Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a nyaralást erőltetni?

Miért kell a nyaralást erőltetni?

Figyelt kérdés

4 éve mondom folyamatosan, hogy nem akarok elmenni nyaralni a családdal.Most megint szervezkednek és annak ellenére, hogy elmondtam NEM akarok menni,tuti befognak majd fizetni.

Tisztában vagyok vele, hogy mások nagyon boldogok lennének,ha utazgatni tudnának menni,de megvan az okom,amiért én nem akarok.Ez pedig édesanyám.Nem telik el egy pillanat úgy,hogy ne veszne össze valakivel.Képes egy bolt közepén ordítozni valakivel,mert hogy véletlenül az ő kosarát fogták meg vagy hogy mert a pénztáros lassú.Nemrég egy kis diáklánnyal kiabált,mert nem tudta megmondani,hogy merre talál egy bizonyos terméket.Utána meg otthon nagy büszkén adja elő a családnak,hogy a 'bunkó' embert hogy leszidta.A másik dolog, hogy hisztizik állandóan.Neki ez nem tetszik,az nem tetszik,ide akar menni,ő itt nem hajlandó enni.Tavaly nyáron kinézett egy látványosságot,amit ő akart egyedül megnézni,az úton meg hisztizett és vissza kellett fordulni,mert szűk volt az út és ő ott nem hajlandó átmenni.

Eredetileg apa kettesben akart elmenni anyával,mert kb.10 éve nem voltak kettesben nyaralni,de anya nélkülem nem hajlandó elmenni.Erőszakoskodik meg fenyeget,hogy ha nem megyek,akkor ez meg az lesz.Megindokoltam,hogy miért nem akarok menni,de hazudok és ő ilyet nem szokott csinálni.Végülis nem ezért rúgták ki a munkahelyéről 2 éve,azt is tagadja,pedig sokan látták,amit művelt.

Miért kell ezt erőltetni? 18 éves srác vagyok és még mindig itt tartunk anyával.Hogyan lehetne megértetni, hogy nem szeretnék elmenni?

Tudom,hogy 18 éves vagyok,de ha befizetik,akkor muszáj mennem.És nem,nem fogok elköltözni,mert még középiskolában tanulok.Majd akkor,ha egyetemre megyek egy év múlva.



2020. jún. 10. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Vagy próbálj meg kettesben nyugodtan beszélgetni vele, és mond el neki a problémáidat, vagy ha annyira (már bocsi) értetlen, akaratos, akkor nem tudsz mást tenni, próbálj jópofizni, aztán egy év múlva amint lesz alkalmad elhúzol onnan.
2020. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Szegény!:)

Szülőként hozzászólva, tényleg nehéz elfogadni azt egy szülőnek, hogy már nem mi vagyunk a gyereknek a legjobb társaság(viselkedéstől függetlenül)és nem akaródzik neki nyaralni menni ebben a felállásban. Lassan már mi is ebben a helyzetben vagyunk, pedig a kisebbik fiúnk csak 16 lesz, de egyre nehezebb rábeszélni. Itt csak az segít, ha a szülők belátják, hogy ami nem megy(jó kedvvel), azt nem kell erőltetni. De fáj...legalábbis nekem.

2020. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

"Hogyan lehetne megértetni, hogy nem szeretnék elmenni?"

Szerintem jól csinálod. Attól, hogy egyszer már elmondtad neki, ő pedig nem ismeri be, vagy nem tartja jogosnak a véleményed, még elmondhatod többször is (ő a nyaraláshoz ragaszkodik, te meg ehhez ragaszkodj). Minél többet beszélgess vele, lehetőleg nyugodt hangnemben, arról, hogy neked már nem élvezet a családi nyaralás. Emlékeztesd, hozd szóba, hogy te MÉG MINDIG nem akarsz menni, úgy szervezzék! Mondjuk nem árt, ha nem egyedül az ő hibáira hegyezed ki a dolgot, és kevésbé személyeskedő indokot is adsz, pl. hogy már egyszerűen kinőttél ebből, a szülők társasága már nem akkora buli egy 18 évesnek.


"Tudom,hogy 18 éves vagyok,de ha befizetik,akkor muszáj mennem."

Nem muszáj... 🙄

2020. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg anyad azert erolteti, mert neki igy kerek a nyaralas. Nehezen tudja elfogadni, hogy teged mar nem köt le egy kozos ut. Nalunk az utolso kozos nyaralas 19 eves koromban volt. Utana mar az egyetemi baratokkal voltak kozos nyaralasok.

Viszont ugy erzem neked anyad viselkedese az, ami miatt nem akarsz vele menni nyaralni. Ezert lehet még egyszer fuss neki egy kozos beszelgetesnek es legyel nagyon kedves es nagyon oszinte.

Egyreszt azt mondd, te mar inkabb a haverokkal mennel el egy par napra furdeni a ...tóhoz/folyohoz vagy kempingezni a hegyekbe vagy haver szuleinek a nyaralojaban heverni, mert iden amugy is alig lehettel egyutt veluk a jarvany miatt. Ok meg oruljenek hogy kettesben kicsit mas lesz minden. Emlitsd meg jovore meg majd mesz veluk megint (aztan ha nem mesz se lesz semmi), csak igy hatha hajlando "lemondani rold".

Ha igy is koti az ebet a karohoz vagy "muszaj" menned, akkor viszont kerd meg szepen, hogy de igerje meg nem kell minden nap minden programra kozosen elmenni vele es apaddal, hanem kicsit kulon is csatangolhatsz. Es ovatosan de emlitsd meg neki, szivesebben mennel veluk, ha megigerne nem fog masokkal kotozkodni es hisztizni aprosagok miatt es mondj nehany peldat neki. Persze ezt ovazosan nehogy ezen ks behisztizzen.

Amugy ha egyutt kell nyaralnotok, akkor egyszeru ilyenkor a teendo. Nem.mesz be vele boltba vasarolni, nem mesz vele kozosen oda egy kasszahoz vagy pulthoz. Ha jon pl a pincer es fizetni keszul folallsz elnezest kersz hogy pisilned kell es eltunsz a mosdoban. Azaz szepen elhuzol onnan ahol o a balhet csapja. Ha meg egy autoban utaztok elo a fülest dugd be hallgass zenet es anyad pampogjon apadnak es kesz. (Ha meg valami jegyet kell venni csinalhatod azt is adjak neked a penzt es te megveszed ok meg varjanak rd mashol es te nyilvan nem balhezol majd:-)).

Ha nem akar apaddal kettesben menni akkor az is lehet mar nem tudnak egymassal mit kezdeni ennyi ev utan es ezert is ragaszkodik hozza anyd, hogy te mindenkepp menj veluk. Sajnos ez is egy realis ok.

2020. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!