Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig normális és...

Hány éves korig normális és elfogadható, hogy a szülő tudja a gyerek jelszavát a közösségi oldalaihoz?

Figyelt kérdés
És mondjuk ott el is olvassa az üzeneteket, hogy kivel beszél, nem csak azt figyeli, hogy van-e valami gyanús.
2020. dec. 7. 11:24
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Majd ha a gyereket zavarja, akkor megváltoztatja a jelszót. Persze, ehhez fel kell nőni egy kissé.


Tehát addig normális, amíg a gyerek el nem éri ezt a küszöböt.

Valakinek hamarabb, valakinek később.


Konkrétan nálunk a lányom 13, a fiam 14 éves volt.

2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

11 eves kiscsajok instan fent vannak es egymast kiteszik kepekkel. Es ilyen nevu kovetoik vannak: faszvero

Szerintetek normalis? A szuleik meg nem hasznaljak az instat es nem is tudjak mit ir ki a gyerekuk (volt aki kitette, hogy baratnot keres es mi az erdeklodesi kore es mije van otthon).

Szoval ezert nem normalis, ha felugyeket nelkul vag bele egy 14 ev alatti a kozossegi medianak es korhatartol fuggetlenul az se, ha nekivag majd 2 het mulva szepen letiltja a szuleit stb. mert ot ne korlatozza senki.

Ez neveles kerdese es bizalome. Sajnos nemcsak mi felnottek, de a gyerekeink is egymastol tanuljak a legtobb hulyeseget.

5.-esek mar csinalnak titkos messenger csoportot, ertsd tilos szolni a szuloknek es tanaroknak hogy van ilyen csoportjuk es ott mirol.beszelnek. es hat igen mirol es hogyan...

Egyszer megtalaltam az exem lanyanak a 8. Osztalyos messenger beszelgeteseinek egy reszet (a lany mentette le printscreenel es veletlen a csaladi fotoalbumba toltotte be) hat ott is olyanojat olvastam, hogy ha az en gyerekem fog ilyeneket beszelgetni 14 evesen, akkor lehet halalig kerni fogom a jelszomegosztast😁. De viccen kivul: tudom leszo.tad, te is k vagy megverunk, bearulunk az ugazgatoank te ne fenyegesd az en baratnom elkapunk te kis p.sa stb.

2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
55%
De örültem volna ha apámék az üzeneteimet olvasgatták volna tini koromban 😒😒😒 Ha a gyerekben van valami gógyi akkor az első dolog hogy lecseréli az összes jelszavát egy olyanra amit az anyja a büdös életbe nem talál ki. Inkább tűrtem volna anyámék hisztijét és tiltását, de az én cuccaimat fix hogy nem nézegették volna.
2020. dec. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom van az a kor amíg még lehet ezt tenni, mert sajnos az interneten sok a pedofil, szexet kínálgató, farkát mutogató abnormális ember és rejt magában az internet veszélyeket így úgy gondolom, hogy van az a kor amíg még kell ellenőrizni, hogy kivel beszél a gyerek, miket tölt fel magáról és miket oszt meg nyílvánosan, mert sok gyerek nem észleli a veszélyt. Nem érzékelik, hogy veszélyes lehet. Főleg most az online oktatás alatt egyre több gyereknek van pl facebook fiókja vagy csinálnak, mert többieknek van és ciki, hogy nekik nincs. De szerintem olyan 15 éves kortól már nem nagyon kéne nézegetni az üzenteit. Általános iskolában még igen főleg ha alsó tagozatos, de középiskolában már nem illik szerintem.
2020. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
67%
egyetlen pillanatig sem elfogadható. szülőként annyit tehetsz (és tegyél is), hogy bizonyos kor alatt nem engedsz meg neki bizonyos dolgokat. pl. tévézés, netezés, éjszakázás, stb. a routert ki lehet kapcsolni, az okostelefont el lehet venni, és ennyi. nem leskelődni kell.
2020. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!