Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért illetnek a családtagjaim...

Miért illetnek a családtagjaim olyan becenevekkel amelyek a súlyomra céloz?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagy 153 cm,52 kg. Ilyen becenevekkel szolitanak (szerintem csufolodnak,nm mindig de idegesit):ducikám,húsim,dömdöd

2016. aug. 5. 13:01
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
De a súlyom miatt mikor eszek undort érzek.Tegnap is csak reggel meg este ettem.Pedig én nem akartam csak anyám.
2016. aug. 6. 09:29
 22/31 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, a nem evés, meg a koplalás visszaüt hosszabb távon Nemcsak az egészségedet és az emésztési rendszeredet teszed vele tönkre, hanem minden, amit leadsz duplán fog visszajönni. Sajnos ez olyan tapasztalat, amit senki se vesz komolyan, amíg a saját bőrén nem érzi. Életmódváltással tudsz csak tartós eredményt elérni, mert bizony igazságtalan az élet, de sajnos vagyunk egy páran, akiknek csak ez az út járható, míg mások piszkafaként is kétpofára zabálhatnak. Te sem az utóbbi kategóriába tartozol, ez van. Normális étkezés, odafigyelve, kilengésekkel is ok, ha mellette sportolsz! Járj aerobikra, úszni, vagy ami tetszik!Ne kocsival, busszal közlekedj, hanem gyalog, biciklivel, ne liftezz, hanem lépcsőzz! Hidd el, ezek apró dolgok, de számítanak!
2016. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm szépen
2016. aug. 8. 08:43
 24/31 anonim ***** válasza:
4%

En hasonlo kilokkal kuszkodtem, engem is folyton ledagiztak, husikam, kishusom, domdodom, mini hamburger, kotozott sonka...viszomt ennek kosozmhetoen lefogytam, es elkezdtem sportolni, leadtam a bebijahat es jol erzem magam a boromben.


En most vagyok 30 eves 3 kiloval tobb nalad a 165 centimhez. Tulsulyos vagy? Igen.


Probald a javadra forditani a gunyolodast ahogy en tettem, ne szomorkodj rajta hanem mutasd meg nekik h igenis le tudsz fogyni sporttal es utana mar nem fognak beszolni. Minden kritikat a sajat hasznukra kell forditani es s legjobbat kihozni belole:-)))


Ez tok olyan mint amikor apukam folyton kvazi okoskodott a latinjaval, azota folyekonyan beszelek latinul (is). Egyebkent azert mondjak mert szeretnek es igy szeretnenek motivalni, amit mondjuk en biztos nem alkalmaznek a gyerekemnek, de masok vagyunk.


Mutasd meg nekik es fogyj le, siman meg tudod csinalni:-))Nem kell sokat fogynod ugyanis, ha ledobsz 5 kilot mar rendben vagy. Ezt egy honap alatt boven el lehet erni, van h elobb is:-)))Kitartaaaas, ez a gyerekkor hatranya, nemsokara elmulik:-)))

2016. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Annyira elgondolkodtam az adatokon amiket megadtál (főleg azon, hogy mégis miért lennél túlsúlyos), hogy még egy kalkulátort is kerestem csak emiatt :D Egyébként a "normális" választ adta, nézz utána, hátha megnyugtat.

Most pedig jöjjön a szerintem-rész. Főleg ez a "normális" dolog ejtett gondolkodóba. Ne hallgass kérlek az utolsóra, mert aki 30 évesen képes azt mondani egy 12 éves lánynak, hogy az 52 kilójával nem oké, és hogy fogyjon le, ráadásul olyan oltári nagy baromsággal megspékelve, hogy kevesebb mint egy hónap alatt leadhatsz ötöt nyugodtan (???? egy gyerekről beszélünk, ember!) annak ugyanolyan problémai vannak a testével mint neked, csak felnőtt létére sem képes egészségesen kezelni a dolgot, és osztogatja a tanácsait egy gyereknek (már elnézést), amik ráadásul egyáltalán nem helytállóak. Gratulálok. Mielőtt elkezdenél vitatkozni, járj utána, de lehetőleg ne a kedvenc magazinodban.


