Bunkóság lenne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Amerikába fogok menni egyetemre és fel fogok venni egyfajta kölcsönt. Ehhez kell egy úgynevezett co-signer, aki nem tesz mást, minthogy felelősséget vállal azért, hogy én kifizetem a lendernek az egyetemet és ha ezt nem tenném meg, kifizeti ő maga (természetesen erre nem gondoltam). Ennek a co-signernek amrrikai állampolgárnak kell lenni (vagy legalább 2 éve állandó lakosnak). Nekem élnek rokonaim az USA-ban. Az édesapám nagybátyja és az anyám keresztanyja. Az apám nagybátyjával évente egyszer beszélek telefonon, a keresztanyával meg még soha nem beszéltem. Szerintetek bunkóság lenne megkérni őket, hogy legyenek a co-signereim? Ti hogyan reagálnátok? (Nekik ez semmilyen anyagi következménnyel nem jár, csak ha nem fizetnék a későbbiekben, ami természetesen nem téma)

2014. febr. 21. 14:35
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

co-signer = kezes

Nyilván a bank nem fog kezességet vállalni a saját maga által kihelyezett kölcsönre :) De ha esetleg tud valaki ilyen bankot szóljon :)

2014. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
94%

Virágnyelven fogalmazol. Lefordítom:

Amerikába akarsz egyetemre járni. De nincs lóvéd. Hitelt (jaj, de cukin fogalmaztad meg: "egyfajta kölcsön") akarsz felvenni, ehhez kell egy kezes. Rá akarod dumálni valami távoli, ismeretlen rokonodat, hogy legyen kezes a hitelnél.

Úgy hajtanálak el, hogy azt öröm lenne nézni...

2014. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Te magad kezességet vállalnál így, ha te lennél a nagybácsi és a keresztanya helyében?
2014. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
30%

Figyi egy próbát megér. Mit veszíthetsz? Semmit az égvilágon. Szóval próbáld meg azt kész. Max azt mondja, hogy nem. Nem ismerem a rokonod és a válaszadók közül se ismeri senki.


Amúgy természetesen én se mennék bele, de kitudja h rokonod milyen.

2014. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Hooogyne, tudod mikor vállalnék kezességet egy olyan rokonnak akivel évente egyszer váltunk egy "hogyvagymindenokésodaát"-ot telefonon.

Nem is tudom hogy hogyan merült ez fel benned, még hogy a saját anyagi biztonságukat kockáztassák ha te esetleg meggondolnád magad és nem fizetnél.

2014. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Ha nem fogadják el nyilván kifizetjük, csal így jobb lenne nekem.
2014. febr. 21. 15:29
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Neked jobb lenne....és nekik?
2014. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Nekik meg mindegy. Mekkora esélye van annak, hogy egyszer csakúgy eltűnök és nekik kell fizetni? Ilyen co-signereket páran venni is szoktak, pár ezer dollár ellenében. Annyira azért nem nagy dolog ez. A rokonok meg nyilván tudnak kötni egy szerződést a szüleimmel, hogy ők fizessenek, ha velem valami történik.
2014. febr. 21. 15:54
 19/41 anonim ***** válasza:
91%

Mi az ,hogy "Nekik meg mindegy." ?

Ember, Te már más pénzével álmodozol, nem gondolod, hogy ez kicsit undorító? Nézzél már magadba.

Egyébként szép és jó, amit leírtál, csak tudod ez nem éppen így működik. Remélem a rokonaid értelmesek lesznek, és nem mennek bele ebbe a hülyeségbe.

2014. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%

"nem egy nagy dolog", "nekik mindegy" stb.


Hát kedves kérdező, te borzasztóan el vagy tévedve a világ dolgait illetően.

2014. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!