Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság ez, vagy mit kellett...

Bunkóság ez, vagy mit kellett volna tennünk?

Figyelt kérdés

A párommal esküvőre kèszülünk.

Nem akarunk semmi nagy lagzit.

Csak a házasság kötő+vacsora.

Vidèken èlünk viszont a vacsorázni egy budapesti ètteremben szeretnènk.

A párom családja pont az a vagy senkit nem hîvunk el vagy mindenkit(10 fő).

Îgy hosszas mèrlegelès árán úgy döntöttünk, hogy őket nem hîvjuk meg mert anyagilag sok lenne.

Náluk nincsen autó, ők vonattal nem jönnènek csak autóval úgy, hogy a páromnak 2x kellene fordulnia (280km lenne oda vissza).

De ha a vonatjegyeket nèzzük azt is nekünk kène fizetni.

Most ez tènyleg bunkóság, hogy ennyit nem akarunk kifizetni?



2015. jún. 27. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
Mert másra is tudjuk költeni azt a pènzt, amit az alig látott rokonokra költenènk.
2015. jún. 27. 21:14
 52/61 anonim ***** válasza:
60%

rokonunk külföldön házasodott, senkinek eszébe nem jutott volna az ő számlájukra utazni..

pont hogy egy induló pár szorul támogatásra, ezért is a nászajándék, meg stb..

2015. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
84%

Én nem értem azt, hogy vajon miért a párnak kellene fizetni mindenkinek az útiköltséget és/vagy szállását.


Ha meghívnak egy esküvőre, majd eldöntöm el tudok-e menni, eszembe nem jutna a költséget a házasodókra hárítani.


Egyik barátnőm meghívott az esküvőjükre, 300 km-re laknak és elmentem, kifizettem a vonatjegyet, és vettem ki egy olcsó szállást.


Itt meg még az helyzet, hogy anyuka meg lett hívva, de ő hozni akarna olyan embereket is, akikkel a pár nem is beszél. Nekik miért kellene ott lenniük? És azért 70 km nem olyan hatalmas távolság.


Szerintem mondjátok el anyukának, hogy őt hívtátok és a gyereke esküvője csak fontos annyira, hogy ott legyen.


Sok boldogságot! :)

2015. jún. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem voltatok bunkók.


Mindkét oldalról meghívtátok az örömszülőket (na jó a vőlegény apját nem...) Azt meg kell értenie a szülőknek is, hogy erre van keret a vacsoránál.

De ha anyós ragaszkodik a többi rokonhoz, akkor mondani kell neki, hogy az ezzel járó plusz költségeket neki kell fedezni (ez lenne a nászajándék). Viszont halkan megjegyezném, hogy akkor már nem biztos, hogy 10 emberről beszélhetünk. Hiszen ha a vőlegény családjából az örömszülőkön kívül jön más is, akkor ezt elvárhatnák a menyasszony szülei is.


Egyébként amit tehetnétek még, hogy a házasságkötésre meghívtok, akit csak akarok és őket egy kis aprósütire és egy italra meghívjátok, akár a szülői házba, akár egy kis kávézóba (ez azért mégsem egy nagy összeg) és utána mennétek szűkkörűen vacsorázni. Persze ezt jelezve a meghívottaknak (mármint, hogy csak a sütizés van utána).

2015. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
És ha előre kikötnéd, hogy nászajándékba pénzt szeretnél kapni? Lehet vissza is térülne a vacsora ára.
2015. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

54# ez egy jó ötlet, eszünkbe sem jutott.

Ez nem nagy kiadás ès az időbe bele is fèrne.


Nem úgy áll az anyukája anyagilag.

A többi rokonnal meg igazából nem is tartja a párom a kapcsolatot.

Mèg egyszer beszèl majd az anyukájával, hogy azèrt mègis jó lenne ha ott volna.

2015. jún. 28. 10:23
 57/61 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen szimpatikus a hozzáállásotok. Először én is Téged gondoltalak bunkónak, de a végére kiderült hogy itt megint csak az anyóska a hunyó.

Részetekről az illem megvolt, meghívtátok anyóst, kész. Ő nem mondhatja meg hogy Ti az esküvőtökre kit hívjatok. Ha már most engedtek neki akkor a későbbiekben egyre jobban fog nyomulni és a végén nagyon durva dolgok történhetnek.

Ha ilyen hülye akkor maradjon otthon. Bocsánat.

2015. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Az még milyen jó lenne,ha már a kérdés résznél leírtad volna a teljes sztorit,és nem lennének találgatások...
2015. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 acelsziv ***** válasza:
53%
58: Gyakorlatilag az elején teljes volt csak az első pár hozzáugató szövegértése nulla.
2015. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Szerintem a pár szüleit mindenképpen illik meghívni.


Az apát is, még ha börtönben van, akkor is. Jó alkalom a kapcsolatfelvételre, ha eddig nem tartotta.


Akit meg meghívunk, illik kísérővel hívni. Eggyel. Nem egy egész családdal.


Az anyagiakat talán okosabb háttérben hagyni, végülis csak egyszer van ilyen alkalom -remélhetőleg-.


Aki egy kísérőnél többet szeretne hozni, azzal meg kell beszélni, hogy megegyezzünk, úgy, hogy mindenkinek megnyugtató legyen.

2015. jún. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!