Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha már nem...

Mit csináljak, ha már nem tudok normálisan beszélni a szüleimmel, és nem merek előttük csinálni semmit?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Mindig az volt, már kiskoromban is, hogy ha mondjuk a szüleimmel mentünk valahova, és mondjuk összefutottunk a szüleimnek valami ismerősével, és köszöntem én is, akkor a szüleim valamiért folyton elkezdtek nevetni. Vagy ha valamit mondanom kellett valakinek úgy, hogy ők is ott voltak, akkor is valamiért nevettek mindig, de nem tudom miért, pedig semmi olyat nem csináltam soha. De még mostanában is ez megy, ha ilyen szituáció van. Folyton nekiállnak kuncogni, ha előttük kell valamit csinálnom egy másik emberrel, pedig tényleg semmi vicceset nem csinálok, full átlagosan viselkedek, mert rajtuk kívül senki nem röhögött ki egy sima köszönésért vagy beszélgetésért. És ez annyira megmaradt bennem, hogy most már kényelmetlenül érzem magam, ha előttük kell valamit csinálnom, meg már velük sem bírok normálisan beszélgetni. Mindenre próbálok nekik rövid, egyszavas válaszokat adni, mert annyira kényelmetlenül érzem már magam, ha velük kell beszélnem. Éppen ezért kb. nem is tudnak semmit rólam, itt vagyok kb. 3 mentális betegséggel, de ezekről sem tudnak semmit, csak látnak rajtam néhány tünetet, és azt mondják, hogy nemnormális vagyok.. De még arról sem tudok beszélni velük normálisan, hogy mi történt az iskolában, nem hogy ezekről a dolgokról.
2021. jan. 26. 13:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nincs neked üldözési mániád? Képzelgésnek tűnik.

" itt vagyok kb. 3 mentális betegséggel, de ezekről sem tudnak semmit, csak látnak rajtam néhány tünetet, és azt mondják, hogy nemnormális vagyok.."


Akkor orvoshoz vittek volna, nem?

Valami nagyon nem stimmel. Nem kamu ez?

2021. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem kamu. Hogyan vittek volna orvoshoz, ha azt sem képesek felfogni, hogy mentális problémáim vannak? Azt látják csak, hogy egész nap bent ülök, nem merek kimenni itthonról, a hétvégi családi programok helyett is inkább egyedül itthon maradok. Nem tudják felfogni, hogy mentális problémám van, hanem csak simán elkönyvelnek egy nemnormális embernek. Legutóbb is elkezdtek üvöltözni velem, hogy nem mertem velük bemenni egy étterembe, de akkor sem normálisan nekiálltak volna beszélgetni velem mint egy normális szülő, hogy mi a bajom, hanem elkezdtek üvöltözni velem hogy "ANNYIRA UTÁLOM AZ ILYEN NEM NORMÁLIS BETEG EMBEREKET"
2021. jan. 26. 14:01
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mégis ki diagnosztizált ha nem vittek orvoshoz?
2021. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván nem mond senki ilyet, ahogy te a nagybetűkkel leírod. Képzelődöd az egészet, a görcsös röhögőrohamaikkal együtt, mert olyan sincs. Paranoid vagy, és valószínűleg hallucinálsz is. Ha nem vittek volna orvoshoz, nem tudnád, hogy mentális problémáid vannak. És te is elmehetnél pszichiáterhez, nem kellenek hozzá a szüleid.
2021. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igeen, akkor paranoid vagyok, képzelem az egészet, senki nem mond ilyet....

És akkor ne akarjam kinyírni magam..

2021. jan. 26. 14:10
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Az orvos mit mondott a mentális betegségeidrõl?
2021. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Semmit ember. Mi ez a f*szság, hogy orvos nélkül nem tudnám, hogy mentális betegségeim vannak?

Egész nap bent ülök, nem merek kimenni itthonról, már akkor is izgulok, ha a szemetet kell levinnem a ház elé. Ha kint vagyok, legszívesebben eltűnnék, úgy érzem, mindenki engem néz, nem merek közösségbe menni. Ennyiből nem elég egyértelmű, hogy szociális fóbiám van?

Meg hetente többször sírva alszok el, úgy hogy előtte órákig fetrengek az ágyban, öngyilkossági gondolataim vannak, néha vadosom is magam, akkor ez nem depresszió?

De igen, nyilván képzelődök csak, és semmi bajom nincsen.

2021. jan. 26. 14:16
 8/21 anonim ***** válasza:
14éves kor fölött egyedül is elmehetsz orvoshoz. Miért nem tetted?
2021. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

", itt vagyok kb. 3 mentális betegséggel, de ezekről sem tudnak semmit"


Ha nem voltál orvosnál, honnan veszed, hogy három mentális betegséged van???? A neten összeolvastál mindenfélét, és öndiagnosztizáltál?

2021. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi köze a nemzeti érzelemhez ennek, hogy mélymagyarozol. Na de mindegy.

Figyj, pl nem tudsz esetleg sehogy sem egyedül elmenni pszichiáterhez?

2021. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!