Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély hogy visszakapjam...

Van esély hogy visszakapjam azt a pénzt, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Még pár éve amikor ballagtam 8.-ból kaptam szüleimtől, nagyszüleimtől pénzt. Elég nagy összeget, 150-200 ezer FT körül. Nagyon boldog voltam vele mert soha előtte nem kaptam zsebpénzt meg ilyeneket, de nem is ez a lényeg. Abban az évben nyár végén tönkrement a mosógép, nincs mese venni kell egy újat. Már előtte is ha hónap végén minuszba jutottunk abból a pénzből vettek el, majd következő hónapban visszarakták (egy keresetből élünk 5-en, szóval érthető hogy nem könnyű). Mondták szüleim miújság, mondtam hogy oké, vegyenek de majd szeretném visszakapni. Mondták hogy persze persze, természetes. Ez volt két éve, azóta is várom. Abból a pénzből már vehettem volna gépet, perifériákat, vagy tippmixen kis tétekkel okosan játszva még több pénzem lehetne, de sajnos nem így történt. Azóta se kaptam vissza, és szerintem nem is fogom. Teljesen tanácstalan vagyok, mi lenne a legjobb? Azt mondani hogy hagyják és nem kell, majd megkeresem magamnak ha dolgozok, vagy tartsak ki? Ti mit csinálnátok? Tudni kell hogy nagyszüleimmet akkor már 4-5 éve nem láttam, egy félreértés miatt szüleim nem beszéltek velük ezért én és tesóim se, majd a ballagásomra eljöttek és azóta beszélnek velük egyáltalán szüleim, illetve előtte nem kaptam semmi zsebpénzt amit gyűjtöttem volna, akkor először kaptam nagyobb összeget. Mit csináljak?

#szülő #elvett pénz
2020. aug. 10. 10:54
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
84%
nincs 18, illetve nem írja. 2 éve adta oda a pénzt, amit akkor kapott, általános iskolai ballagásra, amikor normális esetben 14 évesek az emberek
2020. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
11%

lehet, amikor vállalták, minden oké volt, aztán azért dolgozik egy, mert a másik beteg, lebénult, akármi...

bár jó, hogy ennyit ajándékba adnak, aztán visszakérik

2020. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
13%

Én nem kérném vissza. Ha látnám, hogy ilyen szar helyzetben van a családom, akkor elmennék munkát vállalni és nem nézném tétlenül, ahogy szenvednek és nélkülöznek a testvéreim!

Miért csak egy kereset? Hol éltek? Melyik szülő nem tud dolgozni? Annak mi az oka? Te vagy a legidősebb? Fiú/lány?

2020. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
14%

21!


Tippmixelni akar, ahhoz minimum 18 kell hogy legyen

2020. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
8%

na nullázátok le ezt is,csak azért írok, hogy még egyet le lehessen...


mert olyan nincs, hogy a másikon elgondolkodjatok....

2020. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
87%

8-os ballagás az hol 18 év? De ha 18 lenne is, milyen ember, aki elszedi a gyereke pénzét?


Levágnám a kezemet minthogy elvegyem a gyerektől.


Szerintetek viccből ilyen menők ezek a babakötvények??

Normális szülő gondoskodni akar a gyerekről, nem elsumákolni azt a pénzt, amihez rohadtul semmi köze, mert nem ő adta.

2020. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
12%
20: Honnan tudod, hogy mi történt a szülőkkel? Lehet, hogy elváltak. Lehet, hogy az egyik meghalt. Lehet, hogy megbetegedett.
2020. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
85%
24: Törvény szerint igen. Ehhez képest nagyon sok középiskolást ismerek (18 éve aluliak) akik lottóznak, tipp-mixelnek, sorsjegyeket vesznek. Egyiket sem lehetne 18 év alatt. Úgyhogy simán lehet, hogy a kérdező nincs 18.
2020. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
7%

26!


Azt írta pár éve volt a 8.os ballagása. Tippmixelni akar, ahhoz minimum 18 kell hogy legyen. Namarmost ha nagykorú, akkor éppenséggel ő is dolgozhatna és máris nem egy jövedelemből élnének meg öten. De tudod nekem -ol nem volna annyi bőr a pofámon, hogy számítógépes alkatrészeket akarják venni meg szerencsejátékra akarjam elverni a pénzem, amikor a családom velem együtt nyomorog

2020. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
35%

26: Levágnád a kezed? És azzal eteted meg a családot? :D

Nyilván ez nem jó helyzet, az ideálistól nagyon messze van. De ha valakik ennyire szűkösen élnek, akkor szerintem elképzelhetetlen, hogy valaki őrizze a 100 ezrét, miközben éheznek.


Kérdező, te tudod, hogy vissza tudják-e adni egyáltalán. Ha nem, akkor felesleges is kérni.

2020. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!