Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagybátyám felesége a...

A nagybátyám felesége a nagynéném vagy csak vérrokoni kapcsolatnál lehet nagynéninek/bácsinak nevezni az illetőt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagymama is ugyanolyan csak vérrokon lehet!
2013. jan. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahány ház annyi szokás. Én spec csak a szüleim testvéreit hívom nagynéninek vagy nagybácsinak.
2013. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2:

És az ő házastársukat hogy hívod?(A nevükön kívül,még mielőtt a vicceskedők beindulnának. :) )

2013. jan. 25. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
A kersztnevükön, vagy a becenevükön, ha pl beszélgetésnél róluk van szó.
2013. jan. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De amúgy van olyan h nagbácsit nagynénit is keresztnéven hívunk beszélgetésnél, van hogy utána mondjuk hogy "nénje" pl. Előző is én voltam.
2013. jan. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pl ugyanúgy hívom nagynéninek anyu testvérének a feleségét, mint anyu húgát. Ebből mindenki sejti a rokonsági fokot, ha meg egyzserűen Zsuzsi nénit mondok,k senki sem sejti, kiről van szó.
2013. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak a szüleid testvérei a nagynéni/nagybácsi. Viszont nyugodtan hívhatod a házastársaikat is annak, ha szeretnéd, ez csak szokás kérdése.
2013. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez érzés kérdése. Ha nem bírod, akkor nem hívod nagynénédnek. Ha bírod, akkor szerintem ezzel is ki tudod fejezni, hogy nagyra tartod. :)
2013. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a keresztnevén KELL szólítani + néni? Ilyen nincs, hogy kell. :D Úgy szólítod/beszélsz róla, ahogy akarod.


Van ennek a rokonságnak egy olyan megnevezése, hogy "ángy/ángyi/ángyika". Kicsit archaikus, de felénk használják. A te nagybátyád felesége a te ángyikád. :) Egyébként nekem az illető keresztanyám is egyben, úgyhogy én úgy szoktam említeni mindenkinek. Egyébként pedig keresztnevén hívom, semmi nénizés, és persze tegezem.


Ez mindenhol más, családonként változik, nincs rá szabály. Szerintem abban sincs semmi, ha nagynénédnek mondod.

2013. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!