Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezért jogosan...

Szerintetek ezért jogosan kaphat egy gyerek pofont az apjától?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmegy az apa délután, és megmondja a gyereknek, hogy gyomlálja be a kiskertet, mire hazaér (a gyerek nem mer erre nemet sem mondani, mert már az apja akkor előre fenyegetőzik, hogy a gyerek különben egy hétig nem laptopozhat, meg ilyenek).

Az apa este hazajön, látja, hogy nincs bekapálva a kisker, sietős, ideges léptekkel elindul a gyerekszoba felé, beront, és le is kever egy pofont (nem csak egy legyintést). Közben ordibál, mondja a magáét, hogy a kiskert nincs bekapálva, blabla. Utána meg még bocsánatot sem kér, a gyereket hibáztatja, hogy ha kikapálta volna a kiskertet, ez nem történt volna meg. Máskor pedig éppen készül a gyerek a nyelvvizsgájára, az apjával gyakorolják a szituációkat, és pár perc gyakorlás után az apja mondja a gyereknek, hogy milyen béna, hogy még egy mondatot sem bír összehozni hiba nélkül, meg hogy szerinte még alapfokon sincs a tudása, nem hogy középfokon. Megint máskor pedig ketten ülnek a kocsiban, a gyerek vezet, aki véletlenül eltéveszti az autópálya kijáratot, és továbbhajt, erre az apja elkezd káromkodni, meg mondogatni, hogy milyen idióta, barom, makacs. (Mellesleg a gyerek szívességből jött kocsival az apját elhozni, hogy ne kelljen neki buszozni, meg vonatozni haza). És akkor ezek után még az apa van megsértődve, ha másnap a gyereknek nincs kedve vele elmenni a moziba. Milyen apa az ilyen?



2019. aug. 22. 08:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
70%

Egyetlen pofon sem helyes, nem jogos, nem beszélve a többi terrorról. Ám van úgy, hogy az embert úgy feldühítik, hogy iszonyatos düh alatt olyan tesz, amit nem tett volna meg soha. Normális ember ilyenkor bocsánatot kér, még a kisgyerektől is.


Ha igaz az, amit ide írtál, akkor apád az ember nevet sem érdemli meg, nemhogy az apáét. Kérj segítséget, mert ez kőkemény szülői bántalmazás és ma már odafigyelnek rá. Valamint büntetik. Vedd komolyan, hogy segítség kell, mert akit vertek, az bizony jó eséllyel - felnőve - maga is verni fog, ha nem kap időben segítséget.


Lásd az összes hozzászólót - tiszt. a kiv-nek -, aki alapból téged (az áldozatot) hibáztat, hazugnak tart és apád (az agresszor) mellé áll. Ez mind arra utal, hogy sajnos még midnig nagyon-nagyon sok a bántalmazott ember.

2019. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%
Azt hittem, kisgyerekről van szó. Úgy írsz magadról, mint egy általános iskolás. Aztán kiderül, hogy már vezetsz. Miért nem csináltad meg a kiskertet? Apukád se normális, de van benned is hiba.
2019. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy el kellett volna végeznem a gazolást, de a házimunka elmulasztása még nem jogosít fel senkit arra, hogy testi, vagy lelki erőszakot alkalmazzon. Ezzel csak azt éri el, hogy megutálom.
2019. aug. 22. 09:53
 24/47 anonim ***** válasza:
21%

Mindketten hibáztatok, ő nagyobbat.


A "tudom, hogy elfelejtettem" azt jelenti, hogy nem felejtetted el, gondolom ezért volt mérges. Aki elfelejt valamit, amit nem akar, azon látszik, ha mondják neki.


Elhiszem, hogy utána rúgott, aki gyakran üt, más módon is durvulni szokott.


Felnőtt gyereknél nem oké, hogy büszke rá, hogy besegít a háztartásba, akkorra már tudnia kéne, hogy az az alap.

2019. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
59%

Mivel anyukádat nem említed, a házimunkát is ti csináljátok, így feltételezem apukád egyedül nevel téged.


Tudod milyen nehéz egy férfinek egyedül szülőként helytállni? Nyilván nem helyes a pofozkodás, de néha elgurul a cérna, és ha nincs több eszköze a neveléshez, hát azt gondolja, így nyomatékosíthatja a haragját.

Sajnos nem ez a megfelelő eszköz, de akkor ott ezzel vezeti le a feszkót.


Ha tudod, hogy ilyen, ne adj rá okot. Nemsokára nagykorú vagy, elköltözhetsz, csak ne felejts el munkába menni , mert nem a laptopod ugrik, hanem a fizud...


;-)

2019. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom milyen apa, de hogy a gyerek értelmileg visszamaradott az szinte biztos.
2019. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
97%
25ös, pont olyan nehéz egy apának egyedül nevelnie a gyerekét, mint egy nőnek!
2019. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Szerintem az a visszamaradott, primitív, aki szerint a testi erőszak megoldás a problémára. Nem egyedül nevel, anyummal együtt, és ő is ellenzi ezt a viselkedését. Csak azért írtam, hogy rendszeresen besegítek a házimunkába, hogy ne gondoljátok, hogy egy lusta ember vagyok, még a diákmunkás fizumból is beszállok a rezsibe. De még ha egy lusta valaki lennék, akkor sem érdemelném meg tőle ezt a bánásmódot. Egy családban feltétel nélkül szeretni kell a másikat. -Csak akkor nem verem meg, ha elvégzi a házimunkát.- Ez a felfogás már régen rossz. Ha nekem lesznek gyerekeim én sosem fogom őket bántani, sem lelkileg, sem testileg. Egy gyereket támogatni kell mindenben, és bíztatni. Illetve nincs olyan probléma, amit ne lehetne kultúráltan lekommunikálni egymással.
2019. aug. 22. 10:26
 29/47 anonim ***** válasza:
67%
Én gyerekként is tudtam, hogy mi a dolgom, pl. el kell mosogatni addigra, mire a szüleim hazajönnek munkából. Annak meg valószínűleg oka van, hogy apud így állt hozzá, meg el akarja venni a laptopot, gondolom nem első eset volt ez. Meg kellene hallgatni a másik oldalt is! Az meg, hogy már rugni is akart, nagyon sántít!
2019. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
64%

Na, újabb fordulat, hogy a diákmunkájából befizet a rezsibe...

Nemsokára kezdődik az iskola, akkor nem lesz ennyi blőd történet.

2019. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!