21 évesen havi 250. 000?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Egyetemista lányomnak egy éve ahelyett ,hogy mi vegyünk meg neki dolgokat (elektronika,autójába szervíz,gázolaj stb, arra gondoltunk nejemmel hogy inkább adunk neki egy fix összeget, tanuljon meg gazdálkodni.


250 .000 forint Magyarországi átlagban soknak számít?

Győrött élünk.

Én fele ennyit kaptam az ő korába, de akkor más idők voltak.

Kérlek ne írjatok rosszindulatú válaszokat


Köszönöm


2020. máj. 3. 12:54
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
84%
Kamu.
2020. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
81%
Kamu
2020. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is kamu. Főleg emiatt: "Én fele ennyit kaptam az ő korába, de akkor más idők voltak." halvány gőze nincs a kérdezőnek, milyen fizuk voltak 25-35 éve.
2020. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Tehát véleményetek szerint abnormálisan sok ez az összeg?

A mi lakóhelyünkön az egyik legszerényebben élő család vagyunk, ezen az oldalon mégis kamuztok .

Be kéne mutassam nektek élőben a házamat, vagy azt,hogy a lányomnak képes vagyok ennyit adni?

2020. máj. 3. 13:26
 15/49 anonim ***** válasza:
86%
Igen 250.000 már egész jó összeg, főleg ha a semmiért kapja. Elég lesz neki ha nem vesz minden héten egy új iphonet.
2020. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
93%
Te inkább a lány vagy és le akarod lejmolni a szüleid és itt puhatolózol.
2020. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Arra értem, hogy a mai fizetések és apanázs közötti aránynak megfelelően fele annyit kaptam.

Természetesen 1985-ben nem kaptam 125.000-ret ,de aki ezt írta az inkább ne is írjon ide, nem veszi a fonalat.

2020. máj. 3. 13:28
 18/49 anonim ***** válasza:
93%

Van egy olyan fogalom, hogy medián. Ez az a középérték, ami megmutatja, hogy mi az a szám, aminél a listánkon pontosan ugyanannyi van felette, mint alatta.


Nálunk a medián fizetés körülbelül nettó 168 ezer forint. Tehát van kb 3,5-4 millió dolgozó ember Magyarországon. Ennek a fele 168 ezernél többet keres, a fele kevesebbet.



A 250 ezer forint havonta nagyon sok egy diáklánynak. Nem sajnálom tőle, de ebből nem fog megtanulni gazdálkodni. Ez rengeteg pénz. Egyáltalán nem fogja megérteni a társai nagyrészét, akiknek nincs ennyi. Egyáltalán nem lenne rászorulva, hogy számolgasson, vagy bármit is átgondoljon a helyzetéről.


A legjobb az lenne, ha elmenne diákmunkázni, te pedig az ottani fizetését pótolnád ki.

Nem lenne jó nagyképűen nekivágnia a nagyvilágnak, úgy, hogy nem is érti a körülötte lévő emberek nagyrészét. Nagyon jó tapasztalat lesz a munka világa neki, hasznos 🙂

Ha 40 ezret melózik össze (4-5 teljes munkanap), akkor ezt pl megduplázod, és így van 80 ezre. Ebből kijön az üzemanyag, meg a kaja a suliban. Ha akar telefont, akkor többet dolgozik. Ilyen egyszerű. A diákok nagyrésze ezt csinálja, mert nincs más lehetőségük. Ezt kell megértenie, hogy a pénz az nem csak úgy jön, nem anyuci-apuci szarja a semmiből. Mert ilyen világnézettel csúnyán elsodorják majd őt...

2020. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
86%

nekem is adhatnátok havi 250e-et. Csak úgy, mert nektek sok van.


privátba küldöm a bszámlaszámomat, ahova jöhet az összeg.

2020. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Dolgozott eddig érettségi után egész nyáron, ki akart menni Dublin-ba meglátogatni az unokatestvérét.Elég jól keresett, és mostanában is azon van, hogy kimenjen egyetem után külföldre.

Nagyon törekvő.

2020. máj. 3. 13:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!