Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság ez, vagy mit kellett...

Bunkóság ez, vagy mit kellett volna tennünk?

Figyelt kérdés

A párommal esküvőre kèszülünk.

Nem akarunk semmi nagy lagzit.

Csak a házasság kötő+vacsora.

Vidèken èlünk viszont a vacsorázni egy budapesti ètteremben szeretnènk.

A párom családja pont az a vagy senkit nem hîvunk el vagy mindenkit(10 fő).

Îgy hosszas mèrlegelès árán úgy döntöttünk, hogy őket nem hîvjuk meg mert anyagilag sok lenne.

Náluk nincsen autó, ők vonattal nem jönnènek csak autóval úgy, hogy a páromnak 2x kellene fordulnia (280km lenne oda vissza).

De ha a vonatjegyeket nèzzük azt is nekünk kène fizetni.

Most ez tènyleg bunkóság, hogy ennyit nem akarunk kifizetni?



2015. jún. 27. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az esküvő a párról szól, olyan legyen, amilyennek szeretnétek. De vannak illemszabályai, amit ha nem tartasz be, akkor nos, igen, az bunkóság. A válaszod megkaptad.
2015. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

Nem 280 kmre van az ètterem hanem 70km.

Csak össze adtam, hogy 2x oda vissza fordulva az 280km.


Ès igen ragaszkodunk az ètteremhez.

2015. jún. 27. 18:35
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet megoldás, hogy meghívjátok legalább a szülőket azzal, hogy nem tudjátok az útiköltséget fizetni? Aztán eldöntik, hogy elmennek-e vagy sem. Végül is, a vacsit ti álljátok, menyasszonytánc, nászajándék nincs, azt a kb. tízezer forintot, amibe kettőjüknek a vonatjegy kerül, ki lehet bírni.

Szerintem az, hogy meg sem hívjátok őket, tényleg bunkóság.

2015. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
88%

Én meg szerettem volna Krétára nászutat, de nem volt rá pénzünk...

Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.

Ha ennyire nincs egy forintotok sem, akkor legyen meg a családdal a ceremónia, és menjetek ketten az étterembe.


És az pl nem jutott eszetekbe, hogy megkérjetek egy ismerőst, akinek van kocsija, hogy fuvarozza el őket?

2015. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as kommemt alapján kicsit más a helyzet.Ha az anyukáját hívta csak,hiszen vele tartaj a kapcsolatot,akkor így oké.Csak ő valószínűleg az a típus aki szerint mindenkinek ott kell lenni,aki rokon.Így már érthető,hogy nem akartok olyan emberekre pénzt pocsékolni,akiket nem láttok szívesen.Ezt vagy elfogadja párod anyukája,és megy egyedül,vagy hisztizik,és lemarad a fia nagy napjáról.
2015. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
59%

neked hogy esne majd amikor lesz fiad vagy lányod, és épp házasodni készül, de sok km-rel arrébb és azt mondják, hogy nem jöhettek mert drága lenne.


rosszul igaz?

2015. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Meghîvtuk a párom anyukáját is, de ő monta hogy csak úgy jön ha jön az egèsz rokonsága.

Ezek után azèrt az èn szüleimet nem fogjuk kizárni mert a párom anyukája nem akar a családja nèlkül jönni.

Rosszul esett a páromnak, hogy tudja nem állunk úgy anyagilag hogy olyan embereket is meghîvjunk akikkel nem is beszèlünk.

2015. jún. 27. 18:40
 28/61 anonim ***** válasza:
22%

Nem az a bunkóság, hogy nincs pénzetek, hanem hogy rázzátok a nemlétező rongyot! De az ám az oltári bunkóság!

Minek ragaszkodtok annyira egy 280 km-re lévő étteremhez?

Bakker! Akkor inkább hívjatok meg helyi étterembe 10 embert...

2015. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, közben látom a többi infót...70 km-re még taxival is el lehet menni, de mindegy. Fura kis esküvő lesz, én csak a kérdést nem értem, anyós megkapta a meghívást, de nem él vele, akkor mi a gond? Szűkkörű esküvői vacsorára az ifjú páron és az örömszülőkön kívül tényleg nem kell mást hívni, ha anyós csak tizedmagával menne, így nem, akkor probléma megoldva.
2015. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
Komolyan aki hozzászól olvassa már el amiket îrok ès èrtelmezze a mondanivalót.
2015. jún. 27. 18:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!