácsnő, mosónő otthon. Nem szeretném még 75 évesen is az 50 éves gyerekem napi szinten kiszolgálni.

Értem én, hogy dolgozna, adna a rezsibe, de valljuk be, ha én ott lennék nyugdíjasan, egy kimondatlan elvárás lenne felém, hogy főzzek már meg, mossak már ki, legyen már rend"mert én úgyis ráérek".

Meg ha hazaesek nyáron a 35 fokban, had dobjam majd le a textilt és járkáljak egyedül melltartóban, bugyiban a házban és hasonló ezer apróság.

Szóval ezért.

2021. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is van egy ismim, nagyon ragaszkodott a mammerjához, egészen addig míg végre nem talált barátnőt :D Előtte mindig más volt a hibás, ő a tökéletes :D
2021. febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!