Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezért jogosan...

Szerintetek ezért jogosan kaphat egy gyerek pofont az apjától?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmegy az apa délután, és megmondja a gyereknek, hogy gyomlálja be a kiskertet, mire hazaér (a gyerek nem mer erre nemet sem mondani, mert már az apja akkor előre fenyegetőzik, hogy a gyerek különben egy hétig nem laptopozhat, meg ilyenek).

Az apa este hazajön, látja, hogy nincs bekapálva a kisker, sietős, ideges léptekkel elindul a gyerekszoba felé, beront, és le is kever egy pofont (nem csak egy legyintést). Közben ordibál, mondja a magáét, hogy a kiskert nincs bekapálva, blabla. Utána meg még bocsánatot sem kér, a gyereket hibáztatja, hogy ha kikapálta volna a kiskertet, ez nem történt volna meg. Máskor pedig éppen készül a gyerek a nyelvvizsgájára, az apjával gyakorolják a szituációkat, és pár perc gyakorlás után az apja mondja a gyereknek, hogy milyen béna, hogy még egy mondatot sem bír összehozni hiba nélkül, meg hogy szerinte még alapfokon sincs a tudása, nem hogy középfokon. Megint máskor pedig ketten ülnek a kocsiban, a gyerek vezet, aki véletlenül eltéveszti az autópálya kijáratot, és továbbhajt, erre az apja elkezd káromkodni, meg mondogatni, hogy milyen idióta, barom, makacs. (Mellesleg a gyerek szívességből jött kocsival az apját elhozni, hogy ne kelljen neki buszozni, meg vonatozni haza). És akkor ezek után még az apa van megsértődve, ha másnap a gyereknek nincs kedve vele elmenni a moziba. Milyen apa az ilyen?



2019. aug. 22. 08:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
79%

"Annyira nem bírom az ilyen felnőtteket, akik a saját munkájukat lepasszolják a gyereknek"


Igen ez a szülői terror mikor a szülő egész nap dolgozik és még elvárja a megérdemelt pihenését töltő 17-18 éves gyerekétől, hogy ne egész nap laptopozzon hanem segítsen a hazimunkában. Iszonyatos lehet most gyereknek lenni.

2019. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
91%

Én is utálom, ha kérek valamit, azt mondja bárkit hogy igen, és utána nem csinálja meg.


Ha a gyerekemről van szó, és mondom neki, hogy ki ne merje bontani a csokit, vagy a héten nem ehet többet, ő kibontja, akkor a héten nem kap.


Ezt hívják nevelésnek, mint ahogy tőled elveszik a laptopot.


Szerintem ezt apukád jól csinálja, azt is, hogy menne veled moziba, azt is, hogy őszinte(engem folyton ajnároztak, aztán koppantam az életben, nyelvvizsga pl 3x lett meg, az is mázlival)


Viszont soha senki semmilyen körülmények között nem érdemel pofont. Az sincs rendben, hogy félsz az apádtól, bár ennél inkább a jólétedért hazudtál.


Nem tudom mennyi idős vagy, meg mekkora a kiskert, de ha 2-3-4 nm, akkor semmi rémeset nem kértek.


Nálunk a kiskert 30 nm, egész napos meló bekapálni, gyomlálni, nemhogy ebben a 35 fokban.


Az sem oké, hogy hatalmas dolognak tartod, hogy te szedted le az asztalt, morzsátlanítod, porszívózol a házban, vagy beteszel egy mosást.


Ezek apró dolgok, amiket az ember 10 évesen is kellene, hogy csináljon néha a házban.


Nekem 5 éves a gyerekem, tavaly óta be tud rakni egy mosást, szokott is és szereti is. Mondjuk én nem verem, ha nem csinálja, hanem dicsérem, ha igen.


Apukád mérges, ha nem figyelsz oda, nem készülsz eléggé. Angolnál és vezetésnél is látszik, hogy ez zavarja. Ezt én sem bírom, de sosem szidnám érte ilyen undorítóan a gyereket. Én csak annyit várok, hogy mindent megpróbáljon, ha helyzet van. A te apád is, csak máshogy vezeti le a csalódottságot..


Sajnos ez a nevelési módszere, de lehet változtatna, ha elmondanád, hogy félsz tőle, hogy folyamatosan undorítóan beszél veled, ha hibázol, és ezért nem akarsz vele kettesben lenni.


Lehet olyan ostoba, mint az én szüleim, ahol szerintük félnie kell a gyereknek, mert akkor tiszteli a szüleit, na meg egy pofon nem pofon.. Lehet, hogy nem-szeretem hinni, hogy az én szüleim extra ostobák.

2019. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
55%

A pofon nem helytálló. Én sose pofoznám meg a gyerekemet és sose ütném meg sehol.

Az erőszak nem megoldás.. én ezek után nem is szólnék hozzá, nem hogy még őt fuvarozzam vagy moziba menjek vele.

2019. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
40%

13!


De azért apuka tartsa el a drága gyermeket mindezek ellenére, ugye? Dulifulika nem áll vele szóba, de legyen internet a laptophoz és legyen mit enni, de nehogy már valamit tegyen is érte Dulifulika, Ugye?

2019. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Most szabin van, úgyhogy ő is ráért volna, de amúgy is most nem ez a lényeg. Tudom, hogy elfelejtettem bekapálni, mondtam, miután felpofozott, hogy nyugodjon meg, erre pedig rúgni akart, csak az már nem talált, mert elugrottam. De akkor ezek szerint biztos neki volt igaza, és én tehetek erről, hogy így viselkedett.
2019. aug. 22. 08:58
 16/47 A kérdező kommentje:
Én is beláttam, hogy hibáztam, és mondtam is volna hogy akkor holnap bekapálom, ma elfelejtettem, bocsi. De a pofon és a rúgás után, még én kérjek elnézést?
2019. aug. 22. 08:59
 17/47 anonim ***** válasza:
44%

Most hozzáteszed a rúgást, a következő hozzászólásodban mi lesz? Hogy ostorral akart agyonverni?


Hány éves vagy?

2019. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
70%
Az lett volna a normális, ha azonnal ugrasz, elkezded kapálni a kiskertet, csinálod sötétedésig (kb. negyed kilencig). Akkor elhitte volna apád is, hogy tényleg elfelejtetted, nem szándékosan bliccelted el.
2019. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem jogos. Én anno sokkal kisebb dolgokért is kikaptam. Az írásból ítélve a gyerek már nem 14 éves hanem legalább 17, tehát igazán bevállalhatná hogy segít az otthoni házkörüli dolgokban ha már otthon lakik. A másik 2 szitunál meg úgy látom nem volt pofon, az nem tudom hogy kapcsolódik a kérdéshez.
2019. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
63%

Abból amit itt összehazudozol egyre jobban sajnálom apádat. Persze ő sem ártatlan, nyilván súlyos hibákat vétett a gyereknevelés közben.


Mindegy, gondolom 1 év múlva (most 17 vagy minimum ha jogsid van) elköltözöl ebből a mérgező környezetből, munkába állsz és nem hagyod hogy a szüleid tartsanak el.

2019. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!