Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A napokban írtam ki kérdést,...

A napokban írtam ki kérdést, itt a történet folytatása: nem voltam hajlandó elmondani otthon, mennyit keresek és kitört a balhé?

Figyelt kérdés

Itt az előző kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Közben megkaptam az ajánlatot, el is fogadtam. Elmondtam szüleimnek, kérdezték, mennyi az annyi, de annyit mondtam: "több, mint az előző helyen". Kérdezték, hogy mégis mennyi, és csak annyit mondtam, hogy nem szeretném megosztani.

Jött a lelkizsarolás, milyen szemét vagyok, saját anyámnak nem mondom el, mit titkolom, ők is elmondták nekem stb. stb.


Letettük a telefont, mert nem voltam hajlandó ezt hallgatni. Most elég szarul érzem magam, de muszáj voltam meghúzni ezt a határt már.


Aki volt hasonló helyzetben, tud tanácsolni valamit? Hagyjam rá, majd megbékél? Vagy magyarázzam neki, hogy miért nem szeretném megmondani? Igazából magyarázkodni sem szeretnék. Tanácstalan vagyok.



2021. jan. 15. 12:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nagyapám ilyen. Imád mások zsebében turkálni. Én lerendeztem annyival, hogy engem sem érdekel mennyi a nyugdíja és maradjunk ennyiben. Megsértődött, de utána megbékélt. Azóta nem hozza szóba.


Anyunak simán elmondom, mert ő nem azt számolgatja, hogy miből telik autóra meg házra meg nyaralásra, meg nem is szokta konkrétan kérdezni, csak hogy jobb-e mint az előző.


Nem kell mindent megosztani, ha normális lenne akkor nem lenne probléma, de ilyen embereknél valóban meg kell húzni egy határt.

2021. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
36%
Én biztos nem titkolnám.
2021. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
90%
Én sem mondtam el az anyámnak, mert nagyon anyagias és mindenkit megvet akinek jobban megy, mint neki. Próbált ő is puhatolózni, de annyit mondtam neki, hogy "eleget" keresek. De sajnos már a költéseimet sem merem neki elújságolni, mert megjegyzéseket tesz, hogy "de jól megy", és hogy "már megint mit vettél?" és hogy "könnyű annak akinek telik rá". Agyfaszt kapok az ilyen megjegyzésektől.
2021. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem hagyd rá, majd megbékél. Ha magyarázkodsz, azzal csak tovább húzod a témát.
2021. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom mi titkolni való van a fizetésen a saját anyád előtt. Mondanám hogy x összeg. Miért kell titkolni?
2021. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%
Én sem osztom meg a családommal a pénzügyeimet. Az az én dolgom és kész, pont, levegő.
2021. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
67%
Amatőr. Miért nem tudtál bekamuzni valamit?
2021. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
89%
5-ös, nálunk pl. a nagyszülő elhíresztelte fűnek-fának, mennyit keresünk, azért.
2021. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
12%

8!


Ez nem nagyszülő. Az anyja.

2021. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy az anyja, még lehet gyökér.
2021. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!