Bunkóság lenne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Amerikába fogok menni egyetemre és fel fogok venni egyfajta kölcsönt. Ehhez kell egy úgynevezett co-signer, aki nem tesz mást, minthogy felelősséget vállal azért, hogy én kifizetem a lendernek az egyetemet és ha ezt nem tenném meg, kifizeti ő maga (természetesen erre nem gondoltam). Ennek a co-signernek amrrikai állampolgárnak kell lenni (vagy legalább 2 éve állandó lakosnak). Nekem élnek rokonaim az USA-ban. Az édesapám nagybátyja és az anyám keresztanyja. Az apám nagybátyjával évente egyszer beszélek telefonon, a keresztanyával meg még soha nem beszéltem. Szerintetek bunkóság lenne megkérni őket, hogy legyenek a co-signereim? Ti hogyan reagálnátok? (Nekik ez semmilyen anyagi következménnyel nem jár, csak ha nem fizetnék a későbbiekben, ami természetesen nem téma)

2014. febr. 21. 14:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%

"Az apám nagybátyjával évente egyszer beszélek telefonon, a keresztanyával meg még soha nem beszéltem. "


És ezek után meg akarod kérni őket, hogy ők vállalják az anyagi felelősséget..hát enyhén szólva is durva lenne. Most az hogy te úri becsületszavadat adod évi egy telefonhívás után... a rokon ne csak akkor legyen rokon, ha kellene tőle valami.

2014. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Te vállalnál kezességet egy vadidegen ember kölcsönére csak azért mert van valamiféle rokonságban vagytok? Ugye, hogy nem.


Biztos lehetsz, hogy ő sem fog, pláne mivel nem $500-ról van szó, hanem egy olyan kölcsönről amit egész életében nyögni fog, ha te meggondolod magad a tanulmányaidat illetően. (vagy más okból bevasalhatatlan a bank számára, akkor ő fog fizetni helyetted)

2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha én lennék az a bizonyos rokon, tuti nem írnék alá semmit.

Nem is ismernek, honnan tudhatnák, hogy megbízható vagy?

Pénzügyekben sajnos már családtagban sem mindig lehet megbízni, minket a saját nővérem fosztott ki. Egy haverom meg kezességet vállalt a bátyja hitelénél, a báty nem fizeti, a haveromtól meg a végrehajtó vonja a pénzt.

Egy távolabbi rokontól, akit nem is ismersz igazán, merész húzás lenne egy szinte idegenért ekkora felelősséget vállani.

2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vállalnám.
2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
bizony
2014. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%
A rokon helyeben en biztosan nem vallalnam (hacsak nem uszik a penzben) es igen, a kapcsolatotok fenyeben bunkosagnak tartom.
2014. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%
én nem mennék bele, ha én volnék a "kezes"
2014. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%
#2-es vagyok. Amit te fel akarsz venni "egyfajta kölcsön" címszóval az a diákhitel. A rokonod nem fog adni. Vegyetek fel itthon szabad felhasználású kölcsönt és fizessétek ki kp-ben a tandíjat, akkor nyilván nem szükséges amerikai co-signer.
2014. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem szûleiddel beszèlj erröl.Ök csak jobban ismerik az amerikai rokonokat mint mi.Ha pl.kögazdagok ès nem szàmit nekik a pènz,ès segíteni akarnak nektek,akkor lehet alàirjàk.
2014. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
9%
Ez a "co-signer" nem lehet maga a hitelintezet?
2014. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!