Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság ez, vagy mit kellett...

Bunkóság ez, vagy mit kellett volna tennünk?

Figyelt kérdés

A párommal esküvőre kèszülünk.

Nem akarunk semmi nagy lagzit.

Csak a házasság kötő+vacsora.

Vidèken èlünk viszont a vacsorázni egy budapesti ètteremben szeretnènk.

A párom családja pont az a vagy senkit nem hîvunk el vagy mindenkit(10 fő).

Îgy hosszas mèrlegelès árán úgy döntöttünk, hogy őket nem hîvjuk meg mert anyagilag sok lenne.

Náluk nincsen autó, ők vonattal nem jönnènek csak autóval úgy, hogy a páromnak 2x kellene fordulnia (280km lenne oda vissza).

De ha a vonatjegyeket nèzzük azt is nekünk kène fizetni.

Most ez tènyleg bunkóság, hogy ennyit nem akarunk kifizetni?



2015. jún. 27. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
49%

szerintem ilyen esetben elég meghívni a te szüleidet, az ő szüleit és ha van testvéretek-vagy annak komoly kapcsolata akkor még őket és ennyi. meg lehetne oldani 2-3 kocsival is hogy beférjetek. egyébként tényleg szép dolog lenne ott esküdni ahol megismertétek egymást, de ha ennyire körülményes akkor nem kéne hozzá ragaszkodni.

vagy közöljétek, hogy azt kéritek nász ajándékba hogy oldják meg az utazásukat és akkor csak a vacsit kell fizetni nekik, az meg fejenként 5 ezer nem olyan sok, gondolom nem 1 hét alatt gyűjtitek össze rá a pénzt

2015. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem illett volna meghívni őket. Egyébként lehet pl. kisbuszt bérelni, az olcsóbban kijönne talán, mint 10 felnőtt retúr vonatjegy.


De én úgy is meghívtam volna őket, hogy ők állják az utazást. Nálunk nem szokás fizetni a szállást vagy az utat, de még nem háborodtam fel rajta - az enyém a döntés joga, hogy így elmegyek-e. Viszont az illetlen, hogy eleve meg sem hívjátok őket. Valaki csak tud már 10 ember közül vezetni amúgy?!

2015. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
30%
Ki mondta, hogy az apját Hívja meg? Az anyjának van partnere, azt illő az anyával együtt meghivni
2015. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
53%
Istenem,ezt nem hiszem el!!!Ennyi idiótát egy rakáson!A kérdesre nekem is az volt az első reakcióm,hogy "spúrok".De kiderült menetközben,hogy csakis a szülők lettek hívva a pénz miatt.Mivel az egyik apuka kiesett,így 3 szülő,de az egyik nem ért,hogy nem viheti a pereputtyot,mert 1.nincs rá keret,2.nem beszél a férj a többi rokonnal.Olvassatok már!
2015. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
62%

Azzal együtt, hogy tényleg a ti esküvőtök, és úgy intézzétek, ahogy jónak látjátok, ritka rosszul intéztétek ezt a dolgot.


Sok mindent tehettetek volna:

- Helyi házasságkötés + helyben egy állófogadás egy kis aprósüteménnyel és üdítővel + kettesben vacsora Pesten

- Helyi házasságkötés + vacsora Pesten úgy, hogy meghívjátok mindkettőtök szüleit úgy, hogy azt kéritek, tekintettel a szűkös anyagi lehetőségeitekre, legyen az a nászajándék, hogy kifizetik a saját útiköltségüket. 70 km a mai világban, főleg úgy, hogy Pest a végállomás, nem távolság, aki ezt a "feladatot" nem tudja egyszer az életben megoldani, az eléggé nagyfokú életképtelenségre vall (főleg, hogy nem váratlanul kell feljönni, gondolom, több hónap volt rá megszervezni az utat)

- Helyi házasságkötés + vacsora Pesten úgy, hogy meghívjátok az egész rokonságot, az előző feltételek mellett, aki bevállalja, jön, aki nem, marad.


De egy anyát otthon hagyni a saját gyereke esküvői vacsorájáról... (főleg úgy, hogy a másik oldali szülők ott vannak) Akármilyen is a hozzáállása, és akárhogy csűritek-csavarjátok, akármennyire nincs pénzetek, ez egyszerűen nem korrekt.

2015. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

A házasságkötès helyben fog törtènni.

Oda jönnek.

2015. jún. 27. 19:04
 47/61 anonim ***** válasza:
91%
Csak a szülők lettek meghivva, mind 2 fél részéről. A kérdező családja ezt megértette, de a vőlegényé nem. Miért akarnának kb évente egyszer látott emberekkel ünnepelni . Az az anyja hülyesége h egyedül nem akar menni, nem tudom h várhatja el h +9 "ismeretlennek " ti majd fizettek mindent. Szerintem teljesen oké h csak a szülők lettek meghivva, akivel tartjátok a kapcsolatot. És az anyós azért nem lesz ott mert nem bír otthon hagyni 9 embert akiknek minimális köze vsn a fiához és a nagy napjához . A másik, meg a saját esküvőjén mindenki oda megy enni ahova akar, nem lehet ezért oket csesztetni h azért nincs pénz mert nem a falu csárdájában esznek . Ott ismerkedtek meg, teljesen érthető h ott akarnak ünnepelni . Sok boldogságot.
2015. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
86%

most hogy sikerult kibogozni a storyt inkabb az anyos a bunko aki keptelen a pereputty nelkul menni.

ha nem akar menni egyedul akkor igy jart, en sem etetnek olyant akivel eddig nem voltunk joban meg akkor sem ha valami rokonfele es en kogazdag lennek.

2015. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%
Most kimondjátok délután kettőkor a boldogító igent, és 140 kilómétert utaztok egy vacsoráért? Remélem nem égetik oda a kaját, ha már ez miatt van ez az egész vita.
2015. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
23%
akkor miért nem spóroltatok rá?? ez igy elég szánalmas.
2015. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!