Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély hogy visszakapjam...

Van esély hogy visszakapjam azt a pénzt, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Még pár éve amikor ballagtam 8.-ból kaptam szüleimtől, nagyszüleimtől pénzt. Elég nagy összeget, 150-200 ezer FT körül. Nagyon boldog voltam vele mert soha előtte nem kaptam zsebpénzt meg ilyeneket, de nem is ez a lényeg. Abban az évben nyár végén tönkrement a mosógép, nincs mese venni kell egy újat. Már előtte is ha hónap végén minuszba jutottunk abból a pénzből vettek el, majd következő hónapban visszarakták (egy keresetből élünk 5-en, szóval érthető hogy nem könnyű). Mondták szüleim miújság, mondtam hogy oké, vegyenek de majd szeretném visszakapni. Mondták hogy persze persze, természetes. Ez volt két éve, azóta is várom. Abból a pénzből már vehettem volna gépet, perifériákat, vagy tippmixen kis tétekkel okosan játszva még több pénzem lehetne, de sajnos nem így történt. Azóta se kaptam vissza, és szerintem nem is fogom. Teljesen tanácstalan vagyok, mi lenne a legjobb? Azt mondani hogy hagyják és nem kell, majd megkeresem magamnak ha dolgozok, vagy tartsak ki? Ti mit csinálnátok? Tudni kell hogy nagyszüleimmet akkor már 4-5 éve nem láttam, egy félreértés miatt szüleim nem beszéltek velük ezért én és tesóim se, majd a ballagásomra eljöttek és azóta beszélnek velük egyáltalán szüleim, illetve előtte nem kaptam semmi zsebpénzt amit gyűjtöttem volna, akkor először kaptam nagyobb összeget. Mit csináljak?

#szülő #elvett pénz
2020. aug. 10. 10:54
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld részletekben visszakérni, ha másképp nem megy.
2020. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
74%
Ember, lehet ha visszaadnák neked akkor nem ennél egy honapig. Mondtad hogy 5-en eltek egy keresetbol, gondolom szukosen elhettek. Nem fogják visszaadni valaszeg.
2020. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
11%
Ha visszaadják te is add vissza azt hogy 2 évig használtad a mosógépet és ezentúl ne használd.
2020. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
27%

felejtsd el.

majd segítenek másban, kérd te meg azt, ha úgy alakul nekik..pl nem tanulsz tovább?

2020. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
27%
Engedd el. A szüleid milliószor többet adtak, hogy felneveljenek. Tekintsd ajándéknak nekik.
2020. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
90%
Egy kereset öt emberre, az konkrétan a nyomor. Luxus ilyen helyen a jobb gép, sajnos.
2020. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
78%
Nem ismerem a szüleidet, de feltételezem, hogy ha tudnák, visszaadnák. Én nemhogy nem kérném vissza, de soha még csak szóba se hoznám.
2020. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
86%
Az OK, hogy kevés a pénzetek, el kell engedned, mert ez alapján a leírás alapján semmi esély, hogy valaha is visszakapd, de azért azon csodálkozom, hogy a válaszolók számára t*k normális egy gyerek pénzét elvenni és azt felélni! Erre NEM válasz az, hogy a gyerek legyen hálás, hogy élete során eddig is mindig kapott enni, meg az ő ruháit is abban a mosógépben mossák!
2020. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen szegények vagytok, saját pénzt csak diákmunkával, vagy falun napszámmal tudsz szerezni. De valószínűleg abból is oda kell majd adj valamennyit, mert ez barakkszint, ahogyan ti szűkölködtök.
2020. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
69%

mondjuk nem kicsit "érdekes", hogy tippmixelésre építve akartad volna szaporítani a pénzt... :) :)


Nem túl felelősségteljes pénzkezelés.

2020. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!