Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők elszoktak gondolkozni...

A szülők elszoktak gondolkozni h milett volna ha nem csinálnak gyereket?

Figyelt kérdés

Én 29 f vagyok. És sokszor elgondolkozok rajta ha anyám nem csinál gyereket. És nem kényszerít bele ebbe az etbe nem lenne e mindenkinek jobb? Szerintem jobb lenne!

,Felmondtam a munkahelyenen megint. Kint dolgoztam de magyar cégnek. De olyanok mint az állatok. Nem bírom elviselni csak ha letompitom az agyam de hosszú távoz azse megoldás.. És vagy magamba vagy a környezetmbe teszek kárt... Most ittholvagyok és zavarvatnak dolgozni. Most azért csinál valaki gyereket h kínozza?

Több Éva azon vagyok h a halál is jobb ennél.. De mikor valaki gyere csinál nem éri fel ésszel milesz?

Hanem végképp az ő nyomorúlt valóságát akarja tovább adni? Jobb lett volna tehetősebb családba születni mert így mindenért kinlódni kell. Meg annyi stresszér h nem ér annyit az egész... De mindenképp vissza akarnak rakni a mókuskerébe hagy szenvedjen míg...

S jobb lett volna ha nem csinál gyereket neki is nekem is. De sokember szerintem nem tudja mit csinál h miatta másnak mennyit kell szenvedni....



2019. okt. 30. 11:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha ilyen idióta gyerekem lenne, biztos elgondolkodnek rajta, hogy minek kellett
2019. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
88%

Én egyszer megkérdeztem a szüleimet, hogy megbánták-e, hogy én és a húgaim világra jöttünk-e. A válasz egy határozott nem volt, a legnagyobb kincsnek tartanak minket a világon.


Amikor valaki szül egy gyereket, nem tudhatja biztosra, hogy mi lesz vele. Sose tudhatja biztosra. Honnan tudták volna a szüleid, hogy 29 évvel később mi lesz veled? A szüleimmel azt se tudjuk még, hogy 1 év múlva (egyetem) mi lesz velem.


Nem ismerem a körülményeidet, de a rossz helyzetért jelentős részben te vagy a felelős, ostobaság ezt arra fogni, hogy megszülettél.


Felnőtt vagy, önálló ember. Te mit szeretnél? Azt tedd.


Amúgy a legtöbb embert (szerencsére) nem kényszerítik bele semmibe, például a szüleim abszolút rám bízzák, hogy milyen szakok közt válasszak, egy szakot vagy munkát, vagy életvitelt sem köteleznek rám.


18/L

2019. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen egyet értek veled egyébként. A gyerekcsinálás az egy nagyon-nagy önzőség a szülő részéről, "boldog család" címszó alatt belekényszerít egy lelket a földi bizonytalanságba... Habár én tehetősebb családba születtem, én is ezt a hitet vallom, hogy felesleges önzés bármely gyerek vállalása, avagy az ember képtelen felülemelkedni a párzási és géntovábbvivő (nagyon szakszerű lett, mondhatom...) ösztönein
2019. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Szenvedni szenvedet már mindenki, aki meg el van kényeztetve annak sosem lesz jó, csak elvárná, hogy a szülei eltartsák a segét
2019. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk jobb lett volna, ha apád inkább kisszéket csinál, nem téged.
2019. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Írni miért nem tudsz?
2019. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

3-as. Ha a szüleid önzőek lettek volna, olyanok lennének, mint te, és akkor te nem lennél.

Az élet továbbadása a természet törvénye.

2019. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%
7-es. Engem egyáltalán nem zavarna ha nem lennék, sőt a kérdezőt sem zavarná. Lehet hogy természetes folyamat, viszont emberként meg van a lehetőség arra, hogy ezeken az ösztönökön felülkerekedjen az ember. Mindenki aki boldognak titulálja az életét, vagy tanulásként/fejlődésként fogja fel, tudatosan vagy nem tudatosan, de önámításba keveredik. Az élet bizonytalan, semmi egzakt törvény nem uralkodik felette, semmi célja vagy értelme nincs, csak az emberek mindenféle teóriákba bocsátkoznak, hogy el tudják viselni a haszontalanságot és céltalanságot.
2019. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
Senkinek se fenékig tejföl az élet.Ha nem szereted az egyik munkát keressél olyant amit szeretsz.És mi az,hogy zavarnak dolgozni?Mégis mit képzelsz,hogy 29 évesen ők fognak eltartani?Mikor összehoztak nem tudhatták,hogy milyen ember lesz belőled.
2019. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Következtetni lehetett volna a viszamenő generációkról is. Jobb let vol a a kis szék sokkal jobb.Amenyit szenvedtem azt is megértés ha valaki nem akarja meg azt is ha szülei gyereket akartak akkor anbam minden felelősségét vigyék nem kötelező..


Az élet továbbadása a természet törvénye.

Ezt csak gondoljuk és hisszük lehet csak hiba a rendszerben..

Az élet ha reprodukálni akarja magát fogja így vagy úgy az életnek máslényege lehet. Szerintem a világ ellen e emberiség nélkül is sőt lehet jobban tudná magát reprodukálni...

2019. okt. 30. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!