Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy apukám autót akar nekem venni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a jogsit csinálni, és mondja hogy vesz nekem autót, mert hogy a munkámhoz az illik, mert irodában dolgozok.


1. Ez alapból egy hülyeség, mert a biciklit is leteszem a tárolóban az autót meg a parkolóban tenném le (egyik sem a munkahely előtt van).

2. Nem érdekel a presztis

3. Fontosnak tartom a környezetvédelmet

4. A jogsit azért csinálom, hogy ha vezetői pozícióba kerülök tudjak menni A pontból B-be, tehát hogy pénzt hozzon előbb utóbb, magáncélra elvből nem is akarnék.

5. Egy autót nem pénz megvenni, fenttartani sok pénz, meg aztán járni a szerelőhöz, minden felesleges stresszforrást kerülök, amennyi egy autó javítás abból egy vadonatúj bicajt lehet venni.


Egyébként mondtam neki, hogy ha segíteni akar, akkor fizesse ki a diákhitelemet az most sokkal fontosabb, és hogy kicsit összeszedjem magamat. Gyűjteni kell a pénzt, nem szórni.

Alapból ez idegesít, hogy lehet így hozzáállni hogy irodába kocsival kell járni.


2020. aug. 4. 22:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
6%
Csóró bömös, mikori évjárat volt?
2020. aug. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

"Felesleges pénzkidobás."


Sokan gondolták így, aztán vettek egyet és utána kiszedni nem lehet belőle őket... :D

2020. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, a papírokat nem én intéztem, illetve akkoriban a felmondásomra készültem úgyhogy annyira nem foglalkoztam a dologgal, ha nem balesetezik akkor felmondtam volna.
2020. aug. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
98%

Azért itt sokan el vannak tévedve a válaszolók között, és minimálisan sem olvasnak a sorok között.


Ha a diákhitel, mint fogalom egyáltalán felmerül, a kérdező pedig alkalmazottként dolgozik (tehát nem a családi Kft-ben lízingelnek neki egy tucatcéges Audi A4-et, Opel Insignia-t, vagy VW Passat-ot), akkor valószínűsíthető, hogy nem egy 10+ milliós autóért fognak besétálni a szalonba, hanem használtan szándékozik venni valami alsó- középkategóriást az édesapa.

A javíttatásokról is ezért eshet egyáltalán szó, hiszen egy új autónak kalkulálható lenne minden költsége: biztosításra és kötelező szervizekre kell költeni, a meghibásodások anyagi terhétől garancia véd(ene).


Igaza van a kérdezőnek, nem megvenni drága (fogalmazzunk korrektebben: "nem CSAK megvenni drága)" egy fél- másfélmilliós autót, hanem az értékének a 10-20 százalékát biztosításra (kezdő vezető lesz), 0-50 százalékát pedig javításra költeni évente (!), ezen felül tankolni, parkolójegyet venni, mosatni, stb.

1 éve adtam el a megörökölt, újkorától a családunkban lévő A6-ot 3 millió forintért.

Májusban írtam a srácnak, aki elvitte, érdeklődve az autó felől. Szereti, de kb. 1 milliót "locsolt" a javíttatására és 250k-t egy gumiszettre.

Ez az értékének a cirka 30%-a...

Családja nincs, egy darab, átlagos lakása van, amiben él. Ausztriában szakács (szombathelyi), így nem is keres rosszul (persze messze nem annyit, amennyi reálisan egy prémium autóhoz "illene"), 5-600 000 forintot eltesz egy hónapban, az autó a mindene, ez a hobbyja, így belefér.

Persze egy háromezres dízel, tele extrával nem reprezentatív, de azt mindenki elhiheti, hogy százezres összegeket egy sz*ros Astra-ra is rá lehet költeni, ha valami rosszul alakul.


Válaszolva a kérdésre is: próbáld felhívni a figyelmét arra, hogy érdemesebb helye is lenne annak a pénznek.

Amennyiben ez nem megy, mert ragaszkodik az autóhoz, akkoe viszont szögezd le, hogy egy esetben fogadod el: nyilván te tankolsz, hiszen annyit fogyaszt, amennyit mész vele, viszont a fenntartásért ő felel, mivel te alapesetben nem akarnál pluszköltséget.

2020. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy öreg F-astrám van,az alkatrész fillérekért van, ha komplett motor/futómű kombót cserélek alatta, sem jön ki 150-nél többre, matiz használtan 210ezer, komplett küszöbcsere, mechanikus felújítás 100-ból kijött úgy hogy nem a tulaj csinálta hanem szerelő,


6-os mazda szétrohadt kasztni, gyatya váltó fo-s gumik 450-ből kijött, nem olcsó alkatrészekkel... akkoriban az autó ért (nyilván ha jó az állapot 2,5milkát)


Minél olcsóbb egy autó annál olcsóbb az alkatrész, minél egyszerűbb/kisebb annál kevesebb a szerelési díj, nyilván ne egy full felszereltségű akármilyen BMW-re kell gondolni/ kell venni és annyi, mikor autót veszel meg kell lesni mik az alaphibái, mennyi az alkatrész hozzá stb stb



Ha nem egy lerúgott fost veszel akkor alig van több költséged a kötelezőkön kívül, és ami van azis lófax

2020. aug. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
96%

#22


Ha csak nem valami zsákfaluban lakik a kérdező,ahonnan busz sem jár rendszeresen,teljesen felesleges.


