Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A napokban írtam ki kérdést,...

A napokban írtam ki kérdést, itt a történet folytatása: nem voltam hajlandó elmondani otthon, mennyit keresek és kitört a balhé?

Figyelt kérdés

Itt az előző kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Közben megkaptam az ajánlatot, el is fogadtam. Elmondtam szüleimnek, kérdezték, mennyi az annyi, de annyit mondtam: "több, mint az előző helyen". Kérdezték, hogy mégis mennyi, és csak annyit mondtam, hogy nem szeretném megosztani.

Jött a lelkizsarolás, milyen szemét vagyok, saját anyámnak nem mondom el, mit titkolom, ők is elmondták nekem stb. stb.


Letettük a telefont, mert nem voltam hajlandó ezt hallgatni. Most elég szarul érzem magam, de muszáj voltam meghúzni ezt a határt már.


Aki volt hasonló helyzetben, tud tanácsolni valamit? Hagyjam rá, majd megbékél? Vagy magyarázzam neki, hogy miért nem szeretném megmondani? Igazából magyarázkodni sem szeretnék. Tanácstalan vagyok.



2021. jan. 15. 12:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
35%

Felesleges vita. Megmondanám simán. Vagy mondj egy tetszőleges összeget.

Vagy direkt húzd őket, mondd, hogy 3 milliót keresel havonta.

2021. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

10!


Ha gyökér, akkor nem kell vele tartani a kapcsolatot.

2021. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
34%
Azt kellett volna mondani, hogy 2millió Ft.
2021. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%
Felnőtt nő vagy. Azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz. Mégis mit tudna befolyásolni, hogy anyád tudja mennyi a kereseted? Nem kell megfelelned neki, úgy élsz, ahogy szeretnél, és neki ezt el kell fogadnia, hogy már a saját életed éled, úgy, ahogy neked jó. Ha kitartóan mondogadot, hogy semmi köze a kiadásaidhoz, akkor elóbb utóbb bele fog nyugodni, akkor is ha tudja, hogy mennyi az annyi és akkor is, ha nem
2021. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Akik nem értik, miért titkolózom: mint ahogy az előző kérdésemben már kifejtettem, anyám nagyon anyagias és szeret mások zsebében turkálni. Mivel tudja, hogy nagyon jól keresek, elvárja, hogy támogassam a testvéremet, hogy én vigyek nekik ajándékokat, hogy ha étterembe megyünk, mindig csak én hívjak meg mindenkit.

Folyton megkérdezi, mi mennyibe került rajtam. Pl. a táskám, a cipőm, az órám. Mikor elmondom, megjegyzéseket tesz, vagy ereszt egy olyan nézést, hogy én érzem kellemetlenül magam.

Elegem lett ebből, így most már nem vagyok hajlandó megosztani vele.

2021. jan. 15. 13:39
 16/43 anonim ***** válasza:
87%

Hiába mondjátok, hogy jaj, mondja el az anyjának nem lesz semmi, meg kit érdekel, konkrétan barátnőm első nagyobb fizetésén csámcsogott az összes rokonság, meg rávették, hogy a húga dolgaiba fizessen bele...

Úgy, hogy otthon is simán ki tudták volna pengetni amit akartak. Nem tudom, egyeseknél az anyuka még akkor is ott akar lenni, ha csináljátok a gyereket, hogy biztos tudjon minden részletet, ne csak elmondásból.

Nálunk sose kérdezzük meg ki mennyit kap, vagy mire költi, ha valamit közösen veszünk akkor beszéljük meg, hogy van rávaló.


Úgyhogy én a kegyes hazugságra szavazok, mondj egy általános összeget, ha meg kiakadnak így jártak.

2021. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező simán mondhattad volna azt is,hogy annyi mint az előző helyen,ha nem akarod a pontos összeget elmondani

Vagy az eredeti fizetésedből minusz -50 ezerrel kevesebbet mondasz


De mivel azt mondtad anyádnak,hogy nem szeretném megosztani így azt fogja gondolni,hogy ha többet keress mint az előző helyen és nem akarjod elmondani akkor ott kuva sok pénz van


Szóval kérdező ezt elrontottad

2021. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, én elmondtam volna, de nem hagynám magam semmilyen szinten ezzel zsarolni. De természetesen szíved joga nem elmondani, ebbe nem szólhat bele senki. De a konfliktust nem úszod meg: csak te egy korábbi ponton mondtad, hogy "elég", mint én tenném, ennyi a különbség.

A konfliktust pedig ilyen esetben családon belül is érdemes felvállalni.

2021. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%

Tipikusan ezért keres az átlag magyar keveset mert senki nem mer/akar beszélni a pénzről,így aztán senki nem tudja mennyit lehet felfelé alkudni. Úgyhogy szerintem undorító egy felfogás mi szerint a fizetés összege illetve a pénz tabu.


Ha mindenki tudná ki mennyit keres nem lenne most pl ez a kérdés se kiírva....

2021. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
23%
és mi fog változni, ha második-harmadik-ikszedik kérdést kiírod, és sajnáltatod magadat???
2021. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!