Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy apukám autót akar nekem venni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a jogsit csinálni, és mondja hogy vesz nekem autót, mert hogy a munkámhoz az illik, mert irodában dolgozok.


1. Ez alapból egy hülyeség, mert a biciklit is leteszem a tárolóban az autót meg a parkolóban tenném le (egyik sem a munkahely előtt van).

2. Nem érdekel a presztis

3. Fontosnak tartom a környezetvédelmet

4. A jogsit azért csinálom, hogy ha vezetői pozícióba kerülök tudjak menni A pontból B-be, tehát hogy pénzt hozzon előbb utóbb, magáncélra elvből nem is akarnék.

5. Egy autót nem pénz megvenni, fenttartani sok pénz, meg aztán járni a szerelőhöz, minden felesleges stresszforrást kerülök, amennyi egy autó javítás abból egy vadonatúj bicajt lehet venni.


Egyébként mondtam neki, hogy ha segíteni akar, akkor fizesse ki a diákhitelemet az most sokkal fontosabb, és hogy kicsit összeszedjem magamat. Gyűjteni kell a pénzt, nem szórni.

Alapból ez idegesít, hogy lehet így hozzáállni hogy irodába kocsival kell járni.


2020. aug. 4. 22:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%

Ha annyira védeni akarod a könyezetet akkor vegyél hibridet vagy elektromos autót

Más örülne ha ingyen megdobnák egy autóval

És akkor nem kéne kilométereket nagy nehezen biciklivel minden reggel a szakadó esőben rommá ázni, meg télen a minusz 16 fokban jéggé fagyni a biciklin még munka előtt

Ha meg messze van a munkahelyed a lakhelyedtől az meg még egy jó érv amellett, hogy legyen saját autód mert mire bicajjal eljutsz A-ból B-be már fáradt leszel pedig még csak akkor kezdődik a nap mentálisan/fizikálisan lefáradsz attól függ milyen munkát végzel

2020. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan irigylem a problémáidat :D:D:D
2020. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
53%

Sajnállak 😭😭. 😂😂


Akkor legyen elektromos autó és akkor te os boldog leszel.

2020. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
60%
Kicsit túl tudalekos vagy. 😂 Akkor kérj tőle elektromos rollert.
2020. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
44%

Esküszöm elsírtam magamat,annyira sajnállak.

😭😭😭



😂😂😂

2020. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Nekem kell a bicajozás, mert nem vagyok levegőn hétköznap szinte semmit.

Esélytelen, hogy futásra rávegyem magamat.


De még ha rá is venném magamat akkor keljek fel 1 órával korábban és menjek el futni? Idővel rengeteget buknék. Bicajjal 15 perc alatt van a munkahely, kocsival legyen 7-8, de parkolóhelyet találni a belvárosban...

2020. aug. 4. 23:11
 7/40 anonim ***** válasza:
95%
Azért ez tényleg érdekes, mert ő megveheti, hozzád vághat egy millát e célra, de utána fenn kell tartanod. Mondd meg neki, hogy nem kell a kocsi, rakja azt a pénzt takarékba!
2020. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként más tök örülne,ha fater kitalálná,hogy akkor vesz egy autó.

Re pedig itt sírsz ezen,egyem megy a kicsi szivedet 💖

2020. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
76%
Bár az én apám is venne nekem egy autót... Egyébként ha nem tudod meggyőzni,akkor vegyen neked egyet te meg add el utána és fizesd ki a hiteledet belőle. De viszont ez a megoldás a későbbiekben esetleg konfliktusokat okozhat az apád részéről. Semmi közöm ugyan hozzá, de én lehet ezt tenném a helyedben...
2020. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy ha valóban segìteni szeretne, tényleg a d.hitel - elő - vagy vegtörlesztését éreznéd nagyobb plusznak.

Egyébiránt az autót eladhatod, ha minden kötél szakad és apukád csak nem ért a szóból.


Ezt a helyedben neki is mondanám, hogy emiatt nem lesz érdemes szalonból kihozott 0 km-s autót vennie, ha egyébként eltantoríthatatlan az autós elképzelésétől.

2020. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!