Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A napokban írtam ki kérdést,...

A napokban írtam ki kérdést, itt a történet folytatása: nem voltam hajlandó elmondani otthon, mennyit keresek és kitört a balhé?

Figyelt kérdés

Itt az előző kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Közben megkaptam az ajánlatot, el is fogadtam. Elmondtam szüleimnek, kérdezték, mennyi az annyi, de annyit mondtam: "több, mint az előző helyen". Kérdezték, hogy mégis mennyi, és csak annyit mondtam, hogy nem szeretném megosztani.

Jött a lelkizsarolás, milyen szemét vagyok, saját anyámnak nem mondom el, mit titkolom, ők is elmondták nekem stb. stb.


Letettük a telefont, mert nem voltam hajlandó ezt hallgatni. Most elég szarul érzem magam, de muszáj voltam meghúzni ezt a határt már.


Aki volt hasonló helyzetben, tud tanácsolni valamit? Hagyjam rá, majd megbékél? Vagy magyarázzam neki, hogy miért nem szeretném megmondani? Igazából magyarázkodni sem szeretnék. Tanácstalan vagyok.



2021. jan. 15. 12:40
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

#40: Meg tudom érteni, ha nem akarsz hazudni, mert más az igazságot elhallgatni és más direkt hazudni. Ebben az esetben marad a tényleges hallgatás vagy - ha lelkiismeret szempontjából belefér - az olyan jellegű maszatolások, hogy "nem mondta, hogy xy mit csinált"... persze, hogy nem, mert írta.

"folyton bepróbálkoznak és ez rohadtul fárasztó" Sajnos erre mennek, hogy majd idővel elérik, amit akarnak és az a szerencsétlen helyzet, hogy minél többször elérik, később annál kitartóbban próbálkoznak. Ugyanis megerősítették bennük már egy párszor, hogy eredményes ez a viselkedés. Ez olyan, mint amikor a gyerek hisztizik a boltban a cukorkáért: ha egyszer kap, hogy hallgasson végre, nagy eséllyel máskor is hisztizni fog. De írhatnám példának az asztaltól kolduló kutyát is. Úgyhogy hajrá, próbálj kitartani az elhatározásod mellet! Kitartást!

2021. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
0%

De jó hogy nem ilyen családban élek! Szégyen vagy!


Simán megmondom anyámnak hogy mennyit keresek. Miért titkolnám? Ha tudok segítek neki ha kell valami. Kíváncsi volt rá, hogy szarért húgyért megy a dolog vagy normál bérért. És ha úgy alakulna sosem sajnálnám tőle az odaadott pénzt!

2021. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
42-es, szerintem meg szégyen az anyja, hogy a zsebében turkál és elvárja a drága ajándékokat, meg az étterem meghívást. Ha neked ez belefér, meg szerinted ez a normális, akkor te add oda a saját pénzedet a te testvérednek, de nehogy már más legyen a szégyen, mert meghúzza a határait!
2021. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!