Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezért jogosan...

Szerintetek ezért jogosan kaphat egy gyerek pofont az apjától?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmegy az apa délután, és megmondja a gyereknek, hogy gyomlálja be a kiskertet, mire hazaér (a gyerek nem mer erre nemet sem mondani, mert már az apja akkor előre fenyegetőzik, hogy a gyerek különben egy hétig nem laptopozhat, meg ilyenek).

Az apa este hazajön, látja, hogy nincs bekapálva a kisker, sietős, ideges léptekkel elindul a gyerekszoba felé, beront, és le is kever egy pofont (nem csak egy legyintést). Közben ordibál, mondja a magáét, hogy a kiskert nincs bekapálva, blabla. Utána meg még bocsánatot sem kér, a gyereket hibáztatja, hogy ha kikapálta volna a kiskertet, ez nem történt volna meg. Máskor pedig éppen készül a gyerek a nyelvvizsgájára, az apjával gyakorolják a szituációkat, és pár perc gyakorlás után az apja mondja a gyereknek, hogy milyen béna, hogy még egy mondatot sem bír összehozni hiba nélkül, meg hogy szerinte még alapfokon sincs a tudása, nem hogy középfokon. Megint máskor pedig ketten ülnek a kocsiban, a gyerek vezet, aki véletlenül eltéveszti az autópálya kijáratot, és továbbhajt, erre az apja elkezd káromkodni, meg mondogatni, hogy milyen idióta, barom, makacs. (Mellesleg a gyerek szívességből jött kocsival az apját elhozni, hogy ne kelljen neki buszozni, meg vonatozni haza). És akkor ezek után még az apa van megsértődve, ha másnap a gyereknek nincs kedve vele elmenni a moziba. Milyen apa az ilyen?



2019. aug. 22. 08:23
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
63%
Hagyjuk már ezt a "gyerek" témát, legalább 17 éves vagy, ha már B kategóriás jogsid van, de lehet még több is, csak érdekes ezt nem vallod be. Továbbá hagyjuk azt a szar szöveget is, hogy elfelejtetted. Lett neked szólva, csak nem volt hozzá kedved. Érdekes, én a büdös életben nem felejtem el, ha valami ház körüli munkára megkérnek, vagy valaminek a beszerzésére.
2019. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
78%
A pofon sosem jogos és nem nevelési módszer! Egyébként legközelebb rögtön csinálja meg a gyerek azt, amit kérnek tőle így nem felejti el. Viszont az sem jó (sőt kifejezetten káros) ha becsmérlik a gyereket, támogatni bíztatni kell ha tényleg azt akarják a szülők, hogy a gyerek el is érjen valamit. Ja és a gyerek ne vigye el többet kocsival az apját
2019. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, hát, szerintem csak akkor lehet jogos, hogyha a gyerek előtte megütötte az apját, és a szülő csak visszaüt. Mert egyébként meg, nem ütünk meg senkit meg semmiért. Nem szabadna, hogy egyébként legyen olyan indok, ami tényleg, indokolttá teszi, hogy valaki megüsse a gyerekét.
2019. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves ez a gyerek, hogy autót vezethet? Ilyen korú férfinak nem adhat pofont az apja. Az, hogy eltévesztette a kijáratot az autópályán, elég gáz.
2019. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 qkker1 ***** válasza:
65%
Andy Vajna élne, sírva könyörögne a megfilmesítési jogokért!
2019. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Akkor én kérek elnézést, hogy nem vagyok valami robot, ami sosem hibázik, és sosem felejt el dolgokat. Biztos itt mindenki olyan tökéletes, és aki nem az, azt jogosan lehet bántalmazni lelkileg-testileg.
2019. aug. 24. 09:56
 47/47 Yoda m. ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező fiú!


Ne vedd a szívedre, ha csomó olyan reagálást olvasol, melyek nem tetszenek.

1. Elég kevés információ hangzott el, hogy valamennyire is meg lehessen ítélni... vajon jogos volt-e a pofon.

2. A legtöbben - láthatod te is - nem megítélik a szituációt, hanem elítélik. Hol éppen kit. Apádat, téged, vagy akár mindkettőtöket. Csak más-más cselekedetért.

