Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy bűn az, ha...

Miért olyan nagy bűn az, ha egy felnőttet támogatnak anyagilag a szülei?

Figyelt kérdés
A szüleim viszonylag gazdagok. Én nem vagyok az, bolti eladó vagyok és minimálbért keresek. 29 éves vagyok. Párkapcsolatom nincs. Egyedül élek albérletben. A szüleim azt mondták, ha lett volna rá pénz, akkor saját lakást is vettek volna nekem, mikor külön költöztem, de annyira azért nem gazdagok, úgyhogy maradt az albérlet. A saját keresetemből is el tudnék vegetálni szűkösen, de a szüleim gyakran adnak nekem pénzt erre-arra vagy vesznek nekem kaját meg egyebet, így nem csak a leggázabb minőségű dolgokat tudom mindenből megvenni, és tudok félretenni is. Egy csomó helyről hallottam már, meg ezen az oldalon is folyton azt olvasom, hogy ez mennyire elítélendő. Nálunk ez teljesen természetes, ők szívesen adnak és van is miből, én meg elfogadom, mert jól jön, és nem értem, miért lenne rossz, hogy így csináljuk. Miért fáj ez annyi embernek? Vagy tényleg én lennék a rossz?
2019. aug. 19. 11:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%
9-es, maga el se tudja képzelni, hogy van, akinek nincs igénye 2 autóra, 3 nyaralásra, 4 étteremre meg golfozásra? Ne turkáljon mások pénztárcájában!
2019. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az a gáz, hogy 29 évesen neked ez tökéletesen megfelel, és eszedbe sem jut mondjuk egy jobban fizető állást keresni, vagy neadjisten képezni magad, mert a szüleid úgyis megoldják, kifizetik stb...egy nagyra nőtt tini vagy, és amíg nem nősz fel párkapcsolatod nem is nagyon lesz. Ott is a másiktól fogod várni, hogy a pénzt?
2019. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
34%
Nem bűn, nem is elítélendő, az lenne az, ha rajtuk élősködnél.
2019. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%
9-es, és aki ezt NEM AKARJA, az csóró, akkor is, ha milliói vannak?
2019. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
61%
Hogy anyudék segítenek az igazából nem baj. A baj az hogy neked megfelel a melód pedig tudod hogy csak vegetálásra elég lóvé van belőle. Aztán ha anyuék leadják a forgalmit akkor mi lesz? Ki fogja kiegészíteni a keresetedet?
2019. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem csak irigységből, mert nem mindenkinek adatik meg. Tudod...dögöljön meg a szomszéd tehene is.
2019. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
29%
29 évesen nem akarsz még felnőni? Elhiszem hogy könnyű hogy a szüleid tartanak el, de mi lesz veled ha meghalnak? Akkor ki fog támogatni anyagilag?
2019. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
56%

NE féltsétek, 15-ös, 17-es, akkor se fog éhenhalni! Például mert akkor már idősebb lesz és többet fog keresni. Urambocsá örökölni is fog, halkan mondom.

Ezek a nagyokosok az örökséget is a Dunába dobják, mert ők már felnőttek, nincs arra szükségük? Az a pénz, amit a szülők nem adnak életükben a fiataloknak, az a halálok után örökséggé válik. Csak éppen így hamarabb megkapják, akkor, amikor szükségük van rájuk. Szó sincs arról, a valóság meghamisítása, hogy a szülők napi nyomorán lubickolva luxusfürdőzik a gyerek.

2019. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

Amig tudok segiteni, igen segitem a gyerekeimet és az unokámnak is örömmel veszek ajándékot és boldog vagyok,amikor látom,hogy ragyognak a kicsi drága szemei.

Azért segitek a gyerekeimen,hogy ne érezzék azt,amit én,hogy nekem senki sem segitett egy forinttal sem.

2019. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nagyon gáz vagy! Milyen nemű vagy? Férfi vagy nő? Bocs! Kisfiú vagy kislány? 😂😂
2019. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!