Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan az...

Miért gondolják sokan az ilyet normálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Engem nem érint a kérdés, de sok olyat olvasok, hogy a szülő megverte a gyereket nevelési célzattal, és hogy a gyerek erre hogy reagált.


Két eset kapcsán gondolkoztam el:


1) Nagymamám mesélte, hogy őt a nagyanyja nevelte, és már felnőttként, különélve azt mondta a nagyijának, hogy Jézus fogantatása nem úgy történt, ahogy a Bibliában le van írva. Erre a nagyija pofonvágta, ő meg megcsókolta a nagymamája kezét...

Szerintem az én nagyim viselkedése szimplán balek viselkedés, szerintem a pofonvisszaadás lett volna a jogos. Nő-nő ellen, tehát az nem játszik, hogy pasi nőt ne üssőn meg.


2) Egy ismerősöm most írt könyvet a gyerekkoráról. Van benne egy rész, hogy kislányként hazudott az apjának valami piszlicsáré dologban, erre az apja falba verte a fejét, orrtörés lett a vége, és ezt nevelési célzattal, az ismerősöm pedig dicsőíti az apját emiatt. Az ilyen ember, mármint az apa, szerintem börtönt érdemelne. Egy férfiként eltöri a gyermeke orrát. Kettő, a gyermeke még kiskorú, ekkor volt kilencéves. Három, kislányról van szó, tehát pasiként egy nőt üt meg. Szerintem hányingerkeltő.


2020. ápr. 12. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem az
2020. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Kedves kérdező, gyerek nem üt vissza szülőnek azért ezt jegyezd meg! Az meg hogy ha esetleg a gyerek rossz és kap egy pofont nem árt neki, sőt inkább használ, ha ma is így gondolkoznának nem lenne ennyi életképtelen elkényesztetett gyerek. De persze az orrtörés az azért durva
2020. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem követendő, mi több, hazugságra buzdítja az elszenvedőt, hogy legközelebb megússza.
2020. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Kedves kérdező, gyerek nem üt vissza szülőnek azért ezt jegyezd meg"


miért normális, hogy egy felnőtt, minimum 50kg-os ember fizikai erőfölényét kihasználja egy nála jóval kisebb, anyagilag is kiszolgáltatott gyerek ellen?

te beteg vagy, ha ez szerinted normális, de az nem, hogy gyengébb megvédi magát

2020. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2. válaszra reagálva: szerintem a gyerek ettől nem elkényeztetett lesz, hanem olyan, aki rettegni fog a szülőjétől. A nevelésben helye van a büntetésnek, de nem testi fenyítés formájában, hanem pl. úgy, hogy nem engedjük el a gyereket oda, ahova menni szeretne.

A te logikád mentén akkor én felpofozhatnék egy 20 kilós gyereket, mert nem úgy viselkedik, ahogy nekem tetszik? "Ennyi erővel pofozzuk fel az öregeket, ha szidják a fiatalokat, úgysem üt vissza, mert gyengébb fizikailag."


Gyerekbántalmazásban nincs kiskapu!!!

2020. ápr. 12. 09:49
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Amíg nem lesz róla törvény hogy tilos, addig én igenis nyakon fogom húzni a gyerekem ha akkora baromságot csinál. Nem töröm el az orrát és nem verek szét rajta semmit, de megkapja a taslit. Lehet lepontozni.
2020. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem normális.


Az már más dolog, hogy abban az időben a gyerekek azt hitték, hogy ez normális...

2020. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha minden gyerek megkapná a saját atyai pofonját,nem lenne ennyi drogos-züllött egyén.Csak ugye,a mai világban még egy légynek is jogai vannak.
2020. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ambivalens megítélésű a téma, látom, a hozzászólok között is vannak gyerekpofozás-mániában szenvedők...

De akik ezt elfogadják, azok szerint jó, ha az erős bántja a gyengét, és visszaél az erőfölényével? Azért csak nem mentek el Hitler-irányba... Akinek nem inge, ne vegye magára.


Mindig is felháborított a szülőnek a hatalmi helyzetével való visszaélése...

2020. ápr. 12. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

"Azért csak nem mentek el Hitler-irányba"

Mondd, te normális vagy? Hogy vetődik fel egyáltalán ilyen benned, csak mert félévente egyszer nyakon húzom a gyerekem? Nem arcon csapom, hanem nyakon legyintem. :D És már úgy beszélsz mintha valami biológia fegyvert gyártanék a sufniban. Egy kicsit ti is gondolkozzatok már el. Ide hozol egy példát hogy egy gyereknek az apja szét verte a fejét, aztán már Hitlert hozod fel, mikor egyértelműen leírtam hogy ez amit írtál példának tényleg nem okés. Én egyszer pofoztam meg gyereket, ami arcra ment. 14 voltam, és az öcsémnek neki ment egy teljesen kattant, rossz családból származó másik gyerek, az osztálytársa. Azt mondogatta neki meg fogja ölni, szétveri a fejét, amint eltűnök onnan. Akkor oda mentem és jól lebaxtam neki egyet. Ítéljetek el. És mert néha adok egy taslit oda haza. :)

2020. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!