Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tönkretettem a nagynéném...

Tönkretettem a nagynéném életét! Jóvá lehet ezt még tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A nagynénémmel (anyu húga) szoros a kapcsolatunk, legfőképpen mert mindig megértett és támogatott. Szeptember óta nála lakom az egyetem miatt és néha anyagilag is támogat, bár sosem kértem tőle semmit..

A helyzet, hogy a nagynéném kb 4 éve együtt van egy nővel, de erről nem tudott a családunk, mert sokáig külföldön élt és csak 1 éve van itthon, de jól titkolta.Én soha nem mondtam erről otthon semmit, mert megkért rá, meg nem is akartam belefolyni..viszont kb 2 hete mikor otthon voltam, anyu kérdezgetett mindenről faggatott, hogy nem zavarom-e a nagynénémet, szokott-e felvinni pasikat, meg ilyenek..már annyira idegesített, hogy kibukott belőlem, hogy "pasit nem fog felhozni". Nem akartam elmondani, de anyu egyfolytában ezen lovagolt, ez meg elindította a lavinát és rögtön összerakta a dolgokat..olyan ideges lettem, hogy otthagytam. Erre felhívta a nagyszüleimet, meg a nagynénémre rárontott, hogy mi ez az egész, meg minden.Nagyon durva volt, de én tényleg nem akartam semmi rosszat..nagyon sajnálom. Most mindenki összeveszett mindenkivel és a nagynéném meg utál, legalábbis nagyon mérges, mert most senki nem tudja megemészteni a családban, főleg ugye a nagyszülők. Nem tudom, mit tehetnék, de nagyon bánt a dolog..mit tehetnék?


2013. máj. 22. 13:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szerinted én nem tudom? Mondtam, h sajnálom, de már nem tudok mit tenni, de pont ezért költöztem el otthonról, mert mindenki a másik életével foglalkozott és ha hazamegyek, akkor is ez van..
2013. máj. 22. 13:54
 12/19 anonim ***** válasza:

Persze, megígérted, hogy titokban tartod, de a bocsánatkérésnél szerintem nincs több dolgod. Valszeg maguktól is kiderültek volna a dolgok előbb-utóbb (mégis meddig titkolta volna a nagynénéd? ha anyukád eleve ilyen célzott kérdéseket tesz fel, hogy a nagynénéd pasizik-e, akkor ez a téma valamilyen formában már amúgy is a felszínen kellett hogy legyen a családban).

Szóval a nagynénéd egy relatíve nagy felelősséggel járó titkot bízott rád, de a felelősség az övé, nem a tiéd. Nem várhatja el tőled, hogy azért, mert ő ezt a titkolózással teli életet válaszotta, akkor neked is gy kell élned. De legalábbis számolhatott volna vele, hogy kitudódik.

Szerintem ne aggódj, sőt, egy idő után (ha a család többi tagja már elfogadta), akkor még sokkal könnyebb is lesz, mint állandó titkolózásban élni.

2013. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom,most úgy érzem, hogy ez nagyon gáz dolog volt.. Eddig igazából elvoltak, de direkt azért nem mondta el a családnak, mert mindig vele foglalkoznak, ő volt a kedvenc és mindig vele példálóztak mindenhol, hogy büszkék rá stb. Neki meg már elege volt, hogy nem hagyják élni..de nem tudtam kikerülni a dolgot, mert anyámék sosem értik, h 30 éves és még nincs gyereke, meg volt sportoló pasija, meg mindenkinek tetszik, de senki sem kell neki és mindig kérdezgetik, de ugyanazt mondja már évek óta.
2013. máj. 22. 14:18
 14/19 anonim ***** válasza:

Itt sajnos édesanyád a sz*rkeverő. Egyrészt mi köze a nagynénéd életéhez, hogy szokott-e pasikat felvinni. Utána meg milyen jogon hívta fel a nagyszüleidet és a nagynénéd?

Én biztos beolvasnék anyukádnak, hogy ez mire volt jó. Vigyél virágot a nagynénédnek, és mondd meg, hogy nagyon sajnálod, véletlenül elejtettél egy megjegyzést.

2013. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg akárhogyan is magyarázkodsz kedves kérdező, itt Te vagy a hibás. Egyszerűen ha rám bíz valaki egy ilyen súlyos titkot, engem faggathatna akárki, akármeddig nem nyögném ki és nem is utalnék rá. Próbálnék hárítani. Kérdezte ugye, hogy visz -e fel pasikat a lakására? Erre válaszolhattál volna annyit, hogy nem, nem szokott. Ha tovább faggatott volna egyszerűen annyit kellett volna mondanod, hogy jaj anyu hát nem leskelődök én utána, amúgy sem izgat a magánélete... Én megértem, hogy idegesítő volt a nyaggatása, de attól még ha nagyon akartad volna, letudtad volna szerelni. Írtad, hogy a nagynénéd mennyit támogatott, segített Rajtad. Cserébe csak annyit kért, hogy őrizd meg a titkát, amit Ő nem akart másokkal megosztani, mert úgy érezte nem tartozik senkire. Te meg kikotyogtad. Akárhogy is, én úgy vélem Te vagy a hibás. Anyukád is az, de Tőled indult el az egész...


Próbálj meg bocsánatot kérni, de a kapcsolatotok már sosem lesz ugyanolyan! Ez van!

2013. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, Te elolvastad, amit írtam? Nem magyarázkodtam egyáltalán, mert TUDOM, hogy én vagyok a hibás, elmondtam ezerszer.. szerintem anyunak sem kellett volna rögtön rárontania, ezt én így gondolom, de attól még tudom, hogy az én hibám az egész...nem tudom, hogy miért alakult így, de nagyon sajnálom.
2013. máj. 22. 23:36
 17/19 anonim ***** válasza:
Megértelek, kicsit túlzottan hamar ítélkeztem, rossz szokás. :) Igazából elhiszem, hogy nem szándékos volt, de legközelebb gondold át azért előtte, hogy mik lehetnek a következményei ha kikotyogsz valamit... Lehet, hogy előbb vagy utóbb kiderült volna, de valószínűleg a nagynénéd még nem állt készen arra, hogy közölje ezt a családdal pont azért, mert sejtette, hogy mindenki ki fog akadni...(elég szomorú...) Végül is mostmár mindegy...Sajnálom ha túl szigorúan fogalmaztam! Csak sajnálom a nagynénéd! Fel a fejjel, idővel megbékél! Talán még hálás is lesz Neked egyszer, hogy nem Neki kellett közölnie élesben...
2013. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Majd megérti és meglátja hogy neki is jobb hogy nem kell titkolóznia.
2013. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Két dolog is van itt-

A titok természetrajza, hogy mindig ki akar derülni...

A gyerekmeknek pedig mindig büntudata van / magára veszi a szülők / felnőttek büneit.

2013. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!