21 évesen havi 250. 000?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Egyetemista lányomnak egy éve ahelyett ,hogy mi vegyünk meg neki dolgokat (elektronika,autójába szervíz,gázolaj stb, arra gondoltunk nejemmel hogy inkább adunk neki egy fix összeget, tanuljon meg gazdálkodni.


250 .000 forint Magyarországi átlagban soknak számít?

Győrött élünk.

Én fele ennyit kaptam az ő korába, de akkor más idők voltak.

Kérlek ne írjatok rosszindulatú válaszokat


Köszönöm


2020. máj. 3. 12:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
96%

Az az egyetemista, aki csak úgy a semmire kap havi 250 ezret mellette lakhatást meg kaját azt manapság úgy hívják, hogy sugarbaby. Tudod, aki havi pár szexért cserébe eltartatják magukat egy 60-as vállalkozóval. Na a te gyerekednek pont ugyanilyen értékrendje lesz, ha te havonta egy pályakezdő mérnök/közgazdász fizetését odaadod neki. Aztán mikor végez az egyetemmel és elkezd munkát keresni és elérakják, hogy nettó 230 a kezdőfizu, akkor úgy fog koppani a kislányod, hogy csak na. Annyi pénzért nem fog elmenni dolgozni, amit az előző 3-5 évben csak úgy, csak a 2 szép szemecskéjéért kapott. Évekig fog még nálatok élni, mert hát ő ennxi pénzért az ujját nem mozdítja. Ha esetleg lány a gyerek, akkor meg szépen keres egy sugardaddyt mert azzal fogja fent tartani az egyetemista életszínvonalát.

Jöhetsz nekem azzal, hogy de Győrben nem ennyi a kezdőfizu. De, az! Rengeteg Győrben végzett ismerősöm van, mindegyik 200 ezer körül kezdte a pályáját, akármilyen mérnök is volt.

A kérdésed pedig a receptje annak, hogy hogyan rontsd el a gyereked értékrendjét egy egész életre.

2020. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hozzászólások elejét olvastam el de már teljesen elment az életkedvem úgyhogy inkább leírom amit a kérdés alapján akartam.


Párommal ketten keresünk kb ennyit (egy kicsit többet) pedig mindketten diplomások vagyunk (ez mondjuk az én hibám mert nem tudtam egy szakmába vágó állást se megcsípni úgyhogy dolgozok ahol tudok-minimálért)


Egyetemen szüleim fizették a rezsim +30 ezer forint minden másra. Ennyi. Persze ha külön kértem még valamire kaptam de összességében ennyi.

2020. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid, családod, barátaid mit mondanak, ez sok?
2020. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, azt megkérdezhetem, hol dolgozol?


Ha lediplomáztam, szeretnék én is ilyen munkát! (De lehetsz te a titokzatos lottó milliárdos? Vagy egy unatkozó győri, fideszes politikus? Az adriai hajó útra ne felejsd el befizetni a kislányodat!(

2020. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
91%
Én egyetem alatt átlag 80-100 ezer forintot kerestem diákmunkával. Első állásomban pedig 180-230 között. Ez pár éve volt csak, Budapesten. És akkor én az összes évfolyamtársamhoz képest, nem kerestem olyan rosszul. Szóval szerintem a 250 az átlaghoz képest több, amit egy 21 éves bármilyen forrásból kap.
2020. máj. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
41-es nagyon jót ír!
2020. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
90%
Borkai majd ad munkát ott Győrben a kis cicalánynak.
2020. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy ez havi 250? Nem mondjuk szemeszterre 250?



Mert így hogy van kajaja es van hol aludnia borzasztoan sok.

Adjatok neki havi 100at, ami igy hogy minden a popoja ala van rakva, meg igy is sok. A maradekot rakjatok neki felre es jo lesz az oneronek egy lakasra..


Teljesen mas lenne a szitu, ha kulon elne, mondjuk egyedul egy alberletben Gyorben. De igy hogy a fix kiadasai az csak az uzemenyag ami max 50k allitasod szerint, 200kt el se lehet kolteni.


Ja de, ha havonta csereli a cipojet es a ruhajat. Ha erre akarjatok nevelni, akkor rossz uton jartok. Radobbenhetnetek, ha megneznetek hogy a 40 valaszbol mindebki tulzonak talalja az osszeget.

2020. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy csöpp eszed lenne, inkább félretennéd ezt a pénzt lakásra neki... Nagyobb szüksége van rá, mint elbszni a semmire.
2020. máj. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!