Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély hogy visszakapjam...

Van esély hogy visszakapjam azt a pénzt, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Még pár éve amikor ballagtam 8.-ból kaptam szüleimtől, nagyszüleimtől pénzt. Elég nagy összeget, 150-200 ezer FT körül. Nagyon boldog voltam vele mert soha előtte nem kaptam zsebpénzt meg ilyeneket, de nem is ez a lényeg. Abban az évben nyár végén tönkrement a mosógép, nincs mese venni kell egy újat. Már előtte is ha hónap végén minuszba jutottunk abból a pénzből vettek el, majd következő hónapban visszarakták (egy keresetből élünk 5-en, szóval érthető hogy nem könnyű). Mondták szüleim miújság, mondtam hogy oké, vegyenek de majd szeretném visszakapni. Mondták hogy persze persze, természetes. Ez volt két éve, azóta is várom. Abból a pénzből már vehettem volna gépet, perifériákat, vagy tippmixen kis tétekkel okosan játszva még több pénzem lehetne, de sajnos nem így történt. Azóta se kaptam vissza, és szerintem nem is fogom. Teljesen tanácstalan vagyok, mi lenne a legjobb? Azt mondani hogy hagyják és nem kell, majd megkeresem magamnak ha dolgozok, vagy tartsak ki? Ti mit csinálnátok? Tudni kell hogy nagyszüleimmet akkor már 4-5 éve nem láttam, egy félreértés miatt szüleim nem beszéltek velük ezért én és tesóim se, majd a ballagásomra eljöttek és azóta beszélnek velük egyáltalán szüleim, illetve előtte nem kaptam semmi zsebpénzt amit gyűjtöttem volna, akkor először kaptam nagyobb összeget. Mit csináljak?

#szülő #elvett pénz
2020. aug. 10. 10:54
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
12%

3 gyerek felállásban akkor ki a +2 fő??


4 gyerek esetén meg normális embernek van annyi pénze, hogy ha egyedül marad, akkor sem kell másoktól kuncsorogni.

2020. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként szüleimről beszél, akik elvették, tehát élnek, és együtt.
2020. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
19%

Hát, Kérdező, ha egy családnak sajnos ilyen rosszul megy, akkor nyilvánvalóan mindenkinek ki kell vennie a részét a problémából. Te ezt tudtad tenni; adtál a pénzedből.


Én biztos nem kérném vissza, ha ez a helyzet.

2020. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
31%

31!


3 gyérek plusz a 2 szülő?????

2020. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
15%

26:

"Még pár éve amikor ballagtam 8.-ból" és "Mondták szüleim miújság, mondtam hogy oké, vegyenek de majd szeretném visszakapni. Mondták hogy persze persze, természetes. Ez volt két éve, azóta is várom." Egy kis matek drágám...


"tippmixen kis tétekkel okosan játszva még több pénzem lehetne" Ehhez a mondatrészhez csak ennyit: [link]

2020. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
11%

35!


Drágám, csak mondom, amilyen értelmesnek néz ki a gondolkodása alapján, simán bukhatott is párszor, plusz evveszetes is lehet. Semmi baj a matekommal. 14+2=16, 15+2=17 és 16+2=18. 😗

2020. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%
35: Hányszor írod/írjátok még le. Semmit se jelent a 18 éves korhatár. Papíron ez a szabály, de rengetegen játszanak 18 év alatt is. Ebből nem fogod megfejteni a kérdező korát.
2020. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
90%

37!


Valóban. Nem ártana ha ő maga írna le, hany éves.

2020. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
8%

36:

Ha valóban semmi baj a matekoddal, akkor miért kommentelsz idiótaságot?



37:

Egyszer írtam le.

Amúgy ha akkor lenne legalább a szemed is mint a szád, láthatnád, hogy mi van leírva a dokumentumba...

2020. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ezzel kapcsolatban csak annyi az észrevételem, hogy


1. Ez a szüleid részéről olyan, mint a népmesében: adunk is meg nem is. Egy felelős gondolkodású szülő mindig törekszik félre tenni ilyen esetekre. Ha nincs családi vésztartalék, akkor szimplán ne adjanak ajándékba ekkora összeget. Sokkal nagyobb csalódás a gyereknek, ha később ilyen módon visszakérik.


2. Én nem olyan régen vettem 89 ezerért egy egész jó mosógépet... Nem hiszem, hogy anyagi nehézség esetén a szüleidnek a 150 ezreset kellene megcélozni.


3. A nagyszüleid pedig neked adták azt az összeget, nem a szüleidnek. Biztosan szomorúak lennének, ha kiderülne, hogy a te "ajándékodból" gazdálkodtak egy új mosógépre.


4. A középiskolai és általános iskolai ballagásomra sem kaptam összesen ennyi pénzt, szerintem ez extrém magas ajándéknak számít egy 8.-os ballagásra.


5. Valószínűleg ebből már semmit se fogsz látni, marad az önálló kereset. Én 16 évesen már dolgoztam nyaranta. Az önkormányzatnak azt hiszem azóta is működik a nyári diák munka programja... jövőre tegyél vele egy próbát vagy keress diákszövetkezeten keresztül.

2020. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!