Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan az...

Miért gondolják sokan az ilyet normálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Engem nem érint a kérdés, de sok olyat olvasok, hogy a szülő megverte a gyereket nevelési célzattal, és hogy a gyerek erre hogy reagált.


Két eset kapcsán gondolkoztam el:


1) Nagymamám mesélte, hogy őt a nagyanyja nevelte, és már felnőttként, különélve azt mondta a nagyijának, hogy Jézus fogantatása nem úgy történt, ahogy a Bibliában le van írva. Erre a nagyija pofonvágta, ő meg megcsókolta a nagymamája kezét...

Szerintem az én nagyim viselkedése szimplán balek viselkedés, szerintem a pofonvisszaadás lett volna a jogos. Nő-nő ellen, tehát az nem játszik, hogy pasi nőt ne üssőn meg.


2) Egy ismerősöm most írt könyvet a gyerekkoráról. Van benne egy rész, hogy kislányként hazudott az apjának valami piszlicsáré dologban, erre az apja falba verte a fejét, orrtörés lett a vége, és ezt nevelési célzattal, az ismerősöm pedig dicsőíti az apját emiatt. Az ilyen ember, mármint az apa, szerintem börtönt érdemelne. Egy férfiként eltöri a gyermeke orrát. Kettő, a gyermeke még kiskorú, ekkor volt kilencéves. Három, kislányról van szó, tehát pasiként egy nőt üt meg. Szerintem hányingerkeltő.


2020. ápr. 12. 08:58
1 2
 11/13 Metionin ***** válasza:
61%
Mert ebben nőnek fel, csak ezt látják. Ahol felnőttem, bevett gyakorlat volt ütni a gyereket. Szinte az összes osztálytársamat ütötték rossz jegyért vagy ha valami hülyeséget csinált de sokszor csak úgy is. Nem volt ritka egy matek röpdoga kiosztása után, hogy 5-6 osztálytársam is kéken-zölden jött be másnap. A gyerekek teljesen természetes hangon közölték hogy megcsapta őket a szülő, mert eltörtek egy tányért vagy mert egyest kaptak. Aztán gimibe egy másik helyre jártam, ahol csodálkozva tapasztaltam, hogy ez nem megszokott, több osztálytársam értetlenül nézett amikor néha kicsúszott a számon valami ezzel kapcsolatban. Eleinte nem hittem el, hogy őket nem ütik otthon de aztán rájöttem hogy ilyen is van. Ez ugyanolyan, mint amikor volt egy velem egyidős lány az egyik gyárban (én diákként dolgoztam ott, ő főállásban és már házas volt) aki nem hitte el hogy van nő, akit nem üt otthon a párja.
2020. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

10-esnek. A Hitler-hasonlat arra irányult, hogy kihasználja az illető (szülő) ilyenkor azt, hogy a másik (a gyerek) gyengébb, ezért megalázza, stb. A vele egyformán erős gyerekét nem hiszem hogy megütné...

Természetesen nem gondolom, hogy meg akarod hódítani Európát... :D

2020. ápr. 12. 16:57
 13/13 anonim válasza:
Szerintem régen rossz, ha egy szülő csak fizikai bántalmazással képes “nevelni”, ahogyan sokan írtátok, kedves kommentelők. Az ilyen ember nézzen magába, mert megbukott, mint szülő.
2020. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!