Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi csináljak, ha a nagynéném...

Mi csináljak, ha a nagynéném folyton versenyeztet?

Figyelt kérdés

Fél év van a lányaink között. Mi vagyunk egyedül kismamák a családban. Ő későn én korán szültem, ráadásul teljesen mások vagyunk. A két véglet.

Az a baj, hogy a szülei (akik nekem a nagyszüleim) a kislányomat preferálják.

Minden családi összejövetel előtt már ideges vagyok, de eddig mindíg sikerült visszafognom magam. Egészen az utolsó találkozásunkig.

A kislányom remek evő. Konkrétan rá vagyok pánikolva néha, hogy mennyit bír enni. A férjem családja felől kapom a nyugtatást. Küldik a babafotókat, és váltig állítják, hogy onnan örökölte. Két és fél éves és 95 centi, ráadásul hamarosan megint nőni fog.

Az unokahúgomba még a csokit is úgy kell belekönyörögni. Én is ilyen gyerek voltam, ahogy a családban szinte mindenki. Éppen ezért a lányom a csudapók. Tényleg jó nézni, ahogy a spenóttól a rántotthúsig mindenre rálelkesül és imádja a pociját.

De a sztori kínos része az, hogyha sokáig nyeled a békát, ki fog bújni a torkodon, ha nem figyelsz.

Nagymamám ismét megjegyezte, hogymilyen aranyos, jó evő a lányom. Erre keresztanyám: De már egy kicsit duci. Ezért baj, ha valaki fiatalon szül, mert nem képes nemet mondani a gyerekének. Én örülök, hogy 39 évesen szültem a Kttikémet.

/és ekkor kiurott a béka és egy nagyon csúnyát brekegett/

Hát igen, fiatalon szültem. De legalább megérem a lányom esküvőjét.

Ráadásul ezt ott mindenki előtt (nevettek) a csúnya béka lepacsizta a hasonló természetű apámmal.

Szerintetek kérjek bocsánatot, vagy legközelebb is pofázzak vissza valamit?



2013. jan. 26. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Az elején neked adtam igazat de a végére úgy látom, megérdemlitek egymást. Elég önteltek lehettek mindketten.
2013. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezek után nem fog piszkálódni veled.
2013. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csúnya volt. De két év folyamatos nyelés eredménye. Anyukám (a nővére) nyugtatott folyton, hogy csak önigazolást keres a néném, nem tehet róla, stb. De amikor lekövérezi a lányomat, leszólja, hogy hogyan nevelem, megaláz kb húsz, számomra fontos személy előtt, akkor egy kicsit nehéz nem visszaszólni.
2013. jan. 26. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Te normálisan nevelted a lányod, a nagynénéd pedig nem.

Az a gyerek lesz rossz evő, aki későn kap rendes kajákat és engedik válogatni! Egy unokahúgom volt ilyen rossz evő. A szüleinek el kellett utazniuk, a lányuk addig nálunk volt.

Az első nap megmondtam neki, hogy vagy megeszi azt, amit kap, vagy nem eszik semmit. Egy napot kibírt evés nélkül, másnap már szó nélkül megevett mindent. Otthon persze újra "rossz" evő lett.

Nem kell bocsánatot kérned tőle.

2013. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Az igazság az,hogy nem lehet a végtelenségig nyelni!

Szerintem jól reagáltál,ezek után ha van esze,majd elgondolkodik és tanul belőle.Nincs annál rosszabb,mikor valakinek a felesleges hülyeségét,viselkedését tűrni kell.NEM kell!!!

2013. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a helyzetet kevésbé elmérgesítve is lehetne reagálni.


"Kérlek gondold végig, hogy neked is rosszul esne, ha ilyen negatív jelzőkkel illetnék a lányodat. Nekem nagyon rossz érzés, amikor ilyeneket mondasz, feldúlt leszek tőle, ezért kérlek, hogy ne tégy ilyen megjegyzéseket."


Ezt egyébként én-üzenetnek is hívják, konfliktushelyzetekben nekem elég jól bevált:

- tényszerű helyzetleírás (negatív megjegyzést tesz a lányodra)

- saját érzéseid kommunikálása (rosszul esik, feldúl)

- kérés, hogy mit tegyen


Nagyon fontos, hogy ne legyen benne minősítés, tehát arról beszélj, hogy TE hogy éled meg, ne minősítsd az ő viselkedését, mert az akár jogos, akár nem, ellenállást és agressziót vált ki a másik félből.

2013. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez az első félévben megvolt. Akkor a szoptatás volt a téma. Elment a tejem. Félrevontam és elmondtam neki, hogy mennyire bánt, amit csinál, és fejezze be. Nem tette. Anyukám is félrevonta. Az volt anyukámnak válasza, hogy ő mint idősebb és tapasztaltaltabb, csak segíteni akar rajtam. Még anyukám is leszidta és megkérte, hogy tartsa meg a tanácsait, majd ő aki FELNEVELT 3,5 gyereket, majd ad nekem, ha kérek.

De nem hagyta abba. Ekkor mondta anyukám, hogy hagyjam, menthetetlen.

Amúgy az unokahúgom a nyers korszakát éli. Még a zöldbabot is csak nyersen hajlandó megenni, semmilyen főtt ételt nem lehet letuszkolni a torkán. Nálam is volt ilyen. Egy idő után ő is minden meg fog enni.

2013. jan. 26. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nyugodtan szólj vissza! Amilyen a mosdó, olyan a törölköző.


A legtöbb emberrel azt tesznek meg, amit hagy. Ha hagyod, hogy szidalmazzon, megalázzon, akkor meg is teszi, mert élvezi. Azt nem fogja élvezni, ha beégeted. Ennyire egyszerű a dolog pszichológiája.

A másik, hogy azért bánt téged, mert fáj neki, hogy a te a lányod "preferáják" a nagyszüleid, ami nem csoda, az első dédunoka ma is kuriózumnak számít.


A késői szülés pedig egyáltalán nem olyan jó buli. Csak önigazolást keres.


DE! attól, hogy ő úgy gondolja, sérelem érte, esetleg titkon még irigyel is, hogy fiatalon szültél, netán más kínja-baja is van, ami nyomasztja, nem jogosítja fel, hogy téged bántson, akár szóval, akár tettel.

Az a lényeg, ha ő nem piszkál, akkor te se kezdj el dafke beszólogatni, vedd észre időben, hogy leállította magát. Némi hallgatás után akár még meg is próbálkozhattok újra kapcsolatot kiépíteni.

Főleg, ha pl. családi összejöveteleken a két kicsi viszont jól össze tud barátkozni.

2013. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

könyörgöm még csak kisbabáitok vannak. Ez az az időszak, amikor csak akkor van probléma ha ti azt külön gyártjátok magatoknak.

Mi lesz később, amikor már tényleg előjönnek a problémák. Amikor az óvoda/iskola és az ottani környezet lesz az, amivel szemben védekeznetek kell???

Bírjátok már ki egymást nyugodtan. Szépen lassan menjetek vissza dolgozni és mindjárt rájöttök, hogy mi a valódi probléma...

2013. jan. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!