Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyukámmal,...

Hogy értessem meg anyukámmal, hogy nem állatkínzás, ha megfürdetem a háziállatokat?

Figyelt kérdés

A kérdést azért nem állatok kategóriába írom, mert itt inkább anyuval van a gond nem a kutyával és a macskámmal.


Szóval van egy kaukázusi juhászkutyánk és kissebb testű keverék kutyánk, és még rajtuk kívül egy cicánk. Na a kissebb kutyánk és a macskánk nagyon imád fürdeni, és mivel a nagyobb kutya miatt mindenütt nagy itatótálak vannak, valahányszor, melegebb az idő, kimegyek azt látom, hogy vagy a kutya vagy a macska éppen fekszik valamelyik tálban, aminek gyakran az az eredménye, hogy gyakran kiborul a víz, óránként akár többször újra kell tölteni. Szóval elhatároztam, hogy jó, akkor alkalmanként megfürdetem kettőjüket (a másik kutyát nem igazán, ő nem szereti annyira, ahhoz nagyon melegnek kell lenni, hogy akár a mancsát is vízbe tegye, ha nem muszáj neki). Azóta nem látom, hogy annyira gyakran az itató edényben akarnának pancsolni, tehát megoldás a problémára, ha néha a melegben, sima vízben megfürdetem őket odakint egy régi, már semmi másra nem használt kiskádban. Konkrétan amikor meglátják, hogy na akkor fürdés, ugranak bele, várják, hogy legyen már víz. Egyébként egyszerre vannak benne, de egyszerre vagy a kutyával vagy a macskával foglalkoznom, de addig semelyik nem menekül el.

Anyám viszont az összes alkalommal sopánkodik, hogy milyen rossz nekik, meg milyen gonosz vagyok, hogy ezzel kínzom őket. És nagyon gáz, pláne hogy kis településen lakunk, egyszer elmentem vele piacra, és amikor azt hitte, hogy nem hallom elkezdett az ismerőseinek sopánkodni arról, hogy milyen gonosz vagyok, hogy bántom az állatokat, és hogy nem tudja, hogy hogy szoktasson le erről. A település egyrésze szerintem azt hiszi rólam, miatta a hogy valami szemét féreg vagyok. És nem az zavarja, hogy mit tudom én, ez megemeli a számlát, mert egyszer szóba jött, hogy valami miatt kissebb a vízdíj, mint általában a meleg időjáráskor, és ez fura módon akkor kezdődött, amikor elkezdem rendszeresen fürdetni a macskát és az egyik kutyát. Az állatorvos tanácsa szerint sem ártalmas, mivel semmi olyat nem használok, ami kiszárítaná a bőrüket. A sima víz nem árt nekik.


Komolyan, hogy értessem meg anyuval, hogy én nem bántom se a kutyát, se a macskát?



2020. júl. 10. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Lehet abból indul ki, hogy a macskák ugye nem szeretik a vizet. Furán és elég szemellenzősen viselkedik. Én a helyedben kivinném magammal az udvarra és végignézetném vele a fürdetést, akkor talán látná, hogy az állataitok élvezik és nem szenvednek. Hogy miért állít be emiatt ismeretlenek előtt állatkínzónak, na arról lövésem sincs.
2020. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
anyád fogást keres rajtad, és most ezt a gombot találta meg.
2020. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Úgy érzem a négy kerék közül elgurult az egyik anyukádnál.
2020. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Lehet fürdetni az állatokat (macskát kutyát) de nem túl gyakran mert nem tesz nekik jót a túl gyakori fürdetés

[link]

2020. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Stabil szélmentes 30 cfoktól érdemes 3 hetente , szárazra kell törölni ....
2020. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Mutass meg neki pár cikket, hogy milyen, amikor egy állatot magára hagynak az 50 fokos kocsiban. Vagy olyan videókat, ahol elhanyagolt állatok vannak, és mekkora csodát tesz ( =mennyit számít) egy fürdetés.


Ezután állítsd kontrasztba a két esetet, és meséld el neki, hogy pont jót teszel vele, mert nem lesz melege és higiénikus is...


Az én kutyám a kerti tóból képes lenne az összes vizet kilapátolni. Sajnos kicsi a tó, hogy fürödhessen, ezért csak odahasal és evezi magára a vizet.


De amikor az edényét elöblítem, akkor is fut a víz után és harapja. (Csak vizes edény, nem koszos vizet öntök rá). Az esőt szintén kergeti és harapja.


Ha behozom a fürdőbe, azt viszont nem tolerálja nagyon. Kint nem lehet elrángatni a víztől, bent meg menekül. Lehet kellemetlen volt neki az első fürdetésekkor valami. Mindegy.


Mutasd meg neki az ide érkezett válaszokat is akár, hátha...

Ha meg a vízszámlán múlik, hát b*ssza a fene, fizesd ki. Ha dolgozol persze.

Ha nem, akkor vegyél ásványvizet (menteset persze) és fürdesd meg abban az állatokat. 🤷🏻‍♂️

Lehet hülyeségnek hangzik, de kijátszhatod a rendszert.

2020. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3%
Honnan tudod nem állatkínzás? Tán beszélsz az állatok nyelvén és ők mondták neked nem az vagy mi? Mert attól hogy sok mindent megcsinál az ember az állatokkal nem biztos élvezik vagy kedvük van hozzá. Csak az ember uralkodik felettük. Anyádnak igaza van.
2020. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát ha a kutya és a macska is tök chillesen üldögél a vízben, anélkül is, hogy hozzáérnék, meg belemászik a nagyobb itatóedénybe, ha nem vagyok kint, akkor nem hiszem, hogy annyira nagyon utálná...

De egyébként anyu volt már kint, amikor fürdettem őket. Macska akkor is konkrétan próbál úgy helyezkedni, hogy minél nagyobb felületen a vízben legyen, közben dorombol, hízeleg, mindenkit mosdat a nyelvével, akit elér a vízből, erre anyám megállapítja, hogy szegény cicának látszik a szemében, hogy milyen szomorú, meg mennyire utálja... De ha nem szeretné a macska, akkor meg akarna karmolni, vagy kiugrana a vízből, amíg a kutyával foglalkozom jobban.

2020. júl. 10. 20:00
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Spánielünk van, naponta úszik, köszöni jól van. Egyszer ő is beleült egy vödör vízbe. Semmi baja nem lesz az állatoknak, egy macskát, ha nem akarja, meg se tudna fürdetni. Ha nem menekülnek sírva, akkor nem hiszem, hogy utálják.
2020. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Hetedik ilyet ír az anyjának van igaza :D. Csak mellékesen megjegyezném, ha egy állat nem szeret valamit, akkor biztos lehetsz benne, hogy azt nem fogja engedni :D. Sok kutya szereti a vizet, de én még macskát is láttam olyat!
2020. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!