Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A múltkori alkoholistás...

A múltkori alkoholistás történet folytatása. Józan állapotában kellett volna beszélnem vele?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Megtettem ma, hogy beszéltem vele, mert bántotta a nővéremet részeg állapotában. Vagyis nem beszélgettünk igazán, inkább ő lehordott mindennek, én pedig mondtam a magamét. Végre a szemébe mondtam, hogy alkoholista, és egy undorító ember.

Erre ő azt "válaszolta", hogy volt, amikor egy hétig nem ivott (ami tényleg így volt, nagyjából 2-3 hete, persze kényszerből) és nem volt elvonási tünete, szóval ő nem alkoholista, és én egy hülye vagyok, nem vagyok tisztában a fogalmakkal, meg nézzek utána, mit jelent, és meglátom, hogy ő nem alkoholista...


"Igaza van", megláttam:

"A legtöbb alkoholista nem iszik minden nap. Nem csak hogy kibírják szeszes ital nélkül napokig és hetekig, hanem sokszor hónapokig is."

"A szellemi függőség az elfogyasztott italmennyiség feletti ellenőrzés elveszítését jelenti. Az illető személy, ha elkezd inni, nem állhat meg amíg be nem rúg. Ennél a függőségnél lehetséges rövid ideig tartó absztinencia néhány hétig vagy hónapig. De a következő alkalommal, amikor ismét megiszik egy italt, ugyanaz a helyzet történik: nem tud megállni addig, amíg nem lesz részeg."


Nem akarom neki megmutatni, mert akkor is találna valami kibúvót. És mondtam neki, ha nem szokik le a szeszről, majd én teszek érte, hogy úgy legyen. Erre lett nagyon mérges. Azt mondtam neki, hogy már a felfogásával is komoly problémák vannak, erre felszólított, hogy kérdezzek valamit tőle, hogy "teszteljem". Megkérdeztem, mióta iszik, erre azt válaszolta, hogy amióta megszülettem... Remélem, nem komolyan mondta.


Az a baj, hogy kezdem elhinni, hogy tényleg hülye vagyok és tudatlan. Tudom, hogy nekem volt igazam, de mégis hiszek neki. Ez az érzelmi kettősség, hogy egyszerre tisztelem és megvetem, gyűlölöm, de mégis szeretem teljesen kikészít. Nem tudom már, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel...


Hiba volt vele részegen vitázni, már nagyon megbántam...


2011. febr. 27. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem.

Van egy apád, aki iszik, terrorizálja, bántja a családot és te azzal foglalkozol, hogy bebizonyítsd neki, hogy ő a szakirodalom szerint alkoholista? Ráadásul olyankor teszed ezt, amikor részeg és valószínűleg tudod, hogy ez csak olaj a tűzre? Most meg azon lelkizel, hogy nem hitte el???


Ha már beszélni akarsz vele, akkor legalább józan állapotában tedd és ne kioktató, okoskodó módon, mert még ha igazad van sem fog vele foglalkozni.


Ha viszont józanul sem lehet vele normálisan beszélni, ha akkor sem érti meg, hogy micsoda borzasztó dolog, ha valaki veri, ok nélkül bántja, félelemben tartja a családját, akkor nem kizárólag az iszákossága a mérvadó, hanem alapból a hozzáállása és ebben az esetben hiába is menne bármilyen elvonóra (amit nem is fog megtenni, ha alapból ilyen).


Nem tudom, de talán tényleg valamiféle külső segítséget kellene kérnetek, ahogy már az előző kérdésben is írták. Nem biztos, hogy egyedül sikerül megoldani.

2011. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van... Csak nagyon ideges lettem, és mindent a fejéhez vágtam.


Amúgy inkább már nem is foglalkozok vele. Betöltöm a 18-at, keresek valami melót és elköltözök otthonról. Ő meg csináljon azt, amit akar.

2011. febr. 27. 19:57
 3/6 A kérdező kommentje:
És a kioktató részt, amit írtál, nem teljesen értem. Ami idézőjelben van, azt most kerestem, nem akkor mondtam.
2011. febr. 27. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem úgy értettem, hogy kioktató voltál, hiszen fogalmam sincs, hogy adtad elő, csak azt mondtam, hogy ne csináld. De sajnos van, hogy a jó szó sem használ. De így, hogy betöltötted a 18-at, tényleg jobb, ha szépen lassan megpróbálsz a saját lábadra állni. Szomorú, hogy ilyen hamar erre kényszerülsz. :(
2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem töltöttem még be, még több, mint egy év...

16 éves vagyok sajnos. :/

Áprilisban leszek 17.

Holnap reggel felkelek majd korán, és akkor majd bocsánatot kérek tőle, és megpróbálok vele józan állapotában beszélni.


Egyébként köszönöm a válaszod :)

2011. febr. 27. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ember 16 éves korában lakóhelyét szabadon választja meg! a magyar törvények szerint, és nem lehet kényszeríteni ha elköltözik. Ezt a törvényt seni nem ismeri, attól még így van.Ha a nővéred benne van, csak akkor lehet megmenteni apádat, és a kapcsolatotokat, mégpedig úgy, hogy összeszedtek legálisan pénzt, és értesítés nélkül elköltöztök, rövid üzenetet hagyva, hogy ha abbahagyta a piát akkor keressen.

Nem baj, ha rendőrség talál meg, akkor kérjetek védelmet erőszak ellen, úgy hogy apátok tudja. Ha kell jelentse föl a nővéred!

Tudom a suliban ciki lehet, de két hét belefér.

Ne hirtelen hanem megtervezve csináljátok.

Ha erre sem mozdul ki a holtpontról, sajnos reménytelen, de nem szabad félnetek, csak jobban járhattok.No Fear!

2011. febr. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!