Bunkóság lenne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Amerikába fogok menni egyetemre és fel fogok venni egyfajta kölcsönt. Ehhez kell egy úgynevezett co-signer, aki nem tesz mást, minthogy felelősséget vállal azért, hogy én kifizetem a lendernek az egyetemet és ha ezt nem tenném meg, kifizeti ő maga (természetesen erre nem gondoltam). Ennek a co-signernek amrrikai állampolgárnak kell lenni (vagy legalább 2 éve állandó lakosnak). Nekem élnek rokonaim az USA-ban. Az édesapám nagybátyja és az anyám keresztanyja. Az apám nagybátyjával évente egyszer beszélek telefonon, a keresztanyával meg még soha nem beszéltem. Szerintetek bunkóság lenne megkérni őket, hogy legyenek a co-signereim? Ti hogyan reagálnátok? (Nekik ez semmilyen anyagi következménnyel nem jár, csak ha nem fizetnék a későbbiekben, ami természetesen nem téma)

2014. febr. 21. 14:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%

"Nekik meg mindegy."


Ne haragudj, de undorodom az ilyen rokonoktól, akiknek csak akkor jutok eszébe, ha kell valami. Most képzeld el, ha valaki ezt veled akarná eljátszani. Egy rokon, aki azt akarja, hogy kezességet vállalj, amikor nem is ismered, csak évente beszélsz vele 1-szer. Te vállalnád? Ugye, hogy nem. Te lehet, hogy megígéred, hogy nem döntesz később másként, de nekik erre mi a garancia? Ugyan már....és igen, elég nagy bunkóság lenne, és ha van eszük, nem vállalják el.

Nekem is volt ilyen ismerősöm, aki kezességet vállalt a sógorának, majd a sógora meggondolta magát, nem fizetett, és az ismerősömtől vonogatták le a tartozást.

2014. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Más pénzével álmodozom? Nem érted, hogy SEMMIT nem kell fizetniük, csak abban a, lássuk be, szélsőséges esetben, ha nem fizetnék. És ők, akár ügyvéden keresztül, hivatalos úton köthetnek egy szerződést a szüleimmel, hogy a szüleim fizetnek, ha kell.
2014. febr. 21. 16:46
 23/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem érted te hülyegyerek, hogy te ezerféleképpen válhatsz nem fizető adóssá? Lehet baleseted, lehet hogy félbehagyod a tanulmányaidat, lehet hogy kitoloncolnak, lehet hogy nem kapsz munkát stb. Ez abszolút nem szélsőséges eset.


Az ügyvéddel kötött szerződéssel kitörölhetik, mert amíg rajtuk a bank egy pillanat alatt behajta a követelést ők pereskedhetnek veletek évekig.


Pláne undorító, hogy azt mondod, hogy ha ők nem írják alá akkor kifizetitek ti. Vagyis elő tudjátok teremteni a pénzt, de inkább fejnétek a rokont.

2014. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Fejnénk? Nem érted, hogy az esetek 99%-ban a cosignernek semmilyen anyagi kára nem lehet a dologból. Úgy érzem, te egy sima kölcsönre gondolsz, mintha a rokonoktól kérnék közvetlenül pénzt. Valószínűleg azt se tudod, mi ez az egész.
2014. febr. 21. 17:32
 25/41 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem vagy képes felfogni, hogy miért kockázatos a kezességvállalás, akkor olyan hülye vagy, hogy kár egyetemre menned.


20-ból 19-en mondták, hogy bunkóság, de látszik téged nem hat meg. Hát akkor előre, majd posztold a rokonod válaszát is.


Nálad biztos jobban tudom, hogy mennek az USÁ-ban a dolgok, mert nekem volt már ott kölcsönöm.

2014. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
89%

Hát apukám te ritka sötét vagy.

Nem egyetemre kéne neked menni, hanem napszámba melózni, hogy megtanuld kicsit, hogy mûködik a világ...

2014. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
89%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint bunkosag.
2014. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
87%
Neked az semmiség lenne, hogy ha valakinek úgy tartja kedve hogy nem fizet vagy nem tud, esetleg történik vele valami, akkor neked több millió forintot ki kéne pengetni? Gondolkozzál már basszus.. Amikor gyerek voltam a szüleimnek el kellett adniuk a lakásukat és kisebbe kellett költöznünk egy ilyen kedves ismerős miatt, mint amilyen te vagy. Most nagyon lelkesen ígérgetsz, de ha mondjuk nem végzed el a sulit valamiért és visszajössz a havi 120 nettódból nem fogsz 100-at utalni nekik, hanem megvonod a vállad, hogy hát nagyon sajnálod, de ez van, nem tudsz fizetni. Ők meg perelhetik a szüleidet, amiből majd 10 év múlva lesz valami, Amerikából biztos nagyon könnyen megy egy magyaron behajtani a tartozását.
2014. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon remélem hogy az amerikai rokonaidba több ész szorult mint beléd, és lepattintanak.

Amúgy nem gondolod ha mind ugyanazt szajkózzuk neked akkor a te gondolkodásmódoddal van gond? 23-assal egyetértek, nem vagy teljesen komplett kérdező.

2014. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
89%

"És ők, akár ügyvéden keresztül, hivatalos úton köthetnek egy szerződést a szüleimmel, hogy a szüleim fizetnek, ha kell."


Okostojás szerinted ez ennyire egyszerű? Minek mész egyetemre ilyen gyerekes felfogással? Szerinted mennyire egyszerű egy tetemes tartozást Amerikában behajtani egy magyar állampolgárságú embertől? A bank azonnal behajtaná a rokonaidon, miközben ők a seggtörlésre alkalmas szerződéssel évekig pereskedhetnének, és még annak sem biztos, hogy lesz eredménye.

Térj észhez te ostoba. Rengeteg módon válhatsz nem fizető adóssá. Történik veled vmi, nem tanulsz tovább, nem találsz munkát, stb stb. Aztán ha valamelyik bekövetkezik mit csinálsz? Legyintesz egyet, hogy "bocs nem tudok fizetni ez van" ?

Felőlem lepontozhatsz, de én ilyen felfogással egyetem közelébe nem engednélek. De ezek szerint ti is ki tudnátok fizetni, csak jobb másra kenni a balhét ugye, ha nem tudnád fizetni?

2014. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!