Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tönkretettem a nagynéném...

Tönkretettem a nagynéném életét! Jóvá lehet ezt még tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A nagynénémmel (anyu húga) szoros a kapcsolatunk, legfőképpen mert mindig megértett és támogatott. Szeptember óta nála lakom az egyetem miatt és néha anyagilag is támogat, bár sosem kértem tőle semmit..

A helyzet, hogy a nagynéném kb 4 éve együtt van egy nővel, de erről nem tudott a családunk, mert sokáig külföldön élt és csak 1 éve van itthon, de jól titkolta.Én soha nem mondtam erről otthon semmit, mert megkért rá, meg nem is akartam belefolyni..viszont kb 2 hete mikor otthon voltam, anyu kérdezgetett mindenről faggatott, hogy nem zavarom-e a nagynénémet, szokott-e felvinni pasikat, meg ilyenek..már annyira idegesített, hogy kibukott belőlem, hogy "pasit nem fog felhozni". Nem akartam elmondani, de anyu egyfolytában ezen lovagolt, ez meg elindította a lavinát és rögtön összerakta a dolgokat..olyan ideges lettem, hogy otthagytam. Erre felhívta a nagyszüleimet, meg a nagynénémre rárontott, hogy mi ez az egész, meg minden.Nagyon durva volt, de én tényleg nem akartam semmi rosszat..nagyon sajnálom. Most mindenki összeveszett mindenkivel és a nagynéném meg utál, legalábbis nagyon mérges, mert most senki nem tudja megemészteni a családban, főleg ugye a nagyszülők. Nem tudom, mit tehetnék, de nagyon bánt a dolog..mit tehetnék?


2013. máj. 22. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a nagynénédnek, hogy egyáltalán nem róla pletykáltál, csak anyukád sokáig nyaggatott, és véletlenül kicsúszott egy megjegyzés, amiből anyukád összerakott mindent. Mást nem tehetsz. Majd elcsitulnak a kedélyek idővel. Addig pedig kitartás.
2013. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze mérges mert kiderült a titka.Szerintem jobb is így...Elöbb utóbb mindenki megenxhül.

A nagynénédnek meg mond el azt amit ide leírtál.

2013. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Nehogy már téged hibáztasson!Az ő tette,vállalja is a következményeit!
2013. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Állj elé, és mondd el ezt így kereken. Kérj bocsánatot, és mondd meg, hogy nem akartad az egészet, egyszerűen ennyi kibukott belőled a szekírozásra a vita hevében.


Egyébként Anyukád is legalább ennyire hunyó, mit kellett a nagyszülőkre rátörni ezzel az egésszel, ahelyett, hogy maximum(!!!) a nagynénédet felhívja és megkérdezi, mi is a helyzet. Meg egyáltalán, mit kérdezget ilyen indiszkréten nagynénéd nemi életéről?!


A magánvéleményem amúgy az, hogy ha az indulatok elcsitultak, lesz lehetőség rá, hogy az egész családban valami normalizálódjon, nagynénédnek sem nyomja majd a vállát a titkolózás terhe, a többiek is belenyugszanak, hogy itt nem lesz konzervatív házasság+gyerek, leszállnak a témáról és mindenki él tovább. Mert Anyukád kérdései nekem arra utalnak, hogy sejtették már régóta, hogy "valami nem stimmel", csak nem tudták, és most Téged használtak fel arra, hogy kiderítsék.

2013. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
a titok azért titok, hogy ne mondjuk el másnak ... nem tudod jóvá tenni, viszont lehet, hogy jót tettél vele, mert már neki sem kell titkolóznia
2013. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kérj bocsánatot és mond el azt amit itt leírtál. Véletlenül bukott ki belőled végül is nem akartad. Anyádban viszont lehetett volna annyi tolerancia hogy nem rohan a nagyszülőkhöz árulkodni, pláne hogy mivel idősek, nem tudják majd feldolgozni ezt nyaggatni fogják mindig a nagynénédet.
2013. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj sosem értettem az olyan embereket, akik valami bizalmas információhoz jutnak és az az első, hogy gondolkodás nélkül szétkürtölik. Például mi a frászért kellett anyukádnak felhívni a nagyszüleidet?! Mi közük ehhez az egészhez? Mert az még oké, hogy a nagynénédnél rákérdezett...bár, ahogy írtad inkább rárontott. Ha ilyesmit tudnék meg a testvéremről, biztos, hogy átgondolnám kinek mondjam el, elmondjam-e egyáltalán valakinek? Lehet, hogy nála rákérdeznék, ha annyira nem bírnék magammal de csak finoman. Na mindegy, bocs végül is nem ezt kérdezted, csak felbosszantott ez a tapintatlanság. Egyet tehetsz, kérj bocsánatot a nagynénédtől, mondd meg hogy nem szándékos volt. Aztán várd meg míg elszáll a mérge. Amúgy a helyedben anyukádnak megmondanám, hogy tapintatlan volt és gyerekes és hogy nagyon haragszok rá emiatt. Felnőtt létére nem gondolkodik, családi drámát szít...hát gratulálok neki....
2013. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Bocipók ***** válasza:

Bizony hibáztál, de nem lehet visszaforgatni az időt.

Ami történt megtörtént, ebből a helyzetből kell kihozni a legjobbat.

Állj a nagynénéd elé és őszintén kérj bocsánatot.

Ha a család szereti egy idő után lecseng a dolog és elfogadják a másságát. Anyudtól sem volt szép, hogy a testvére magánéleti titkait tőled próbálta megtudni.

2013. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"kibukott belőlem, hogy "pasit nem fog felhozni"."


Ez azért furcsa nekem. Van egy titok, és pont olyan szórendben mondod ki a mondatot, hogy a titkot ki lehessen találni. Bocsánat a nyelvtannáci hozzáállás miatt, de ha ilyen a szórend, a "pasin" van a hangsúly. Normális ember, pláne ilyen titokkal "nem fog pasit felhozni"-t mond, a "nem fog"-on a hangsúllyal.

2013. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki, hogy nem akartam..de pár napig nem szólt hozzám, most meg még mindig mérges. Ezt persze megértem, de úgy érzem, h elvesztette a bizalmát felém, meg nagyon rossz érzés, hogy most miattam van ez az egész, meg se kellett volna szólalnom..mondta, hogy remélem boldog vagyok, meg hogy ha eddig nem mondta senkinek, akkor annak oka van, én meg egy perc alatt szétromboltam mindent.

A legrosszabb, hogy nem értem, miért kellett anyámnak ezt elmondania mindenkinek, de most mindenki ezen botránkozik.

2013. máj. 22. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!