Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg nekem kellett volna...

Tényleg nekem kellett volna mondanom, hogy részvétem?

Figyelt kérdés

Nővéremnek van egy párja. Az emberiség legalja az az ember, abban leli örömét, ha megbánthat másokat, mindenkit lenéz, főleg a nőket, szerinte a nők csak egy dologra jók, nem mondhatnak ellent a férfinek, stb. Szóval el tudjátok képzelni. A családban mindenki utálja, de én vagyok az, aki nem hajlandó csöndben tűrni ezeket, igenis vissza szoktam szólni neki. Ott kezdődött minden, hogy nagyon megbántott valamivel, amiről nem tehetek, egy velem született betegség. Nagyon rosszul esett sírtam is, és azt mondtam rá, hogy milyen bunkó. És ezek után még ő volt fölháborodva, ő várta, hogy én bocsánatot kérjek, de nincs az az isten. Azóta szóba se álltunk egymással, kivéve ha veszekedtünk. Illetve ő ordibált vele, én nem szóltam hozzá, próbáltam levegőnek nézni. Elhordott minden k***ának, meg p***ának, meg olyanokat mondott meg sem kellett volna születnem, sőt egyszer meg is fenyegetett, hogy vigyázzak, mert még agyon fog verni, ha így beszélek vele. De ezeken már túl is tettem magam, azóta tényleg levegőnek nézem, nem is beszélek róla senkinek, számomra megszünt létezni.

Meghalt a testvére, és miután hónapokig nem is járt nálunk, mert ugye ő volt besértődve, egyszer hazaállított a nővéremmel. Én tényleg tartottam magamat ahhoz, hogy levegőnek nézem, nem is szóltam hozzá, sőt fönt maradtam a szobámba, le se mentem, amíg ott voltak, látni se akartam azt az embert.

Miután elmentek, hallom vissza a nővéremtől, hogy milyen neveletlen, bunkó vagyok, hogy nem mondtam neki, hogy részvétem a testvére miatt. A pasi szerint nekem még részvétet kellett volna nyilvánítanom neki.


Szerintetek tényleg kellett volna ezek után mondanom, hogy részvétem? Neki?? Ezek után amiket tett meg mondott, még megérdemelte volna?



2015. máj. 25. 18:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem veszed észre, hogy a pasi csak játszik veled? De te meg túl birka vagy és észre sem veszed.
2015. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna, főleg, hogy nem is gondoltad igazán.

Nem kell mindig udvariaskodni, főleg nem az ilyen emberekkel.

Ne is gondolkozz rajta, nem ér annyit az egész! :)

2015. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahogy a 2. válaszoló írta, teljesen egyet értek vele. Ha a nővéred szereti, hogy ilyen bunkó a férje az ő dolga, de neked nem kötelességed elviselni, sem pedig jó képet vágni a dologhoz.
2015. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen ocsmányul viselkedett veled, mégis mi szüksége lenne a részvétedre? Nem, én sem kívántam volna ezek után. Az ilyen embert tényleg levegőnek kell nézni. Nem a részvétedtől lesz kisebb a fájdalma.
2015. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Mindenki azt mondta a családban, hogy még jó hogy nem mondtam, nem is kellett. Csak kíváncsi vagyok kívülállók véleményére is.
2015. máj. 25. 18:36
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nővéred mit szól, hogy a pasija ilyen dolgokat mond a húgára?
2015. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, én is levegőnek nézném ezek után.

Ha a nővérednek jó így, az ő dolguk, de neked nem kötelességed elviselni a bunkóságát, még a nővéred miatt sem.

Továbbra is ignoráld, az ilyen bunkók ellen ez válik be a legjobban.

2015. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A nővérem szerint nem kellett volna soha visszaszólnom neki, mert a pasi az idősebb, meg kellett volna adnom neki a tiszteletet, még akkor is, mikor az így beszélt velem. Az elején meg is adtam neki, de ezek után nem hogy nem tisztelem, semmibe nézem.
2015. máj. 25. 18:42
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A fenét, senki sem köteles eltűrni az ilyen bánásmódot senkitől.

Csak azért, mert valaki idősebb vagy mert férfi, nem jár neki automatikusan több tisztelet, mint bárki másnak.

Ilyen felfogással nem lesz könnyű élete a nővérednek ezzel a bunkóval, ha komolyan gondolják.

2015. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%

Ha nem gondolod komolyan a részvétet nem kellett volna így tenned, viszont a nővéred miatt illett volna kifejezned az együtt érzésedet, mert neki meg a sógora halt meg, mint ahogy illett volna félre tenned ebben a helyzetben a múltbéli "sérelmeidet"!

Egyébként eléggé gyerekes a felfogásod, sajnos! :( Ne vedd sértésnek, talán egyszer majd megérted az indokot.

2015. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!