Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek sokan...

Miért nem képesek sokan normálisan elvágni a "köldökzsinórt"?

Figyelt kérdés

Ami nem azt jelenti, hogy a gyerek és a szülő szakítsa meg a kapcsolatot, hanem, hogy a gyerek felnőtté válása után egy normális viszony alakuljon ki, ahol mindenki tiszteletben tartja a másikat, és azt, hogy esetleg valamelyik fél másképpen szeretne élni.

A kérdés szülőkre és gyerekekre egyaránt értendő.


2020. okt. 11. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
hát mert sok gyerek még 30-35 évesen is otthon él így nehéz.
2020. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
általában a szülő nem engedi. ott maradna a sok sz*rságával és a kiürült életével, egyedül
2020. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Olvass itt. Mit akar ma a sok "dolgos", fiatal? 25-40 évesig...

Anyám, apám adjon egy lakást, kocsit és nyaralót. Nekem , mint élőlénynek ez jár...DE, az őseim prolik....Én , vagyok az okoska!!

2020. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Pedig de jó lenne.

Párom (30F) édesanyja valósággal kifordult önmagából, mióta az önállóság útjára tértünk (elköltöztünk). Úgy tervezte, maradunk ott. Eddigi kedvességét felváltotta az irántam érzett harag,megvetés- azért, mert eljöttünk... Szerintem ilyenkor a túlságosan ragaszkodó szülő azt érzi, hogy elveszíti a gyerekét, akiért eddig dolgozott és élt. Illetve lehet, hogy félnek a magánytól is (bár 50 évesen, házastárs mellett, nem tudom, mire fel). Továbbá egy segítő kéz (gyerek) kiesik a családból.

Általában fiús anyáknál jellemzőbb ez a nehézkes elengedés szerintem. Sokszor lelki terrort alkalmaznak, emiatt nehezebben szakad el a gyermek. Borzasztó... Pedig örülni kellene, hogy végre újra ,,élhet", nem a ,,gyerekeken" kellene rugózni folyamat,- akik ráadásul már felnőttek.

2020. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert manapság nem 8-10 gyerek esetében kell ezt megtenniuk úgy, hogy korábban megeltek, hogy a 6-8 testvérük esetében hogy zajlott az egész a saját szüleik eleteben, hanem csak 1-2 gyerekukkel kell megtenniuk, úgy, hogy saját testvérük is csak 2-3 van, akiknél vegignezhettek, hogy hogy zajlott - ergo nincs benne gyakorlatuk, meg nincs régről minta se előttük annyi.
2020. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sok szülőnek kizárólag a szülőség adja az identitását. Főleg nőknek. Ő a nagybetűs ANYA, de ha a gyereke felnő, akkor ez elveszik, és nem marad már semmi, hiszen az egész személyisége abból állt már, hogy ő anyuka. Nem képesek feldolgozni, hogy a gyerek egy külön ember önálló akarattal, nem pedig saját maguk meghosszabbítása akin keresztül a be nem teljesült vágyaikat kiélhetik. Gyermekkorban tartják a gyerekeiket.

Nyilván a gyerekek is hibásak, mert kamaszként nem húzták meg a határokat elég erősen, illetve jólesik nekik, hogy körülugrálják őket.

2020. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
20%

Szülőknek és gyerekeiknek sok közös élményeik vannak, amik összekötik őket. Ezek az emlékek valamilyen formában minősítésre kerülnek. Vagy jó rá visszaemlékezni, vagy rossz...igazából mindegy melyik, ugyanaz az eredmény, nehéz elengedni, elválni egymástól, amíg van rendezetlen viszony egymás között. Kapaszkodunk emiatt a másikba. Amúgy ez nem csak szülők és gyerekek között, hanem egy párkapcsolatban ugyanúgy jelen van.

Szóval elvágni a "köldökzsinórt", annyit jelent, hogy rendezik egymással a viszonyt.

Ehhez egy módszer a tudatos terápia módszere, erről olvashatsz Török-Szabó Balázs A Teória című könyvében, valamint arról is, hogy a kommunikáció hogyan segít megérteni ezeket a rendezetlen viszonyokat.

2020. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 as nagyon jol irod!
2020. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!