Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ez ellen tenni, mit...

Mit lehet ez ellen tenni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyu mindent tilt, minden kifogást kitalál, és kisgyerekként kezel csak az én szüleim ennyire szigorúak? Értem én hogy féltenek meg minden de akkor is. Ez már tényleg sok és nem egészséges (szerintem).Itt most nem arról van szó hogy bulizni akarnék elmenni vagy ilyesmi, hanem sokkal egyszerűbb dolgokra kell gondolni pl hétvégente alig akar elengedni a barátnőimmel városba vagy hozzájuk mert mi lesz a tanulással, rossz az idő, nem csinálunk ebből rendszert, nem örülök neki stb stb és ami a legidegesítőbb hogy suli előtt mindig kikisér az utcára ott buszit ad és azt mondja nem halkan nem suttogva érthetően hogy: "szia, ügyes legyél", "Jó jegyet hozzál" és van hogy egész végig ott áll és néz még lenem fordulok a sarkon, és ha véletlen visszanézek integet és mosolyog és néha még volt hogy oda ordítsa hogy szia vagy mondom neki jól van most már bemehetsz menjél visz hideg van de nem követ vagy a rosszabbik eset eljátssza hogy bemegy majd kis idő múlva újra kilép az ajtón és vissza megy és néz... :/ Nem engedi hogy sokáig gépezzek nem kislányom kapcsold le lekapcsolom mert még nincs ojan kéő jó akkor olvasok de az sem jó neki mert mikor megyek már át hozzá "soha nem vagy anyáddal" és még mindig megkérdezi hogy anyával alszol nagyon durva 16 VAGYOK KÖNYÖRGÖM mindíg paranoiázik és tele bszélték a fejét hogyha NAGY leszek otthagyom és keressen már magának barátot mert egyedül fog maradni akkor megkérdezi tőlem "ugyen nem fogy itt hagyni" vagy mitudomén ha lát vagy hal valamit a tévébe a kamaszokról (rosszat) persze akkor mindjárt jön a "teis ezt csinálod" vagy ha hazajövök a suliból akkor az első kérések Szia, jegyet kaptál, Hányast egyest? négyest? nem baj csak már idegesít hogy most szabadultam z iskolából és miest hazajövök ezzel kell lerohamozni.
2014. febr. 12. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele beszélni. Kérjed meg hogy hallgasson végig ne szakítson félbe. Elmondod hogy neked ez szinte börtön (nekem olyan lenne)és hogy próbálja meg a te szemszögödből is nézni a dolgokat. Nem azzal van szerintem a baj hogy szeret (ár túlságosan is túláradó szeretettel) . Van testvéred?


Egy kicsit durva. Kicsit fiatalabb vagyok , de nekem nem nagyon szigorúak a szüleim. Több mindet engednek meg (nem kell hűde nagy dolgokra gondolni.)

2014. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen anya elvált én meg egyke vagyok ill van egy féltesóm de az meg apáról.
2014. febr. 12. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

istenbasszameg hogy ilyen problémádvan!nagyon sajnallak tényleg... pedig 16 évesen még sajnos kislány vagy... igazából később becsülni fogod, hogy így óv téged..szeret téged,és nem akarja hogy az egyetlen lányából egy semmirekellő, tudatlan, kiélt nő legyen..

amit tudsz csinálni,az az hogy megbeszéled vele,egy jó pillanatában kapd el őt..

2014. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké elmondok még egy érdekeset ha pl nem érek haza időben az egyik barátnőmtől képes volt felhívni a szüleit vezetékesen vagy régebben egy másiknál megvárt az utcájuk sarkán kicsit tovább maradok képes lett volna szerintem bejönni a házukba hogy "gyere hazafele" de nem tette hál isten persze vannak még itt sztorik volt hogy nem engedett el de én elmentem és a barátnőmet hívta fel hogy küdjőn hazafele és persze mindíg megtiltja hogy többet ilyen nem lesz (legalább is egy ideig)
2014. febr. 12. 21:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen de ennyire azért nem kell óvni, ő is ismer nem vagyok olyan és nem is leszek az..
2014. febr. 12. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az édesanyád kisajátított magának. Nehéz lesz elszakadnod tőle, ha a saját életedet akarod majd élni. Az ilyesmi egyáltalán nem egészséges megnyilvánulás.
2014. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azon nincs semmi sztem, ha nez mig elmesz az utcan, en 30 vok, es ha othonrol megyek el o is kijon, zavar mert engem nem, en eppugy intek, akar a haveroknak bqratoknak.

am meg csak hatarozottsag kell, en mar 14-15 annyit mondtam, megyek ide v oda, vszinu ekkor jovok, v ottalszok majd jovok, ha vmi van telefonon elersz.

hozsateszem, ha soka nem jovok meg, bno buli stb, en is racsorgok, en nem tudom mi ez a ciki ha anya keres...felfogas, orulj ha vki szeret.

2014. febr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem az a ciki hogy keres.. Hanem hogy nem enged szinte semmit vagy csak nagyon nehezen.
2014. febr. 13. 06:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Na mind egy majd talán megpróbálom vele megbeszélni, de úgy sem fog menni mert közbe fog vágni és onnnantól kezdve mondhatok akármit úgysem figyel csak megkérdezi "Kitől tanultam, kitől hallottam, kimondta ezt? ez a beteges féltés és tiltás és még így se meséltem el mindent...) nem baj ha szeret csak agyon egy kis teret...
2014. febr. 13. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!