Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A testvérem felesége félrelépe...

A testvérem felesége félrelépett. Elmondjam, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

A csaj a barátai előtt azt hireszteli, hogy csak a pénzért van vele, meg hogy neki kényelmes az h ő külföldön dolgozik, mert több időt tölthet a szerelmével. A kislányukat ilyenkor a barátaira vagy a szüleikre bízza. Volt hogy a kislány betegen feküdt, míg ő meg a szeretője a Balatonon üdült 1 hetet. A tesóm erről semmit nem tud, egyszer lebukott a csaj egy másik pasival, de akkor megbocsátott neki a kicsi miatt. Akkor egy ideig minden ment, most újra.


A tesómmal a kapcsolatom nem túl fényes. Valószínűleg nem hinné el, ha eléállnék és megmondnám neki. Most azonban csinált magának facebookot. Arra gondoltam, hogy egy kamu profillal megírnám neki. Pár bizonyítékot is mellé tennék, de tuti h a csaj végig tagadná.


Még igazából attól is félek, hogy magánynymozóval vagy a rendőrséggel kinyomoztatják h én vagyok. Ilyen lehetséges? Van ilyen? Rágalmazás miatt akár ülhetek is ha az ellenkezőjét állítja a csaj.


Szerintetek??


2016. márc. 18. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva fogalmam sincs mit tennék a helyedben. Ilyen nem fordult elő a mi családunkban, de ha volt is megcsalás az kiderült mindenféle beavatkozás nélkül is.


Mindenesetre szerintem az aggódása amikor volt a műtét és aggódott szerintem az se a tesódnak szólt, hanem a vagyonának.


Az nem lehet megoldás, hogy begyűjtöd a képeket és infókat, hogy mi mindenről tudsz és választás elé állítod? Annak a válaszolónak is igaza van hogy lehet nem a legjobb a kapcsolatod a testvéreddel, de ha fordított esetben történne, azért gondolom örülnél, ha szólnál róla.


Nagyon ne mássz bele ebbe a történetbe nehogy te gyere ki vesztesen, de ez már az a kategória, ahol muszáj valamit lépni.

2016. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen karakán anyád van, lehet, hogy érdemesebb neki elmondani, amennyiben a tesódnak jó a viszonya vele. Azzal, hogy próbáljon meg még bizonyítékot gyűjteni, akár magánnyomozó segítségével, ha telik rá. A képek, gondolom, nem egyértelműen intim helyzetben ábrázolják, simán ki lehet dumálni, hogy pl. lánybúcsún volt, és egyébként semmi nem történt. Ha a tesód egyszer már megbocsátott neki, akkor meg tudja vezetni.
2016. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

Azt tanácsolom, hogy ne avatkozz bele. Én mérhetetlenül mérges lennék, ha a családok tagjai beleavatkoznának a magánügyeimbe, kavarnák a sz...rt, akár jóindulatból tennék, akár rosszindulatból. Felnőtt ember vagyok, majd eldöntöm, mi legyen. Ha odahaza hideg az ágy, a bátyád sem hülye, észre fogja venni. Azt is észre fogja venni, ha valami nem stimmel a kapcsolatában, és lép majd úgy, ahogy neki jó.


Emellett egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy amit írsz, azok a pletykák igazak-e, nincsenek-e feltupírozva. Az például biztosan nem igaz, hogy a csaj olyanokat mondott, hogy nem bánná, ha a bátyád balesetben meghalna, akkor ugyanis ő örökölné a vagyont. Ez ugyanis nem igaz, egy huncut vasat sem örököl, ha nincs külön egy végrendeletben tételesen felsorolva, hogy mi van ráhagyva. Ha nincs végrendelet - és általában nem szokott lenni - alapesetben a gyerek örököl mindent, a pénzhez pedig a gyámhatóság nélkül nem tud hozzáférni. Az meg nem fogja odaadni bulikázásra nyilván.


Az is egy felfújt dolog szerintem, hogy rossz anya, mert amíg nyaralt, a gyerekre szülők vigyáztak. Mi van akkor? Mással is megesett már, hogy nyaralt, és a gyereke beteg volt, a nagymama vigyázott rá, nem tragédia. Nyilván anyuci felhívja a gyereket és a nagyit is minden nap akár többször is, és ha nagy a gond, meg is szakítja a nyaralást. Én a sztorit kicsit felpúposítottnak érzem.


Emellett ha a kapcsolata komoly azzal a másik férfival, akkor nyilván önként fogja elmondani a férjének, és lép ki a kapcsolatból. Ha nem komoly, akkor meg hadd fusson ki oda, ahová kifut, ebbe szerintem ne avatkozz bele. Kettejük dolga ez a történet, az övé és a férjéé.


Az meg kifejezetten gusztustalan viselkedés volna, ha álnéven facebookon mártanád be a testvérednél a feleségét. Állj oda elé egyenesen, és mondd a szemébe, ha valamit tudsz. Nem hinném, hogy lenyomoznak, azt sem hinném, hogy beperelnek rágalmazásért. Ha mégis beperelnek, nyugi, leültetni ilyesmi miatt meg még senkit sem ültettek le, bocsánatkéréssel vagy pénzbírsággal nyilván megúszod a sz...kavarást. Mondjuk, nálam sokra nem mennél egy kamuprofillal, mert számomra ismeretlenek gyalázkodó leveleinek, névtelen leveleknek a kukában a helyük.

2016. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13: "Ha nincs végrendelet - és általában nem szokott lenni - alapesetben a gyerek örököl mindent, "


Ez már régóta nem igaz. A házastárs 1 gyerekrésznyit örököl és haláláig tartó haszonélvezetet az ingatlanra, amiben laknak. (Most változtatták meg, hogy a haszonélvezet akkor is megmarad, ha újra férjhez megy.)

2016. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, megnéztem, igazad van, tényleg örököl ugyanannyit, mint egy gyerek.
2016. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A közös számlának a fele pedig az özvegyé, mivel házasságban közös vagyon van. Ugyanez igaz a közös ingatlanra és a házasság után szerzett vagyonra is. Tehát mindennek csak a fele képezi az örökség részét, amiből 1 gyermeknyi rész az özvegyé.


Tehát ha van egy ingatlan, és egy gyermek, akkor a gyereké az ingatlan negyede, a feleségé pedig a 3/4-e (1/2 + 1/4). + haszonélvezet.

2016. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kösz, értem. Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy bele kellene ebbe avatkozni, pláne nem névtelenül kavarva. Én a báty helyében nem örülnék egy ilyen kavarásnak, a csaj helyében sem. Ez az ő kapcsolatuk, majd eljut valahová magától is. A gyereknek biztosan nem lesz jó, ha a szülei veszekszenek. Az sem hinném, hogy jó lenne, ha az anyós elvenné az édesanyjától, miután kitépte az anya összes haját. Hát, ilyen nagymamát nem kívánok egy kislánynak sem.
2016. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%

Elég szomorú hogy ezt a kérdést felteszed!!


Saját testvéred előtt hogy tudsz ilyet titkolni + ha Külföldön dolgozik a testvéred,és a csaj elkölti minden pénzét! Pénzéért szereti,miért tán Ferrárija van a tesódnak?Xd

2016. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!