Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 33 évesen havi 300. 000ft...

33 évesen havi 300. 000ft utalás a szülőktől, mivel nincs munkája. Ezt megérti valaki?

Figyelt kérdés

Bátyám 33 éves, egy nagyképű felesége van és egy aranyos kisfia. Közgázon végeztek, egyiknek sincs munkája. Szüleim adtak nekik autót, lakást (bár nincs a nevükön), de már 6-8 éve ezt használják. Édesanyám lánykori házát felujitottuk és vendéghàznak indítjuk be. A bátyámat bízzák meg a szüleim a vezetésével. Azt is elszólták, hogy mivel semmi bevételük havi 300.000 forintot kapnak màr jó ideje.


Mit szólnátok ehhez a helyemben? Nem abszurd dolog?


2016. jan. 24. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
irigy.
2016. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Amíg nem nekem kell kicsengetnem ezt a pénzt addig mindegy.

Nálunk is hasonló helyzet van. Húgom alkoholista férje, aki nem akar bármilyen munkát elvállni, de a kisbaba ott van. Szüleim meg persze pénzelik őket. Az ő bajuk, tőlem egy forintot sem látnak.

2016. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Neked miért nem teljesen mindegy? Te is igényt tartanál rá?
2016. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsésm:D
2016. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Elszúrták az életüket, a bátyád mehetne 3 műszakba az Audiba/Boschba és nem volna pénze, a nő szintén.

Én nem tudom milyen élet a tiétek, de anyád is csak azért adja a pénzt neki mert gondolom egy szem fiú gyereke.

2016. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem úgy tűnik, hogy szüleidnek ez nem okoz semmi nehézséget, így az ő dolguk. Nekem fura, mert én önálló vagyok és mindig is arra törekedtem. De nem vagyunk egyformák. A lényeg, hogy a szüleid ne kerüljenek emiatt rossz helyzetbe. Mondjuk a bátyádéknak nagyon gáz lesz, ha már nem lesznek anyukádék.
2016. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Jó, hogy a szüleid így állnak anyagilag, mert ha ez nem lenne, akkor lehet éhen haltak volna már.

Tényleg minden vacak munkát el lehet vállalni ha szorítja az embert a cipő, sőt, a heti 40 óra mellett még némi kiegészítés is belefér ha valaki akarja csinálni.


De gondolom neked sincs kimérve pl. a kenyér meg darabra kiszámolva krumpli. Nekem bántaná az önérzetemet, hogy 30 felett is eltartanak, de lehet a bátyád nem ilyen kényes...

2016. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is jól jönne havi 300 ezer, az már egy menedzseri fizetés vaze.
2016. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Én biztos nem akarnék így élni, mert ennek ára van... a környezetemben volt ilyen család, mindent a kisfiuk alá raktak, amiből a családja is profitált természetesen. Ez így ment egészen addig, amíg a fiú nem kezdett kifelé kacsintgatni a házasságából. Onnantól nemkívánatos személy lett, a szülők közölték, hogy mivel minden az övék, ők döntik el, hogy ki lakhat a házban, ki használhatja a kocsit. És az unokájukat választották, az anyukával... a fiú meg mehetett, ahova akart.
2016. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Még arra is jut havi 300 000? Inkább nem is kérdezem meg, miből...

Elég lenne 28000 is, sok más ember is annyiból "él", értékesebb emberek, akik dolgoznának, ha lenne lehetőség.Aki megszokja, hogy ilyen nagy lábon élhet a semmiből, az sosem fog tenni érte, hogy saját erejéből is legyen.Élősködő marad.

2016. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!