Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy apukám autót akar nekem venni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a jogsit csinálni, és mondja hogy vesz nekem autót, mert hogy a munkámhoz az illik, mert irodában dolgozok.


1. Ez alapból egy hülyeség, mert a biciklit is leteszem a tárolóban az autót meg a parkolóban tenném le (egyik sem a munkahely előtt van).

2. Nem érdekel a presztis

3. Fontosnak tartom a környezetvédelmet

4. A jogsit azért csinálom, hogy ha vezetői pozícióba kerülök tudjak menni A pontból B-be, tehát hogy pénzt hozzon előbb utóbb, magáncélra elvből nem is akarnék.

5. Egy autót nem pénz megvenni, fenttartani sok pénz, meg aztán járni a szerelőhöz, minden felesleges stresszforrást kerülök, amennyi egy autó javítás abból egy vadonatúj bicajt lehet venni.


Egyébként mondtam neki, hogy ha segíteni akar, akkor fizesse ki a diákhitelemet az most sokkal fontosabb, és hogy kicsit összeszedjem magamat. Gyűjteni kell a pénzt, nem szórni.

Alapból ez idegesít, hogy lehet így hozzáállni hogy irodába kocsival kell járni.


2020. aug. 4. 22:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
89%

Mond meg neki, ha megveszi a kocsit, akkor eladod és abból visszatörleszted a diákhiteled és veszel egy komolyabb Merida biciklit. :)


Amúgy hiába teszed le a jogsit. Ha nem gyakorolsz, akkor még nagyobb bajt is tudsz okozni, ha céges autót kapsz. Nem lesz rutinod. Ebből a szempontból meg apádnak igaza van a kocsit illetőleg!

2020. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%
Pont, hogy felesleges, mert a gyakorlás az nem az, ha te minden nap rutinosan ugyanúgy elmész a munkába, minden nap azonos útvonalon, hanem inkább az, ha eleinte apukád mellett elmész bevásárolni, vagy a családi autót te vezeted le rokonlátogatóba, ehhez nem kell feleslegesen másik kocsi, elég a családi is.
2020. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
97%

Mondd, hogy köszönöd, nincs szükséged autóra.

Ha mégis megveszi, ne menj el, ne írd alá... magának lesz kénytelen megvenni és a terheit fizetni.

2020. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
21%

Egy autót nem pénz megvenni ? Mit akar neked venni?

Egyébként autóval produktívabb tudnál lenni, de mindegy.

Miért tiltakozol? Hétvégén el tudsz ugrani bárhova, esetleg elalszol gyorsan beérsz... Nem kómásan tekernél egyből.

Ha még véded a környezetet, akkor ne csinálj jogsit. De ennyi erővel meg is lehetne halni...

2020. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
44%
Azt se tudjuk milyen kocsiról van szó. Lehet hogy az apja rá akar tukmálni valami csotrogány Swiftet 120 ezerért, na azt én se szívesen tankolnám, javíttatnám, biztosítgatnám, még ha nem is egy eget verő összeg egy ilyen tucatautónál. Kérj apádtól egy elektromos robogót, ha mindenképp égeti a zsebét a pénz és el kell gyorsan szórnia valamire.
2020. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
64%

Hát nálad valami komolyan elment ott fent a fejedben!


Egyrészt gondolom te fogod kiválasztani az autót, akkor választhatsz egy kismotorost, pl matizt, smart-ot iszonyat keveset esznek, és a smartnál már majdhogynem tisztább levegő jön ki mint ami bemegy a szutyok katalizátor miatt,szóval a szennyezése szinte semmi, a biztosítása se drága és mivel kis teljesítményű a teljesítményadó is minimális, szal a fenntartás lófax... kisautók úgyhogy könnyű a parkolás is..

De lehet bármilyen kisautó....


És mellette ha jó az idő bicajozhatsz, de ha esik/hideg van nem kell ázni fázni, ezenfelül lehet rutint szerezni a vezetésben ha esetleg céges autót kapsz nem állsz fejre 2 sarok után, és igen a munkába a 10perces út is sokkal több rutint jelent mint a semmi...

Nálunk pár éve pont egy ilyen rutintalan okozott halálos balesetet egy 6-os BMW-vel a cégnél, zsír új autó volt

2020. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
56%
Sajnálom az autót? remélem nem m-es volt ugye?
2020. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%

Megértem a kérdezőt.

Nekem sem kellene autó soha.

Felesleges pénzkidobás.


Azt nem értem miért akar valaki olyan ajándékot venni a másiknak,amire nem vágyik.

2020. aug. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
12%

A kérdező vágyik autóra, én úgy értelmeztem.

"Nekem sem kellene autó soha.


Felesleges pénzkidobás.


"

Ez azért erős, de nembaj majd én megyek helyetted is :P

2020. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól emlékszem m-es volt, mivel amolyan főnöki autó volt (üzemvezető lett volna) így szerintem bőven meg van az esélye, hál istennek nem lett üzemvezető....

Tipikus kispöcstizedes volt, gondolom villogni akart vele, de nem sikerült...

Én is sajnáltam az autót,szerencsétlen nem tehetett róla hogy egy ilyenre bízták, ennyi erővel nekem adhatták volna...

2020. aug. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!