Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy apukám autót akar nekem venni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a jogsit csinálni, és mondja hogy vesz nekem autót, mert hogy a munkámhoz az illik, mert irodában dolgozok.


1. Ez alapból egy hülyeség, mert a biciklit is leteszem a tárolóban az autót meg a parkolóban tenném le (egyik sem a munkahely előtt van).

2. Nem érdekel a presztis

3. Fontosnak tartom a környezetvédelmet

4. A jogsit azért csinálom, hogy ha vezetői pozícióba kerülök tudjak menni A pontból B-be, tehát hogy pénzt hozzon előbb utóbb, magáncélra elvből nem is akarnék.

5. Egy autót nem pénz megvenni, fenttartani sok pénz, meg aztán járni a szerelőhöz, minden felesleges stresszforrást kerülök, amennyi egy autó javítás abból egy vadonatúj bicajt lehet venni.


Egyébként mondtam neki, hogy ha segíteni akar, akkor fizesse ki a diákhitelemet az most sokkal fontosabb, és hogy kicsit összeszedjem magamat. Gyűjteni kell a pénzt, nem szórni.

Alapból ez idegesít, hogy lehet így hozzáállni hogy irodába kocsival kell járni.


2020. aug. 4. 22:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
23%
Ki nem örülne gy autónak? sok ember azért küzd, hogy legyen neki te meg itt sírdogálsz, h nem kell. vicc
2020. aug. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
30%

Bicikli csak tavasztól öszig hideg idő beálltáig jó munkába járásra.utána ha pl Pesten laksz marad tömegközlekedés.

Az autó jó dolog ha nem belvárosba akkarsz bejárni vele dolgozni.oda nem való.de ha nem kell autó akkor minek megtanulni vezetni ,mert hiába lesz jogsid ha nem gyakorold vezetést akkor mikor szükség lenne gondban leszel.

2020. aug. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg apádnak, hogyha megveszi, majd te eladod. Az árából meg elmész egy világ körüli útra jövőre (ha már véget ér a járvány).

Esetleg tedd hozzá, hogy ne ő döntse el, mivel jársz munkába. Te sem döntöd el, hogy ő mivel járjon.

2020. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
93%

Úristen van más is aki ilyen, de jó :D Nekem is annyira kínos volt az egész, amikor apám akart venni. Én nem voltam elég kemény a nemet mondásban, és vett egyet végül, ő élvezte az egészet én meg leszartam. Aztán amikor nem használtam értette meg, hogy ezt nem akartam eleve és eladta.


Szóval legyél határozott szerintem!

2020. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy a tömegközlekedés manapság szerintem mindent ver. Amiatt, hogy lehet közben telót nyomkodni és megcsinálni olyasmit amit amúgy máskor kéne, nagyon nyerő. És pluszban töredék ára van az autóhoz képest és nem is cseszi szét a környezetet nem is kell parkolót csinálni a közterekből, zaj is kevesebb.


Az autónak városban szerintem sacc a teher szállítás és a betegek esetében van valódi értéke. Kellenének közösségi platós kis autók.

2020. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Minek csinálok jogsit?

Volt egy olyan állás amire régebben jelentkeztem. Irodai munka az is, és feltétel volt a jogsi, ne kérdezzétek nem tudom miért... Na én az ilyet nem szeretem, akkor ezek szerint akinek jogsija van az több mint akinek nincs. És én szeretnék komoly állást, nem fogok minimálbérért dolgozni, mert dolgoztam úgy. De itt mind mondom a jogsi esetében van tudás, míg maga az autó az csak egy státusz szimbólum.


Ha bármi gáz van, elvesztem a mostani munkámat, elmehetek még ételkiszállítónak vagy mit tudom én mi, én régen dolgoztam gyárban tudom mi az a munka, de bármit tényleg bármit elkövetnék, hogy oda vissza ne kerüljek.


Na meg ha lesz saját házam hátha egyszer lesz... Akkor olcsóbb venni egy városhoz közeli településen lévőt, mint városban bent, mivel én csak kertes házban gondolkozok. Utálom a panelt, milyen élet az?

És akkor viszont tényleg jobb lehet az autó, mert bármi történhet vidékről nem járnak be buszok, de szerintem egy 5-6 évig még itt fogok élni a városban. Addig ez csak plusz kiadás lenne és plusz stresszforrás.

Ha meg a szülői autót vezetem az csak segít valamit.

2020. aug. 5. 11:17
 37/40 anonim ***** válasza:
36%

Én 19 évesen csak azért tettem le az A-s jogsit, hogy

- Túl legyek rajta egy életre

- Volt sok szabadidőm

- Keresetem még nem volt így a szüleim fizették

- 50-es robogózni akartam

Miután kész lett a jogsi, jó 5 évig egyáltalán nem vezettem autót. Utána kaptam egy olyan ajánlatot (apám milliomos barátja adta el kb a valós ár harmadáért-negyedéért a luxus kocsiját apámnak, azaz kvázi nekem, mert régi legjobb barátok) amit nem tudtam visszautasítani. Azóta megtanulgattam vezetni, néha elmegyek vele hosszabb távra, nyaralás, Budapest, de a házamtól 10 kilométeres rádiuszon belül örökre megmaradok a kis 50-es robogóm mellett. Tehát, nem mindenki azért teszi le a jogsit mert azonnal kocsit akar vezetni... Jó azt megcsinálni fiatalon, mikor még ráér az ember. Mert ki tudja, mit hoz a jövő.

2020. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
37: A-s jogsival vezetsz autót?
2020. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
83%

Az igen pasztmek, A-s jogsival autót... Látszik nincs jogsid valójában vagy ha van nem szabadna lennie!


Csak nem te válaszolgatsz a kérdezőnek összebólogatós egyetértő válaszokat? :D

Mondjuk kár kérdezni egyértelmű hogy de...

2020. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
54%
Hibáztam, "B"-set akartam írni. De a pontozásból látom, hogy egy ekkora világrengető hibázást nem tolerál az egyszeri kisember, pedig az utána lévő szövegkörnyezetből elég egyértelműen kiderül, hogy B-ről van szó. Mindegy, 39-es, legyen ez a kötekedés a napod fénypontja.
2020. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!