Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most neki figyelemre van...

Most neki figyelemre van szüksége vagy mi?

Figyelt kérdés

Anyámról van szó. Anyámat elhagyta egy másik nőért a mostohaapám, akivel 12 évig voltak együtt.

Ennek 1 hónapja. Én és a tesóim nem vagyunk olyanok, hogy megölelnénk anyánkat meg megpuszilnánk, nyilván ez a kamaszkor miatt is van, de mondtuk, hogy bármikor beszélgetni akar, ránk számíthat. "Bevezettük" a jóreggeltpuszit meg a jóéjtpuszit (tudom, hogy dedós), meg így próbálunk vele lenni meg odafigyelni rá, de nekünk érthető okból nem mondja el a problémáját meg az érzéseit, mert gyerekek vagyunk.

A nap nagy részét a Fb előtt tölti, és folyamatosan posztokat oszt meg a hűtlenségről, és mindent kiír Fb-ra. Pl.: van egy olyan kép, ahova az van írva, hogy becsüld meg a társadat, és akkor megosztja és odaírja fölé, hogy: "Utána meg kihasznál, ha megbecsülöm, ugye Nagy Janika?" (Nem Nagy Janikának hívták a mostohaapám, csak mondtam egy random nevet). És mindennap ez megy. Hívtul például vásárolni, nem jön, sétálni, nem jön, bárhova hívjuk, nem jön. Csak a facebook, csak a facebook.

Akkor múltkor elment reggel kocsival Pécsre, és megosztotta facebookon, hogy ő Pécsen van a sürgősségin (tőlünk Pécs 2 és fél óra kocsival). Egész nap hívtuk, kinyomott minket. Megkérdezték tőle facebookon, hogy miért van ott, erre ilyen ír, hogy semmi miatt. Majd hajnali 1-kor megint megosztotta, hogy ott van, aztán annyit írt oda, hogy megyek haza. Nem tudom, hogy mikor jött haza, de amikor én reggel felkeltem fél 7-kor, már itthon volt. Nem mondta el, hogy miért volt ott, nem mondta el, hogy kikkel volt ott.

Ha plusz figyelmet akar, azt megkapja egyébként, tőlünk a gyerekeitől, a munkatársaitól, a barátaitól. Miért csinálhatja ezt? Tesóim azt mondják, hogy figyelmet akar, de hát hogy akar figyelmet, amikor beszélgetnének vele a munkatársai, és akkor mindig annyit valaszol nekik, hogy semmi, meg elhajtja őket. Ugyanúgy barátokat és családtagokat?


Én 16 éves fiú vagyok (szeptember 4-én leszek 17), van egy lány ikertesóm és van egy 14 éves húgom.


2020. aug. 25. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádat nagyon mélyen érintette, hogy a férfi, akit szeretett, akiben megbízott, stb., egyszerűen belevágta a nagykést azzal, hogy félrement.

Most olyan periódusban van, hogy szar az élet, minden férfi szemétláda, és lehetne sorolni. Ti gyerekként ezzel nem tudtok mit kezdeni.

Vannak anyukádnak barátnői?

2020. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg a barátnői tudnának segíteni. Titeket gondolom nem akar ezzel terhelni, ezért is nem mondja el. Biztosan nagyon rosszul érzi magát amiért a párja elhagyta. Ti ne hagyjátok magára, támogassátok ahogy tudjátok, és kitartás!
2020. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mondjatok neki, hogy ezt a posztolgatast hagyja abba, csak magát égeti:/ 2 év múlva szégyenkezve fogja torolni ezeket a kiirasokat.. de most ertheto, hogy nem lat tisztan. Figyelmet a volt élettársától szeretne, de nem kap.. így belevonja a facebookos posztokba..

Mondjátok meg neki, hogy ezzel a viselkedessel csak elriasztja orokre a volt párját... sokkal jobb, ha olyanokat tesz ki, hogy csak egy kép, hogy valahol vacsorazik, jól érzi magát, valami szép helyen, egy vidam kepet magarol.. ez tetszik a ferfiaknak, nem az ha orult tinilany modjara mindent kiposztol... mondjatok neki, hogy legyen (még ha nem is így érzi belul) inkabb nyugodt es boldog es KIEGYENSULYOZOTT facebookon es inkabb jatsza azt, mint aki tovabblepett, es torolje ezeket a posztokat. Na ha valamire, erre felfigyel a volt élettársa hogy "na miicsoda, ilyen hamar túllépett volna rajtam". És ha netan ujra felkeresne legyen elutasito vele.. fix hogy igy mar visszajonne:D csak ne engedje vissza. De a noi buszkesegnek ez jot tesz. De ez csak akkor alakul igy, ha van tartása és nem irogat ki ilyen gáz dolgokat...

2020. szept. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!