Bunkóság lenne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Amerikába fogok menni egyetemre és fel fogok venni egyfajta kölcsönt. Ehhez kell egy úgynevezett co-signer, aki nem tesz mást, minthogy felelősséget vállal azért, hogy én kifizetem a lendernek az egyetemet és ha ezt nem tenném meg, kifizeti ő maga (természetesen erre nem gondoltam). Ennek a co-signernek amrrikai állampolgárnak kell lenni (vagy legalább 2 éve állandó lakosnak). Nekem élnek rokonaim az USA-ban. Az édesapám nagybátyja és az anyám keresztanyja. Az apám nagybátyjával évente egyszer beszélek telefonon, a keresztanyával meg még soha nem beszéltem. Szerintetek bunkóság lenne megkérni őket, hogy legyenek a co-signereim? Ti hogyan reagálnátok? (Nekik ez semmilyen anyagi következménnyel nem jár, csak ha nem fizetnék a későbbiekben, ami természetesen nem téma)

2014. febr. 21. 14:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Az
2014. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugy nez ki a valosagban, habar tobben mar nagyon ugyesen leirtak, hogy nagybacsi alairja a banki papirt, ha te pedig valamilyen oknal fogva nem tudsz fizetni, nagybacsi fizeti tovabb a hitelt. Ha nagybacsi nem tud fizetni, akkor viszik a kocsijat, hazat, mindenet. "Student loan"-bol vegzi szinte a diakok 90%-a az egyetemet itt az USAban. Kozepkoru, evek ota praktizalo orvosok/noverek es meg mindig nyogik a diakhitel reszleteit. Nem $500rol es nem is $5000-rol van szo, hanem tobb 10ezer dollarrol.


Kerdezo, ha neked megvan a penzed arra, hgoy a tandijat kifizesd, akkor fizesd ki! Felesleges hitelt felvenned, mert csak seggbe qratod magad a kamatokkal es felesleges kockazatnak teszed ki a rokonodat, aki ha nem milliomos, akkor nem fogja valallni a kezesseget, mert tisztaban van a sulyaval annak, ha te fizeteskeptelenne valsz.


A magyarorszagi szuleid meg az amerikai nagybacsi kozott kotott szerzodes nem is ertem hogy jutott eszedbe. Szerited megis ki a tokom tudja ezt behajtani a vilag ket kulonbozo pontjan elo felek kozott? A nagybacsid bankruptcy-ba tud menni egy ilyen rossz huzastol es a szuleid majd otthonrol kuldik neki a penzt vagy hogy?

2014. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
És miért nem kezeskedhet az apám értem? Megnézik a fizetését és kész. Miért fontos, hogy amerikai legyen?
2014. febr. 24. 20:30
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

"És miért nem kezeskedhet az apám értem? Megnézik a fizetését és kész. Miért fontos, hogy amerikai legyen?"


Miért olyan nehéz ezt felfogni?

Mert nemes egyszerűséggel BAROMIRA NEHÉZ behajtani egy tartozást egy olyan személyen, aki nem az adott ország állampolgára. Használd már az eszedet....Magyarországon is magyar állampolgárnak kell lennie a kezesnek, ez nem egy újkeletű dolog. És ez nem csak annyiból áll, hogy "megnézik XY fizetését". Ezért kell állampolgárnak lennie az illetőnek, hogy gond esetén se vesszen el az a pénz, legyen kin "visszavasalni".

2014. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

"És miért nem kezeskedhet az apám értem? Megnézik a fizetését és kész. Miért fontos, hogy amerikai legyen?"


Értsd már meg, hogy nehezen tudná behajtani. Ha nem fizeted rajta rögtön behajtják ő meg több éves pereskedés után talán megkapja a pénzét, addig is költhet ügyvédre, ami gondolom nem olcsó ha egy másik országban élő embert akar perelni. Na most azzal nagyon ki van segítve amikor árverezik a házát hogy valahol valaki majd évek múlva vissza fogja fizetni.

2014. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Tehát valakinek a "cosigner-je" lényegében csak a apja/anyja/testvére szokott lenni?
2014. febr. 24. 21:57
 37/41 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2014. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
De ha ilyen nagy dolog ez. Én eleinte azt hittem, hogy evidens, hogy mindenki kifizeti, az embereknek eszükbe se jut, hogy történhet valami. Olyanról is hallottam, hogy külföldi diákok fizetnek anerikaiaknak, hogy legyenek cosignerek. Ez működhet?
2014. febr. 24. 23:12
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

"cosigner-je" lényegében csak a apja/anyja/testvére szokott lenni - nem, egyaltalan, lehet az barat vagy munkatars. Amikor kezded az eleted az USAban, akkor lakast sem adnak ki mindig kezes nelkul. A baratnom ugy vette ki az elso lakasat, hogy a fonoke kezeskedett erte. A pali tele van, kilora megvette volna az egesz epuletet, tovabba ismerte a baratnomet, mert mar evek ota neki dolgozott, a kockazat ebben az esetben sokkal kisebb.


külföldi diákok fizetnek anerikaiaknak, hogy legyenek cosignerek - nincs az a penz, amiert egy amerikai egy vadidegennek co-signer-je legyen. Ha meg van az a penz, akkor azt a penzt a diak befizeti tandijra es nem egy idegennek igeri oda, hogy cserebe legyen a kezes.


En elhiszem, hogy mindenki a legeslegjobb szandekkal megy hitelert es a kis feje legmelyebb csucskeben sem fordul meg az a gondolat, hogy ne fizesse vissza a hitelt, de a bankok nem joszandeku emberek. Egy sima baleset fizeteskeptelenne tud tenni, mert az USAban egy keztores (biztositas nelkul) 2-4 ezer dollar. Ha kifizeted a gipszet, akkor nincs mibol a hitelt fizetni. Es a bank sajnalni fogja a serulesedet, de qrvara nem erdekli hogy te nem tudsz fizetni es eloveszik a co-signer-edet!


Es akkor meg szo sincs arrol, hogy teszem azt az illeto elhalalozik... de lehet olyan egyszeru oka is, hogy szerelmes leszel es megvaltoznak az ertekeid es nem folytatod a tanulmanyaidat, vagy megunod az egeszet es el akarsz koltozni mashova.


De tudod mit? Kerdezd meg a nagybacsit es majd megtudod, hogy o mit szol az otletedhez!


Amugy hany eves vagy?

2014. febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"És miért nem kezeskedhet az apám értem? Megnézik a fizetését és kész."


Aha, MOST annyi, de mi van, ha elveszíti a munkáját, történik vele valami..


" Miért fontos, hogy amerikai legyen?"


Hogy hajtják be majd rajta???


Figyelj, ha ennyire naiv vagy akkor adjál már nekem kölcsön, tuti biztos hogy megadom. Becsszó..

2014. febr. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!