3. Édesanyádról igen kevés szó esett... pedig Ő is ott van jelen az életetekben. Ám Te azt mondod, hogy Ő is ellene van apád szigorának.

Igen hasonló helyzeteket éltem meg, mikor a te korodban éltem. Apád hirtelen-haragja, vagy a fenyegetőzéssel történő "nevelési" szándéka valóban helytelen viselkedési forma. Napjainkban legalábbis.

Igaz az is, (volt aki erről írt) hogy a régi időkben meg szinte csak ez volt.... Durrr egy pofon, ha a gyerek nem azt csinálja, amit a "családfő" diktál. Engem pl. szíjjal vert apám. Nagyon utáltam is érte. Mert kis hülye-gyereknek éreztem magam a családban, akit csak veréssel lehet nevelni!

Háááát, kiderült (számomra) később, jó 10-20 évre rá, hogy ez nem igaz. De a tanulságát: - majd, ha nekem fiam lesz, biztos, hogy nem ütöm meg! - no, ezt jól megjegyeztem, s mi több, alkalmaztam is. Fiamat soha meg nem pofoztam, de más fenyítést sem alkalmaztam. Hanem inkább dicsértem. Ha valami jól ment, ha valami 'cool' volt nála. (Ezt nevezik pozitív nevelésnek) Az is igaz viszont, hogy néha-néha, ha a szükség úgy hozza... egy-egy Makarenkói pofon minden magyarázkodásnál többet ér, többet jelent. De ez.. az általad vázolt esetre nem állt fenn.

Amit apád művel, azt úgy nevezik: "Tekintély-elvű" nevelés. (Ez működött egészen a múlt század végéig)

Ami viszont igaz, hogy senki sem tökéletes. És apád meg pont azt szeretné, ha Te magad tökéletesebb lennél, még őnála is... (Ezt szinte minden apa vágya)


Ami viszont édesapádat illeti... ne szidd, ne utáld, mert Ő ezt a "karmát" nem képes levetkőzni, mely az Ő öröksége a saját múltjából. Erről Te nem tehetsz. És megváltoztatni sem igazán tudod. Viszont az Ő hibáiból sokat tanulhatsz, profitálhatsz a Te jövődet tekintve. Már tudod azt, hogy MIKÉPPEN NE CSINÁLD (!) saját családodban, saját gyermekeiddel, ha lesznek. (Így válik tanítóddá mások elhibázott cselekedetei)

De, édesanyádat se hibáztasd, hogy miért nem képes apádat jobb belátásra bírni. Ha képes lenne rá, már megtette volna. Egyáltalán nem olyan egyszerű dolog ez. Pont azért, mert egy családban éltek. És akik egy családban élnek, azok ritkán látják önmaguk hibáit... amelyekre ha van olyan személy, aki képes rámutatni... akkor pont az adna arra lehetőséget, hogy változtasson rajta, vagyis önmagán. (Más kérdés, hogy nem igazán szeretünk változtatni, mert akkor az addigi komfortzónánkból kellene kilépnünk)

Persze ennek feltétele, hogy lehessen családon belüli őszinteség. Hogy apád is, anyád is és Te is elmondhasd bátran azt a másik szemébe, hogy mi zavar. Hogy mit látsz és mit nem látsz helyesnek.

Ez utóbbi a leggyengébb pontja a legtöbb családnak. Hogy mutatni kell a jót, a szépet, az okost... de senki nem kíváncsi a másik véleményére úgy igazából. S meg is hallgatnak téged... csak legyintenek... ááááá... ez csak smafu!

Amit javasolok, csak tedd azt, amit a legjobbnak látsz, legjobbnak gondolsz. És ha nem érzed magad tartósan jól otthon, hát menekülj el, amint csak tudsz. De vigyázz, mert ez azt is jelenti, hogy önmagadról kell aztán minden tekintetben gondoskodnod.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!