Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem fogadja el,...

Anyukám miért nem fogadja el, hogy mizofóniás vagyok?

Figyelt kérdés

Hát az a helyzet, hogy a mizofónia összes tünetét tapasztalom amgamon. Ami miatt képtelen vagyok egy légtérben lenni egy olyan emberrel aki épp eszik, rágózik iszik stb stb..


És itt jön a mégnagyobb probléma.


Anyukám ezt nem érti meg és azt hiszi, hogy azért csinálom, mert nem szeretem. Hiába mondom neki, hogy higgye el nekem százszor rosszabb ez, mint neki az, hogy nem eszem a családdal. A család alatt anyát és apát értem. De mivel apa orvos ezért az utóbbi időben nagoyn kevés az olyan alkalom amikor ebédkor itthon van..


Ezt kéne megértetnem vele.. Hogy nekem ez nagyon rossz, és nem ellene irányul. De ő akkor is csak azt mondja, hogy ezt is csak azért mondod, hogy minél távolabb kergessél.


Én már nem bírom! Állandóan olyan dolgokat mond rólam aminek a fele sem igaz. És nagoyn rosszul esik! Pont a fiáról aki a világon őt szereti a legjobban azt mondja, hogy nem szereti.


2020. ápr. 23. 20:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%

Már minden hülyeségre van valami jól hangzó kifejezés.


Én pl. nem tudok hogyozni a piszoárba amikor áll valaki mellettem. Ennek mi lehet a neve? Piszofonómia?

2020. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt a psichológusos dolgot nem nagoyn értem. Ha valami idegesít azt nem tudom elképzelni se, hogy megszeressem. Jelen esetben undorodom attól, ahogy valaki eszik. Ahogy rág, szuszog, cuppog a szája, csámcsog. Széttép az ideg.


Egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy ép ésszel halgassam.

2020. ápr. 23. 21:22
 13/31 A kérdező kommentje:
12. a hülyeségeddel ellentétben ez egy elismert betegség amire még nem adtak rendes magyarázatot. Kérlek nézd vissza 2009-től az összes olyan kérdést amikben arra kérdeznek rá, hogy miért idegesít a rágás. Meg fogod látni mindenho la mizofóniát írják.
2020. ápr. 23. 21:24
 14/31 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 23. 21:24
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor nekem itt kell egy jó tanács. A párom nem kávézik mellettem mert zavarja, hogy nyelek. De a haverek a kocsmában sör nyelés közben nem zavarják. Az alapcsaládjában is sok a vita a kaja és az ivás körül. Jó tanácsok jöhetnek
2020. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

A CNN-en van egy nő, az arcát nem láttam még, riportok alá szokott beszélni, annyira undorítóan sutyorászva-nyálasan beszél - mármint hallom, hogy a szája tele van nyállal -, annyira ideges leszek, ha hallom.


Régen jártam más miatt pszichológushoz, ha vége lesz a járványnak, visszamegyek, hogy tud-e megoldást, mert annyira zavar, hogy ilyen ideges leszek. Pl. amit nemrég észrevettem, hogy gyűlölöm, az az, ha nézek egy filmet, és látok egy üres poharat, mert valaki tuti beleönt valamit, már ez az öntés hang is idegesít, de aztán jön az a hangos, levegős kortyolás...

2020. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
22%
Te már jó dolgodban nem tudod mit csinálj...
2020. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagy mizofóniás.

Majd ha elmész orvosnak és diagnosztizálnak vele akkor majd mondhatod annak magad, és akkor majd elkezdik rá a kezelésedet ha tudják. Nem úgy működik, hogy Dr. Google diagnosztizál aztán ennyi fogadja el mindenki.

Így lett mindenki hirtelen annó interneten diagnosztizált OCD-s is.

2020. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
39%

*orvoshoz

de igazából mehetsz orvosnak is legalább meglátod mekkora idiótaságokat tudnak emberek kitalálni maguknak

2020. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Gyors összefoglaló: igen, létezik a mizofónia, egyes források szerint akár a társadalom 20%-át is érintheti. Nem tudjuk pontosan mi okozza, elméletek vannak rá, lehet központi idegrendszeri probléma vagy érzelmi asszociáció például. Maga a betegség egy nagyon extrém, kontrollálhatatlan reakció bizonyos zajokra, hangokra, bizonyos kontextusokban. Orvos tudja diagnosztizálni, úgy hogy kiszűri a tünetek egyéb okait, pl gyógyszer mellékhatását, hallásszervi problémát vagy más mentális betegségeket. Van rá kezelés, például a tinnitus retraining therapy aminek sehol nem találtam magyar fordítását de a fülzúgás kezelésére is használt terápia, kognitív viselkedésterápia, háttérzaj bevezetése vagy a negatív reakciók rekondicionálása. Gyógyszert nem adnak rá, de ezekkel a terápiákkal állítólag a betegek 80%- a jelentős javulást érez.


Ezek alapján igenis érdemes lenne orvoshoz menned, ezzel talán még anyukádat is meg tudod győzni, hiszen a diagnózis neki is bizonyíték lenne. Ha apukád orvos, lehet hogy nem pont most a krízis közepén de őt is be kéne vonni ebbe, addigra készülj fel pár szakcikkel, hátha őt meggyőzi.


(Ez már csak bónusz érdekesség, de eszembe jutott hogy lehet hogy ez választ ad a 21:24-es válaszoló felvetésére, a kocsmai ivás és a te kávéivásod között lehet hogy a háttérzaj a különbség?)

2020. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!