Ha városban él,akkor meg pláne,ott a tömegközlekedés.


Annyira gáznak tartom az ilyen hozzáállást,hogy kell az autó,mert az valami társadalmi státuszt jelöl.

Az ilyen embereknek sosem lesz semmijük,csak ami a fenekük alatt van.


Több ilyen ismerősöm van.Elmúltak már 30 évesek,sőt van,aki 40 is,de egész életében csak az autóra verte a pénzt,lakás az minek,mert hát olyan magas nyugdíjat fognak kapni gondolom,amiből majd nyugdíjas éveikben is albérletben tudnak majd lakni.

Ja,nem...


Sokan többnek akarják magukat mutatni,annál,amik.

Kicsit úgy érzem itt is inkább apuka akar büszkélkedni azzal,hogy az ő gyereke nem ám akárki.Neki autója van.


Na,bumm.

Ha nekem gyerekem lenne sokkal büszkébb lennék arra,ha mondjuk nem szennyezné a környezetet,meg tudatosabban bánna a pénzzel.

De sokan csak a rokonok,ismerősök előtt akarnak menőzni.


Több ilyen rokonom is van.Folyton azzal dicsekednek,hogy a gyerekük megint új autót vett,de 10 éve melóznak,de semmit felmutatni nem tudnak,mert minden pénzüket elverik.


Szerintem örülnie kellene,hogy előbb a tartozását akarja rendezni a gyereke,nem pedig egy újabb adósságspirálba kerülni.

2020. aug. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
97%

Na végre, érkezett pár normális hozzászóló is, akik reálisabban látják annál a világot, minthogy: -"ajándék" autó? hülye barom akinek nem kell!-

Nekünk van egy céges Smart forfour-unk. 1 milláért vettük, 3 év alatt ugyan ennyit már ráköltött a cég. Komplett váltó, komplett kuplung csere, és még ezeregy dolog, ráadásul az a Smart továbbra is egy rakás szar. Felfüggesztése maga a pusztulat. Egy romhalmaz a kocsi. Aki vesz használt autót, az bizony nem ritkán egy óriási átkot is a nyakába vesz. És nem fogod tudni kiszűrni, melyik kocsi adja fel fél-pár éven belül a becsületes működését, hacsak nem vagy jövőlátó mesterszerelő. Pár embernek én is csak ajánlani tudom, hogy csak egy kicsit gondolkozzanak hosszabb távon ez ügyben. A leglogikusabb megoldás tényleg az lenne, hogy elfogadni a fater kocsiját, még aznap eladni, és kifizetni belőle a diákhitelt. De ezzel csomó papírmunka, rizikó, pénzvesztés, és családi balhé jön egyszerre. Kinek hiányzik az? Gondolom itt a fő attrakció az lenne, hogy a fatert rávenni inkább, hogy a diákhitelt fizesse ki a pénzből. Addig marad a bringázás, az egészség, és a valódi önbecsülés is megmarad. Mert az, hogy menőzöl a kocsiddal, pont hogy nem az önbecsülésedet növeli, hanem felfedi a kisebbségi komplexusodat. Az autó rengeteg embernél csak arra kell, hogy saját kis élete többnek, jobbnak tűnjön általa, miközben mindez az egészsége (kevesebb mozgás, séta, bringázás megszűnése) és a környezet rovására megy.

2020. aug. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Salx Narval ***** válasza:
94%
Azt írod, mondtad neki. Na és, hogy reagált rá? Feltételezem nem jól ha továbbra is választ remélsz tőlünk. Minden esetre én addig nem reagálnék amíg ezt a fontos infót nem közlöd hiszen sokat elárulna apád hozzáállásáról, természetéről. Azt tudom, hogy én mit tennék mert jól ismerem apámat, apai oldalról is látom a helyzetet, hiszen a lányomat még jobban ismerem.:D Mi mondjuk egy ilyen témát a vasárnapi asztal mellett simán letudnánk, azt hiszem én is és minden családtagom ért a szóból.
2020. aug. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
97%

Örülök, hogy így a válaszok végére érkezett néhány olyan is, akik reálisan látják a világot és nem két kézzel szórják a pénzt.


Ha nem létszükséglet az autó, akkor teljesen felesleges, minden szempontból. Csak sajnos sokan félreértelmezik a létszükséglet szó jelentését.

2020. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
31%
De sz.r életed lehet :/ mások nem a munkához kapnak aputol autót hanem a munkahelytol berlettamogatast :/
2020. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!