Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezért jogosan...

Szerintetek ezért jogosan kaphat egy gyerek pofont az apjától?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmegy az apa délután, és megmondja a gyereknek, hogy gyomlálja be a kiskertet, mire hazaér (a gyerek nem mer erre nemet sem mondani, mert már az apja akkor előre fenyegetőzik, hogy a gyerek különben egy hétig nem laptopozhat, meg ilyenek).

Az apa este hazajön, látja, hogy nincs bekapálva a kisker, sietős, ideges léptekkel elindul a gyerekszoba felé, beront, és le is kever egy pofont (nem csak egy legyintést). Közben ordibál, mondja a magáét, hogy a kiskert nincs bekapálva, blabla. Utána meg még bocsánatot sem kér, a gyereket hibáztatja, hogy ha kikapálta volna a kiskertet, ez nem történt volna meg. Máskor pedig éppen készül a gyerek a nyelvvizsgájára, az apjával gyakorolják a szituációkat, és pár perc gyakorlás után az apja mondja a gyereknek, hogy milyen béna, hogy még egy mondatot sem bír összehozni hiba nélkül, meg hogy szerinte még alapfokon sincs a tudása, nem hogy középfokon. Megint máskor pedig ketten ülnek a kocsiban, a gyerek vezet, aki véletlenül eltéveszti az autópálya kijáratot, és továbbhajt, erre az apja elkezd káromkodni, meg mondogatni, hogy milyen idióta, barom, makacs. (Mellesleg a gyerek szívességből jött kocsival az apját elhozni, hogy ne kelljen neki buszozni, meg vonatozni haza). És akkor ezek után még az apa van megsértődve, ha másnap a gyereknek nincs kedve vele elmenni a moziba. Milyen apa az ilyen?



2019. aug. 22. 08:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy úgy írsz magadról hogy "a gyerek" már önmagában megér egy pofont.


Az hogy "laptopozni" van eszed de apádnak nem segítesz kapálni a nyári szünetben szintén.


Meghallgatnám én apád véleményét is mert gyanús a történet.

2019. aug. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Ugyan mi a gyanús ebben? :D A múltkor amúgy én nyírtam le az egész füvet, mindig én szoktam porszívózni, tegnap este én mosogattam, letöröltem az asztalt, betettem egy mosást, csak éppen a kiskert közben kiment a fejemből.
2019. aug. 22. 08:37
 3/47 anonim ***** válasza:
30%

Kikapáltad volna a kísértet, s no probléma.

Idézőjelben, kikövetelted a pofont.

2019. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
28%
Kiskertet
2019. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
77%
Oké, nem csináltad meg amit mondott,nem tetted jól. De amúgy aki emiatt lekeverne egy pofot az normális? Mit old meg vele? Oh, várjunk. Semmit.
2019. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%
A többiben nincs igaza apukádnak. Mi a gyerekeinket, mindig biztattuk, dicsérték. A tévesztés sem nagy ügy. Olyan ember nincs aki nem tévedett, s nem is fog.
2019. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
75%

Úgy vagyok vele, hogy néha tényleg szükség lehet egy pofonra, de ez nagyon nem az a helyzet! Itt indokolatlan a pofon.

Amúgy bitang szar apa az ilyen.

Kiskertet meg kapálja, aki akarta, hogy legyen!

2019. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
41%

A gyerek keressen egy magyartanart a laptopot helyett, mert nagyon nagy gondok vannak vele.

Mi a jó ég az a "begyomlálni, bekapálni, bekapálva" ?????



A gyerek elmúlt már 18 éves, költözzön el és mindjárt nem lesz semmi ilyen problémája.

Amúgy nem jogos pofozkodni

2019. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
51%
Ha Te nem lennél, neki kéne megcsinálnia. Annyira nem bírom az ilyen felnőtteket, akik a saját munkájukat lepasszolják a gyereknek, aztán meg a gyerek a hibás...meg mi ez a stílus, hangnem? Nem is szeret téged, menekülj.
2019. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
54%
A "bekapálni" teljesen helyes. Olyan mint a beindítani. A begyomlálni lehet, hogy tökhülyeség de az is lehet hogy náluk így mondják.
2019. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!