Ahogy elnézem, ma vannak vékony lányok, meg dagadtak. Csak a "normális" van elfelejtve.

Ha egészséges és boldog akarsz lenni, akkor javaslom, ezt célozd meg. Sportolj amennyit és amit szeretnél, étkezz egészségesen - és ne napi kétszer, hanem négyszer-ötször, kevesebbet. Csoki(kivéve étcsoki :)), mindenféle fehérlisztes péksüti és hasonló nyalánkságok felejtősek, inkább vezess be heti egy napot amikor azt eszel amit akarsz, a többin pedig tartsd magad az egészségeshez. Az egészséges pedig nem azt jelenti, hogy két alma ebédre (inkább uzsira:)). Igyál sok vizet (ha nem megy, akkor teát, citromos vizet cukor nélkül, hozzá kell szokni) és akkor nem lesz baj. Eszedbe ne jusson most keményen diétázni, ha az egészségügyi következményei hidegen hagynak, akkor megsúgom, hogy a melled is eltűnik hipp-hopp, később pedig baromira fog hiányozni.

Ne a tévés-magazinos csajok legyenek a példaképek, mert az csak illúzió.

Könyörgöm, tegyük már helyre ezeket a dolgokat, mert nem normális, hogy egy ilyen idős kis csajszinak komoly lelki problémákat okoz a súlya.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, ha te úgy érzed, akkor igen, szeretetből mondják, ha meg nem, akkor sajnálom, egyszerűen nem veszik figyelembe, hogy neked ez fáj és csak bántani akarnak vele. Légyszi ne hagyd, kb. annyira mosta ki a fejüket a nagy információáradat mint az fentebb említett válaszolóét.

Biztos vagyok benne, hogy teljesen átlagos testalkatú lány vagy, és mivel lassan (vagy már) kezdesz nőiesedni, rakódik zsír a csípődre, melledre, fenekedre, combodra - mert ilyen a természet és mert "nő" lesz belőled (vagy egy lapos, girnyó némber aki a kalóriákat számolja, ha nem teszed magadban helyre a dolgokat). Ha sportolsz, formálhatod magad, ha koplalsz, csak összeszottyadsz.

Ha rám hallgatsz, inkább más problémákra szánj időt (12 vagy, tuti tele a fejed mindenfélével), keress hobbit ha nincs, olvass, foglalkozz a barátaiddal és szerezz újakat is, élvezd ki a nyári szünetet- mert ezek a dolgok fontosak, ezekre fogsz később szívesen emlékezni.

2016. aug. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Utolsó:igazad van.Nagyon szépen köszönöm
2016. aug. 11. 07:30
 27/31 anonim ***** válasza:
5. Ez nagy baromság, már megbocsáss...
2016. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik, hogy ez rád nézve sértő, és ettől nagyon nem érzed jól magad, és azt is mond el, hogy direkt azért nem eszel, hogy ne hivjanak ennek. Picit meg kell őket ijeszteni, hogy befejezzék! (Tudom milyen, én is átéltem..) Akkor voltam 14 évesen 80kg 168cm, és mondtam, hogy ha nem fejezik be alig fogok enni, és a belemet is kihajtom. Most 3 év után 180 cm és 67kg vagyok, folyamatosan sportolok, falat mászok, úszok. Megjegyezték. De kultúráltan add elő ne úgy hogy "Ha nem fejezitek be éheztetem magam".
2016. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
13%

BMI

22.2


BMI százalékos

84


Eltérés az átlagtól

1.2


A 10 és 75 százalékos közé eső értékek megfelelő tápláltságot jeleznek.

2016. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!

Attól, hogy minden nap újra kiírod, még nem fogsz lefogyni.

Persze vígasztaló szavakat olvashatsz itt a többi ducitól, de ez nem fog segíteni rajtad odahaza.

2016. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!