Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt sokan,...

Miért mondják azt sokan, hogy, , a gyereknek kuss a neve"? Miért nem szeretik a szülők a saját gyereküket?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy nem kell nevelni, mert kell. De nem vagyok a megkérdőjelezhetetlen hatalom és felsőbbség híve, mármint nem akarok úgy nevelni, hogy nem mondom el, hogy mit miért. Engem úgy neveltek, hogy sose indokoltak meg semmit, és ez nagyon bántott, pedig igenis megértettem volna, hogy mit miért, mert értelmes voltam. Miért nem szoktak a szülők indokolni? Egy hisztis gyereknek, aki nagyon buta, annak mondjuk hiába mondod el, hogy mit miért, de sok gyerek biztos megérti.

Nem is értem, hogy lehet ilyet mondani egy gyerekre, őszintén.

25/N



2019. dec. 18. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Én szigorúan neveltem a gyerekeimet. (kinek mi a szigorú). De, sosem mondtam, hogy kuss a nevük. Voltak szabályok. Azokat be kellett tartani.

Indoklás: mondj egy példát. Mit nem engedtek, s azt mivel kellett volna megindokolni?

Pl: nem ölünk embert. Nem kell megindokolni, hogy miért.

2019. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

,,Mindig elpakolunk apa után"

,,A tesóval nem veszekszünk" - pedig sose volt igaza.

,,Amikor apa beszél, nem szólünk közbe, se hozzá". De engem sosem hallgattak végig.

,,Amikor apa itthon van, maradj csendben, játszd csendben, mintha itt se lennél."

,,Apához ne menj oda jásztani"

,,Apával ne veszekedj"- pedig neki se volt mindig igaza.

,,A tanárnőnek mindig igaza van" - pedig nem.

,,Nem járhatsz tömegközelekedéssel, mert csak"

,,Nem mehetsz Pestre egyetemre, mert csak"

és hasonlók.

2019. dec. 18. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Erről senki sem tehet. Sok szülő nem tanult a gyereknevelésről. Csak a családi tradíciót viszik tovább. Sajnos nem mindenki hisz a szeretet erejében, inkább hatalmi játékot űz a gyerekével.

Sok szülő talán fél attól, hogy a gyerek okosabb lesz mint ők. És ha a gyerek saját lábára áll akkor otthagyja őket, vagy nem fogja őket tisztelni. Sokan azért vállalnak gyereket, hogy legyen aki gondoskodjon róluk.

Tudom ez beszűkült gondolkodás, de sok embernek ilyen a hitrendszere ennyi telik tőlük. Sajnos a médiából sem a szeretet árad, hanem a butító hatalmi játékok. Hogy az emberek közötti viszonyt nem a szeretet jellemzi, hanem a birtoklás. Általában érdekből vannak együtt sok családban érzelem nélkül.

2019. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es ha ilyen volt a csaladom, mit tehetek?
2019. dec. 18. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

2 dolgot tehetsz, ami előrevisz.

1. Te másként fogod csinálni. Ha kell olvasol szakirodalmat, gyerekpszichológiát stb.

2. Feldolgozod azt, ami veled történt. Ha megy egyedül, ha nem, akkor kérj szakembertől segítséget.

2019. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Az első vagyok.

Amiket írtál, igen butaság a szüleidtől.

Nálunk, én vagyok az apa.

Sokat játszottunk. Közben rengeteget beszélgettünk, mindenről. Kulturáltan, mindig elmondhatták a véleményüket. Meg is indokoltam, az olyan döntéseimet amik nekik nem tetszettek. Nem azzal, hogy "csak, mert én mondtam."

Miért ne mehetnék Pestre egyetemre? Miért nem közlekedhetsz tömegközlekedéssel?

Nekünk nincs autónk. Nem is lesz. Nekem már tuti. Pest 50km. Tehát, eleve odajártak, járnak egyetemre, főiskolára. Messzebb is beadták a jelentkezésüket. (ha Pestre nem vették volna fel őket). Az ő döntésük lett volna.

Nekünk az lenne a dolgunk, hogy támogassuk őket, amennyire lehet. Sajnos, mi nem tanultunk felsőfokú suliban, így nem vet ki minket a pénz. De, teljes erővel, mellszélességgel mögöttük állunk. Boldogok, vagyunk, hogy ők kihasználják a tudásukat.

2019. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!