Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A napokban írtam ki kérdést,...

A napokban írtam ki kérdést, itt a történet folytatása: nem voltam hajlandó elmondani otthon, mennyit keresek és kitört a balhé?

Figyelt kérdés

Itt az előző kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Közben megkaptam az ajánlatot, el is fogadtam. Elmondtam szüleimnek, kérdezték, mennyi az annyi, de annyit mondtam: "több, mint az előző helyen". Kérdezték, hogy mégis mennyi, és csak annyit mondtam, hogy nem szeretném megosztani.

Jött a lelkizsarolás, milyen szemét vagyok, saját anyámnak nem mondom el, mit titkolom, ők is elmondták nekem stb. stb.


Letettük a telefont, mert nem voltam hajlandó ezt hallgatni. Most elég szarul érzem magam, de muszáj voltam meghúzni ezt a határt már.


Aki volt hasonló helyzetben, tud tanácsolni valamit? Hagyjam rá, majd megbékél? Vagy magyarázzam neki, hogy miért nem szeretném megmondani? Igazából magyarázkodni sem szeretnék. Tanácstalan vagyok.



2021. jan. 15. 12:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%
19. Pontosan nagyobb lenne a baj, mert a lehúzós emberek le akarnának húzni/ vagy kibeszélnék a zsebedet, a cuccaid, mindent.
2021. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
88%

Hadd hisztizzen, majd megunja.

Rajtad kívül senkinek nincs köze a fizetésedhez (amennyiben nem élsz együtt valakivel), csak otthon nagyon divatos mások zsebében turkálni.

2021. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%

"Mivel tudja, hogy nagyon jól keresek, elvárja, hogy támogassam a testvéremet, hogy én vigyek nekik ajándékokat, hogy ha étterembe megyünk, mindig csak én hívjak meg mindenkit."


Hatg tudod tőlem aztán elvárhatja, de az elvárás hamar megszűnik ám, ha nem teljesitik. Ha te olyan tütüke vagy, hogy ezt mind megteszed, az a te hibád, nem anyáde.

2021. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
82%
15: de ha nem mondod meg a konkrét összeget, akkor is elvárja 😁
2021. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, miért kéne hazudnom az összegről? Nem fogok hazudni, nem gondolom úgy, hogy ez a megoldás. Mivel nem szeretném megosztani a pontos összeget, ezért nem mondom el.

Eddig tudta és szerinte az annyira magas összeg volt, hogy nekem simán belefér az egész családnak vásárolgatni, meg meghívni őket ide-oda. Sőt, ha nem olyan értékben vittem ajándékot, egyenesen megsértődtek.

Na, most jóval magasabb bért sikerült kialkudnom, szóval végképp nem akarom elmondani neki.

"Tipikusan ezért keres az átlag magyar keveset mert senki nem mer/akar beszélni a pénzről,így aztán senki nem tudja mennyit lehet felfelé alkudni" - ez meg jó nagy hülyeség, de gondolom nem vagy pénzügyi szakember, így elnézem. Annyit mondok, hogy mindenkinek lehetősége van kialkudni x bért, az meg az emberek dolga, hogy mennyiért adják el magukat. Ami lenyomja a béreket az az (is), hogy szarért-fosért elvállalják a munkákat a legtöbben. Ennek viszont nincs köze ahhoz, hogy én elmondom-e másoknak, mennyit keresek.

2021. jan. 15. 15:40
 26/43 anonim ***** válasza:
91%

"Eddig tudta és szerinte az annyira magas összeg volt, hogy nekem simán belefér az egész családnak vásárolgatni, meg meghívni őket ide-oda. Sőt, ha nem olyan értékben vittem ajándékot, egyenesen megsértődtek."


Hát akkro szerinted meg nem fér bele, és ezt közölted is. Ugye? És nem érdekelt, ha megsértődtek ilyenen. Akkor mi a probléma?

2021. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

"elvárja, hogy támogassam a testvéremet, hogy én vigyek nekik ajándékokat, hogy ha étterembe megyünk, mindig csak én hívjak meg mindenkit."

Nagy lány vagy... ha anyádat a guta üti meg, akkor sem vagy köteles semmire sem pénzt szánnod, amire nem akarsz. Próbálj meg kiállni magadért előtte, ahelyett hogy hazudozol (titkolózol).


"Folyton megkérdezi, mi mennyibe került rajtam. Pl. a táskám, a cipőm, az órám. Mikor elmondom, megjegyzéseket tesz, vagy ereszt egy olyan nézést, hogy én érzem kellemetlenül magam."

Csak ismételni tudom magam... arra költöd a pénzed, amire akarod. Ha napi 1000x kell elmondanod neki, hogy semmi köze a pénzügyeidhez,, hogy megértse, akkor mond el ezerszer. Csak így fogod tudni elérni, hogy leszálljon a pénztárcádról. Légy határozott és kitartó.

2021. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
94%

"Eddig tudta és szerinte az annyira magas összeg volt, hogy nekem simán belefér az egész családnak vásárolgatni, meg meghívni őket ide-oda. Sőt, ha nem olyan értékben vittem ajándékot, egyenesen megsértődtek"


Ez marha jó:(

Anyukád esetleg hallott már olyanról, hogy spórolsz, félreteszel, tervezel előre?

2021. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy meg külön élsz.

Nem éltek anyagi közösségben. Semmi beszámolnivalód nincs De ezt érted is, csak nem tudod képviselni az érdekeidet, pedig muszáj lesz. többen írták itt, hogy ha kell százszor is mondd azt, hogy a pénzügyeid csak rád tartoznak.

2021. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

"Próbálj meg kiállni magadért előtte, ahelyett hogy hazudozol (titkolózol)" - a hazudozás meg a titkolózás két különböző dolog. Én nem kötöm az orrukra a keresetemet, de az nem azt jelenti, hogy hazudok.


"Hát akkro szerinted meg nem fér bele, és ezt közölted is. Ugye? És nem érdekelt, ha megsértődtek ilyenen. Akkor mi a probléma?" - szerinted mi a probléma? Neked nem volna probléma, ha a fejedhez vágnák, hogy mennyit keresel, mennyit költesz magadra és tőlük akkor miért sajnálod?

Nyilván, húztam eddig is egy határt, amit feszegetnek sokszor. Ennek a határnak a része most már az is, hogy többé nem lesznek beavatva semmilyen szinten a pénzügyekbe.


A kérdésem pedig nem arra irányult, hogy elmondjam-e neki, hanem, hogy ki hogyan reagál a válaszul adott zsarolásra. Ha valaki volt ilyen helyzetben, vagy tud okosat írni, várom.

2021. jan. 15. 17:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!